Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Očima expertů: Lidi nám nemyslí. Zakažte reklamu na půjčky!

22. 6. 2018
 21 698
6 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

"Jenže ouha – jsou lidi, kteří vědět nechtějí. Říkají, že si mám půjčit, abych se měl líp, tak si půjčím."

Jako třeba vláda. Vlády. Stát.

Nahlásit
-
5
+

Diskuze

To jako, že se může stát, že parlament zakáže reklamu na půjčky a potom schválí Babišovi 50 Giga Kč půjčku v době největší konjunktury, tisíce státních zaměstnanců navíc a k tomu růstu důchodů a min. mzdy?
No jo, já vlastně zapomněl, ono vždycky více motivuje zákazat o problému mluvit, než osobní a široce medializovaný příklad...
To volič jistě ocení.

Nahlásit

-
3
+

Já vím, že osnovy nejsou, ale nechtěl jsem to pro kolegu komplikovat.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Osnovy už jsou dávno zrušené. Nyní máme RVP a ŠVP.
Což nic nemění na tom, že někteří učitelé stále jedou podle osnov, třeba desítky let starých :-)

Je bláhové se domnívat, že současný princip školství (sedět celý den v lavici, poslouchat autoritu a v pravý čas zopakovat, co říkala) nás dovede k jakékoli gramotnosti :-)

Mrkněte na svobodauceni.cz.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Finanční gramotnost je v osnovách už asi čtyři roky.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

Teda jak jsem obecně klidná, až apatická osoba, tak takovej záchvat smíchu jsem si nemohl odpustit :D
Ono je to však trochu pro lidovce příznačné, že plácnou úplnou pitomost, kterou by nemohl myslet vážně ani žák páté třídy základní školy. Oni ji jen plácnou v doufání, že si jich někdo aspoň okrajově všimne.

Á propos: Co takhle místo cenzury, regulací a bičů na věřitele KONEČNĚ po těch třiceti letech žvanění o reformě školství nějakou reformu skutečně provést a nacpat finanční gramotnost jako jednu z primárních komponent občanského života do osnov ZŠ?
Ale to by nešlo, že...

Nahlásit

-
3
+

"Jenže ouha – jsou lidi, kteří vědět nechtějí. Říkají, že si mám půjčit, abych se měl líp, tak si půjčím."

Jako třeba vláda. Vlády. Stát.

Nahlásit

-
5
+