Předplatné časopisu
Finmag do schránkyPředplatit časopis 

Diskuze: Polský návod, jak beztrestně obrat investory

Přihlášení do diskuze

No dobře, ale zrovna u Macháčka se asi nebudeme divit ničemu, ne? :-)

NahlásitZobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

A myslíte, že jiné formy majetku (akciové portfolio, korporátní dluhopisy, nemovitost, peníze na účtu, atd...) jsou před monopolním zlodějem chráněmy nějak principiálně lépe?

Jaká dodatečná pojistka chrání penize v bankách více než dluhopisy a souhlasil by s vámi třeba obyvatel Kypru?

Zeptejte se Američana či Brita, jak byl chráněno před státním vyvlastněním jeho zlato v bankovním sejfu.

Uvědomme si, že jsme dovolili vzniknout monstru, které si osobuje právo porušit jakoukoli dohodu, pošlapat jakékoli právo, narušit jakékoli vlastnictví.

NahlásitZobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Jestli si vzpomínáte, tak před pár lety S&P nesměle upustila do světa něco ošklivého o schopnosti USA splácet. Následovalo bezostyšný a zcela neskrývaný vyhrožování a jejich tehdejší šéf letěl na hodinu. A soudruh Macháček to v Respektu oslavoval jako vítězství Pravdy nad odpornou rejtigovkou.

NahlásitZobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Akcie a korporátní dluhopisy konfiskaci (zatím) nepodléhají čistě jen z blahosklonnosi vlády.
Až si tento "teritoriální monopol na porušování vlastnických práv" (definice státu) usmyslí, že zabaví i akcie či vklady v bankách (Kypr), tak se tak i stane. A jelikož to z principu stát udělat může, tak se tak i dříve či později stane. Nebo se staně něco jiného (měnová reforma, vyvolání hyperinflace, znárodnění čehokoli, ...).

A ano - ratingovky a velké banky spí se státem v jedné posteli. Proto nikdo nekřičí tu zjevnou pravdu: "Bankrot!" .

PanKohout "kroutí hlavou" nad tím, že znárodnění provedla "pravicová" ;vláda. Takže je možná na čase si uvědomit, že pravicové vladý jsou principiálně nemožné, že se jedná o protimluv (co bylo na ODS+TOP09 pravicového?). Jsou jen vlády levicové a ty ještě levicovější (tzn. liší se jen v tempu směřování ke konečnému cíli - socialismu, totálnímu státu). Je-li vlastností vlády vyvlastňování (pomocí daní) a další porušování vlastnických práv (regulace) i práv občanských, pak skutečně pravicová (tedy klasicky liberální) vláda je zkrátka protimluv.

Pokud polská vláda pokládá masivní krádež za "civilizační skok", mluví to za vše.

Každopádně pokud toto (po Kypru, atd...) lidi neprobudí, aby pochopili, že před státem není v bezpečí ani jejich majetek, ani jejich život, pak již jim asi není pomoci.

Nahlásit

0
+
-

Každopádně jde o další varování, nemít v portfoliu moc státních dluhopisů jakékoliv evropské země.

Nahlásit

0
+
-

Zrovna od Poláků bych nečekal, že se nechají jen tak obrat.

Nahlásit

0
+
-