Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Krypto 9: Bitcoin, peníze vyděračů

17. 5. 2017
 11 053
39 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Jo, to je celkem logicky krok, investovat kapital do nakupu BT na pripadne vykupne, nez dat polovinu penez na IT na zabezpeceni a zalohovani dat a skoleni uzivatelu...

Nahlásit
-
7
+

Nejméně oblíbený příspěvek

Děkuji za jistě odborné posouzení mého duševního stavu. Mám se cítit provinile, že jsem nakoupil zlato, když bylo na polovině dnešních cen a vydělal na tom? Mám se cítit zkaženě, když jsem nakoupil akcie v roce 2008, kdy lítali lidi z oken a krachovaly celé státy?
Prosím, ó Velký guru etiky, poraďte.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
-2
+

Diskuze

Nebylo by bezpečnější přestat používat Windows? Vždyť je to snad nejdražší a zároveň nejméně bezpečný OS.

Nahlásit

-
-1
+

Samozřejmě jsou instituce, které zaplatit musí. Nejen zdravotnické. Pak takové, kde se to prostě na veřejnost dostat nesmí, typicky banky. Zaplatí a dostávají na "Seznam vohnoutů, které lze opakovaně oškubat". A teď hrajou o čas. Zabezpečit a zálohovat prostě musí v každém případě.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
4
+

No tak to by ste museli vedieť, ako funguje napr. taký národný zdravotný systém v Anglicku a hneď by Vám bolo jasné, že jednoduchšie riešenie je zaplatiť výkupné, ako riešiť IT zabezpečenie. Byrokracia a regulácie by cenu a čas potrebný na zabezpečenie vyhnali do nereálnych výšok. Fakt je lepšie a lacnejšie zaplatiť výkupné.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

To já vím, ale někteří jiní tu tendenci vinit crypto mají. A politici mají tendenci zneužít to k zavádění regulací crypta.

Jestli stát chce nějakou kryptoměnu regulovat, může si založit vlastní.
Pokud lidé preferují regulace, logicky pak všichni přejdou na tu státní regulovanou a bitcoin zahyne.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Však Josef T. o té scestnosti píše taky (+ házet to na dolar by bylo scestné úplně stejně).

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
5
+

Další zajímavý článek:
http://roklen24.cz/a/wrJGr/vydirani-firem-pripad-wannacry-a-bitcoin-v-hlavni-roli

Ale sluší se dodat, že drtivá většina zločinu se financuje přes dolary. Takže házení viny na bitcoin je dost zcestné.

Nahlásit

-
-1
+

Jo a ještě něco: zálohujte!

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
6
+

Souhlas, připravovat se předem na výkupný, to už je přizdisráčství. Přitom ta ochrana v tomto konkrétním případě není náročná ani finančně, ani intelektuálně. Kdo potřebuje pomoci, ať dá raději vydělat slušným ajťákům!

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
6
+

Jo, to je celkem logicky krok, investovat kapital do nakupu BT na pripadne vykupne, nez dat polovinu penez na IT na zabezpeceni a zalohovani dat a skoleni uzivatelu...

Nahlásit

-
7
+
2/2