Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Diskuze k článku: Migranty chceme. Pomáhat ne

Luboš Palata | 20. 9. 2018 | Celkem 17 komentářů v diskuzi

Vložit komentář

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

Josef Fraj | 20. 9. 2018 11:38

>>> "Sirotci jsou problém, Filipínci ne"

Nemohu si pomoci, ale Palata je certifikovaný eurotroll. Jednu ze základních dovedností bruselského trolla je vytváření falešných dilemat. Sirotci vs. Filipínci jsou typickým příkladem a z mého pohledu docela nechutným. Nejde přece o sirotky. Skutečné dilema je evropská civilizace vs. agresivní nepřátelská ideologie islámu. Převést to na sirotky a udělat z obránců vlastní kultury a civilizace nepřátele sirotků je typické bruselské chucpe. Palato fuj.

+125
+
-

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

Igor Nemec | 20. 9. 2018 11:43

Čím dřív nám to dojde, tím líp se změna Česka v multikulturní západoevropský stát dá zvládnout. :-)

-46
+
-

Všech 17 komentářů v diskuzi.

Petr Novák | 21. 9. 2018 12:48

Ja nechci zadne migranty. Dovoz levne pracovni sily slouzi jen pro majitele montoven. Obcane si potom vyziraji jen tu zvysenou kriminalitu a bordel co po nich zustava. A to vse za podpory statu.

Nahlásit

+12
+
-

Jan Capouch | 21. 9. 2018 16:04 | reakce na Petr Novák - 21. 9. 2018 12:48

https://ekonomika.idnes.cz/nemecko-imigranti-prumysl-pracovni-sila-rasismus-fs3-/eko-zahranicni.aspx?c=A180920_163404_eko-zahranicni_mato

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Novak Josef | 21. 9. 2018 09:56

"A čím dřív nám to dojde, tím líp se změna Česka v multikulturní západoevropský stát dá zvládnout."

- Pan Palata sa už teší, keď z Prahy vytvorí Mekku.

Je moc smutné, že sa europania, hlavne my stredoeuropania, slovania, nedokážeme účinnejšie a hlasnejšie brániť pred takýmito zmrdmi. Dôvodom ľahostajnosti je zrejme strata našej historickej kultúrnej identity, toho, čo sa trošku zavádzajúco nazýva kresťanská kultúra.
Je smutné, že aj odporcovia muslimatizácie namiesto jasného explicitného odmietnutia muslimatizácie cítia potrebu "vedecky" zdôvodnovať svoje odmietnutie muslimatizácie.
My svoje odmietnutie nemusíme nikomu zdôvodňovať, nemusíme sa omlúvať za toto odmietnutie.
Musíme jasne a nahlas povedať : NECHCEME multikulty muslimatizáciu. Choďte do prdele!!!

Nahlásit

+21
+
-

foxy | 21. 9. 2018 09:41

A tak dobrý server to byl. A teď Palata.

Nahlásit

+6
+
-

Novak Josef | 21. 9. 2018 10:03 | reakce na foxy - 21. 9. 2018 09:41

Byl.
Na weboch tohto zamerania je zvláštne, že urputne propagujú čosi, čo si však nedovolia sami explicitne pomenovať. Zrejme je chybou, že ani my "z druhej strany" nedokážeme ich jasne poslať do .......
Radšej svoje názory nahradíme bodkami.....
Jasná reč, jasné postoje akosi nie sú "in" .

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+1
+
-

Karel Datel | 21. 9. 2018 09:31

Tak 1) "migranty" chtějí zaměstnavatelé, běžný obyvatel ne, protože pak by zaměstnavatel musel zvednout mzdu a to rapidně, pořád řveme, jak je u nás práce levná oproti západu, ale je to z velké části právě tímto...………
2) tito "migranti" nejsou migranti, ale lidé dojíždějící sem za prací a vracející se domů - jistě část z nich se zde usadí, protože jim to vyhovuje, ale nebude to velká část, navíc jsou to lidé, kteří nijak zásadně neohrožují tento stát a jeho obyvatele, mají stejný žebříček hodnot, často stejnou víru, nebo víru, která není k ostatním agresivní, kdy už podobní pisálkové pochopí, že problém obecně je islám......je tos ním velmi podobné jako s fašismem, ten také lidi dělil na kvalitní rasu a odpad, muslimové to mají stejně, jen dělící linkou není ras , ale víra - kdo není muslim, je méněcenný...….a to i v těch nejumírněnějších verzích islámu, náboženství až na 1.místě.

