Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Polské problémy můžou vyřešit Poláci. Ne evropské sankce

14. 2. 2018
17 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Akékoľvek "vedecké" špekulácie, v ktorých sa objaví pojem " za porušování demokratických principů" - sú pochybné. NIKTO dosiaľ nedefinoval, čo sú to tie "demokratické principy " . Jediný absolutne všade uznávaný demokratický princíp je : PRAVDU MÁ VäČŠINA. Väčšina je sudcom, hodnotiacim PRAVDU a SPRÁVNOSŤ.
Aj v parlamente sa prijme zákon - ak ho schváli väčšina. Aj v Nemecku za Hitlera Norimberské rasové zákony schválila väčšina.

Polsko je jediné, brusel má početnú väčšinu. Takže Brusel má "pravdu" . Demokratickú pravdu silnejšieho.

Nahlásit
-
13
+

Nejméně oblíbený příspěvek

Odstraníme-li demokracii, odstraníme tím i násilí? Pokud ne, pak to byl jen planý výkřik do tmy.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
-3
+

Diskuze

Neřekl jsem, že nemám nic proti násilí. Mně vadí víc forem násilí, nicméně teď se v argumentaci soustředíme na násilí státní.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Každá demokracie vede dříve, či později k totalitě většiny nad menšinou a zrodu perverzního systému vystavěného na závisti, nedůvěře a zlovolnosti. :)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

I kdybych přistoupil na vaši vizi nájezdníků - z ekonomického hlediska neni moc logické obrat oběť o vše, ale spíše jí obírat o části a jinak nechat být - parazitovat, nikoli zabít hostitele. Jako to dělá mafie (stát nikoliv, protože ten business dokáže zabít). Ale i zde by nejspíš i ta mafie byla lepší než stát. :)

http://www.notbeinggoverned.com/10-reasons-why-a-mafia-is-better-than-the-state/

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

Takže proti násilí jako takovému nic nemáte? Vadí Vám jen jeho demokratická forma?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-1
+

Ale kdepak. To státní "násilí" je přece zcela otevřené, transparentní a ohraničené dané zákony. Zákon určuje kolik máte zaplatit na daních, poplatcích ... a to mi vyhovuje mnohem lépe, než když mě navštíví parta nájezdníků a sebere mi všechno, protože jsou momentálně silnější a tedy jim v tom nic nebrání. Rozdíl je přece úplně jasný a tkví v civilizovanosti onoho státního "násilí". Oproti tomu bezstátí by opanovalo čirý chaos a barbarství.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-2
+

Aplikujte základní logiku. Reagujete na větu: "Demokracie je jenom forma násilí." Odstraníme-li demokracii, odstraníme "formu násilí", nikoliv násilí veškeré.
Z hlediska logiky můžete tak akorát polemizovat o tom, že tím nastolíte jinou "formu násilí".

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
3
+

JE to vina demokracie. Protože když už někdo chce někoho ovládat, a to klidně i násilně, tak lépe, když je to násilí zjevné (tedy bezstátní společnost), když budu vycházet z vaší úvahy, že vždy budou silnější a početnější vítězit.Zde je ten rozdíl - V bezstátní společnosti vím, s kým mám tu čest, i okolí to vidí. Zatímco v demokracii je ono násilí zcela umožněno a zlegitimizováno systémem samotným, tudíž nelze jasně ukazovat na viníky a říkat - tenhle na mě útočí, násilně po mně něco chce. Řekne se - odhlasovalo se to a hotovo, je to v pořádku. A když se bráníte, stejně skončíte násilně donucen nebo potrestán či v extrémním případě zbaven života (což je stejný výsledek jako ve vaší vizi bezstátní společnosti), a to ani ne tím viníkem ale i třeba okolím, které ten systém adoruje. Demokracie je pouze kouřovou clonou pro násilníky, v jejímž oblaku a jejím jménem je pácháno zlo a násilí vydávané za svobodu a civilizovaný způsob života.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
4
+

Odstraníme-li demokracii, odstraníme tím i násilí? Pokud ne, pak to byl jen planý výkřik do tmy.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-3
+

V bezvládí (bezstátí) bude taky vládnout silnější, nebo početnější. To si nevyberete. To není vina demokracie. Demokratický práv stát má za cíl to, aby ti silnější a početnější uplatňovali svou převahu vůči těm slabším a méně početným civilizovaným způsobem.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-2
+

Když se vtipy vysvětlují, nejsou pak už vtipné.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Co to je ten přílvastek:)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Holt tam budou muset soudruzi z EU poslat nějaký mírový pacifikační sbor a okupovat Polsko, které bez tak je jen letadlovou lodí Putina a Číňanů v Evropě, jak je obecně známo. V čelo by se mohl postavit gruppenfýrer Martin Schultz, když teď nemá žádnou práci. Akorát Poláci nejsou ustrašení Češi.

Nahlásit

-
3
+

Demokracie je jenom forma násilí.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
3
+

Lingvistický paradox: Když se řekne „demokracie bez přílvastku“, je to demokracie s přívlastkem. Neshodným ovšem.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

Vždy som túžil spoznať, čo je to "demokracia bez přívlastku"
A vždy som zistil jediné : Demokracia je vláda väčšiny. Vláda silnejšieho. Vláda početnejšieho. Vláda lepšie vyzbrojeného.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Liberální demokracie není demokracie, stejně jako holandský řízek není řízek. Já chci demokracii bez přívlastku.

Nahlásit

-
4
+

Akékoľvek "vedecké" špekulácie, v ktorých sa objaví pojem " za porušování demokratických principů" - sú pochybné. NIKTO dosiaľ nedefinoval, čo sú to tie "demokratické principy " . Jediný absolutne všade uznávaný demokratický princíp je : PRAVDU MÁ VäČŠINA. Väčšina je sudcom, hodnotiacim PRAVDU a SPRÁVNOSŤ.
Aj v parlamente sa prijme zákon - ak ho schváli väčšina. Aj v Nemecku za Hitlera Norimberské rasové zákony schválila väčšina.

Polsko je jediné, brusel má početnú väčšinu. Takže Brusel má "pravdu" . Demokratickú pravdu silnejšieho.

Nahlásit

-
13
+