Nahlásit

+11
+
-

Novak Josef | 21. 9. 2018 10:12 | reakce na Karel Datel - 21. 9. 2018 09:31

Tak 1) "migranty" chtějí zaměstnavatelé, ale HLAVNE POLITICI, pretože to dvíha HDP, a teda dvíha daňové príjmy pre štát, teda peniaze pre rozkrádanie politikmi. Pre ŠTAT, (pre politikov) sú ovčania dôležití iba v deň volieb, a potom už iba ako plátcovia daní.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+1
+
-

Jan Altman | 20. 9. 2018 16:59

Na toto se asi dívat z různých úhlů. Hodím sem nějaké polemické body:

- Sirotci a mongolští pracovníci nijak nesouvisí. Můžeme mít/chtít oboje, jedno z toho, nic z toho

- Sirotek je velmi široký pojem. Pokud je to čtyřletá holčička, jejíž všichni příbuzní jsou mrtví a nějaký český pár ji chce adoptovat, vychovat a vzdělat, zní mi to sympaticky. Pokud to je jen dočasně opuštěný 25 letý mladík vydávající se za 17ti letého, který zde skončí v děcáku a pak v ghettu a ke kterému se měsíc po získání občanství najednou přihlásí 20 babiček, dědečků, tetiček a sourozenců, už mi to tak sympatické není.
______________________________ ________

Dovážet do místních montoven levnou pracovní sílu z Mongolska - na to se také dá dívat z různých úhlů.

- Někdo namítne, že je zde málo pracovníků a stejně tuto práci nikdo dělat nechce, tak co nepřivézt Mongoly. Ne že bych v tom těm firmám chtěl bránit, ale to, že nikdo nechce dělat v montovnách za minimální mzdu lze přeci řešit i tím, že tu ty montovny nebudou.
Když například žádný Švýcar nebude chtít dělat za 1000 franků v montovně, lze to samozřejmě jednak řešit importem Bangladéšanů, ale také tím, že se ta montovna zavře a odstěhuje do Bangladéše a ve Švýcarsku zůstanou jen firmy se sofistikovanější výrobou, poptávající lépe placené kvalifikované lidi.

- Další věc je, proč nejsou lidi. Pokud stát nabírá desetitisíce byrokratů, tak zkrátka pak lidi nejsou, to dá rozum. Propusťme je a budou. Plus ušetříme za jejich platy a přestanou nám ztrpčovat život. Začnou dělat něco užitečného, což bude demonstrováno tím, že jim za to někdo dobrovolně ze svého zaplatí.

- Ty montovny nejsou žádná výhra. Postavily se tu antitržním způsobem. Dostaly pozemky (které stát někomu ukradl) zadarmo. Dostaly daňové prázdniny (já chci taky!). Dostaly dotaci na každé vytvořené pracovní místo (i z daní jejich konkurentů).

-Zahraniční majitelé montoven, kteří veškerý zisk vyvážejí ven, nyní úkolují (námi nedobrovolně placené) diplomaty, aby jim v rozvojových zemích hledali lidi, aby je bezpečnostně prověřili, otestovali jejich kvalifikaci a dopravili je sem. Na náklady nás všech.

- Pokud zde ti pracovníci dělají za nějakou nuznou mzdu, tak z ní platí nuzné odvody, ale např. zdravotní péči dostanou stejnou, jako Čech s platem 60k hrubého (čili jim tu péči on dotuje). Stejně tak někdo jiný (ne ta montovna) hradí další náklady spojené s koncentrací problematických zahr. pracovníků - náklady na místní polici, úklid, kamerový systém.

- Co se bude dít, až přijde krize a firmy začnou propouštět? Firma cizince propustí a vy ostatní se starejte. Kupte mu letenku domů. Dejte mu nějaké ubytování, jídlo a zdravotní péči. Co když odejít nebude chtít (protože v domovině je ještě hůř)? Pokud budeme s deportacemi tak úspěšní, jako Němci, tak neodejde nikdo. Někteří se o ztrátě práce možná pokusí odejít do Německa, třeba získat azyl. Německo zareaguje obnovením hranic s ČR. Nebo budeme muset (zase za naše peníze) výrazně posílit policii, aby tomu zabránila. Takže budeme platit policii a životní náklady těch, kterým znemožníme odejít do Německa.

To vše opět jen díky umělým státním zásahům, regulacím, dotacím, přerozdělování a socialismu.

Nahlásit

+34
+
-

Jan Capouch | 20. 9. 2018 15:37

Slováci nejsou cizinci.

Nahlásit

+5
+
-

Jan Mucha | 20. 9. 2018 12:17

Přiznám se, že mi nějak unikají souvislosti... Autor (asi správně) píše, že by bylo dobré více se zaobírat situací, v jaké u nás žijí gastarbeitři (především z východní Evropy). A z toho nějak implicitně vyvozuje, že bychom měli přijímat Syrské a Afghánské uprchlíky? Nějak se mi tam ztrácí ta argumentační linie.

Nahlásit

+12
+
-

Novak Josef | 21. 9. 2018 10:19 | reakce na Jan Mucha - 20. 9. 2018 12:17

K Palatovej hnusnej propagande netreba argumentovať, treba ju jasne a nahlas odmietnuť. Palata propaguje kultúrno-civilizačné peklo. A za jeho odmietnutie sa netreba omlúvať argumentami. Sme majitelia svojej vlasti, a nemusíme sa omlúvať za to, že si ju chránime pre seba pred votrelcami. Musíme ho poslať do prdele aj s jeho multikulty.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+9
+
-

Jan Capouch | 20. 9. 2018 20:33 | reakce na Jan Mucha - 20. 9. 2018 12:17

Argumentační linie je taková: když jsme bez větších problémů vstřebali Slováky a Ukrajince, zvládneme negry a Araby.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+6
+
-

Jan Kohout | 20. 9. 2018 12:08

"Jinde v regionu citelně ubývají lidé"
LEŽ

Vyjmenuje země, z nichž *žádná* není v regionu.
Naopak ze zemí opravdu v regionu (nám blízké Slovensko, Polsko, Maďarsko, případně sousední Rakousko, Německo) nejmenuje *ani jednu*.

To už není ani demagogie, to sprosté *lhaní*.

Nahlásit

+4
+
-

Igor Nemec | 20. 9. 2018 11:43

Čím dřív nám to dojde, tím líp se změna Česka v multikulturní západoevropský stát dá zvládnout. :-)

Nahlásit

-46
+
-

Novak Josef | 21. 9. 2018 10:06 | reakce na Igor Nemec - 20. 9. 2018 11:43

Tie záporné body znamenajú stanovisko k diskutérovi Igorovi Nemecovi, alebo k autorovi toho citátu - Palatovi ???

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+2
+
-

Josef Fraj | 20. 9. 2018 11:38

>>> "Sirotci jsou problém, Filipínci ne"

Nemohu si pomoci, ale Palata je certifikovaný eurotroll. Jednu ze základních dovedností bruselského trolla je vytváření falešných dilemat. Sirotci vs. Filipínci jsou typickým příkladem a z mého pohledu docela nechutným. Nejde přece o sirotky. Skutečné dilema je evropská civilizace vs. agresivní nepřátelská ideologie islámu. Převést to na sirotky a udělat z obránců vlastní kultury a civilizace nepřátele sirotků je typické bruselské chucpe. Palato fuj.

Nahlásit

+125
+
-

Lukáš Lánský | 20. 9. 2018 09:54

"Rumunsku za čtvrtstoletí ubyly z třiadvaceti milionů tři miliony obyvatel, Bulharsku z 8,7 milionu ubylo 1,6 milionu obyvatel, v Lotyšsku počet obyvatel klesl z 2,7 milionu na 1,9 milionu, v Litvě podobně ze 3,7 milionu na 2,9 milionu. Česko co do počtu obyvatel roste, nijak závratným tempem, ale roste."

Lidi správně hlasují nohama -- je velký, nesamozřejmý úspěch, že se od nás moc neodcházelo.

Nahlásit

+14
+
-

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK