Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Diskuze k článku: K čemu nám vlastně je ministr financí?

Tomáš Prouza | 9. 7. 2013 | Celkem 3 komentáře v diskuzi

Vložit komentář

Všechny 3 komentáře v diskuzi.

Jan Daniel | 9. 7. 2013 09:49

Dnešní vládnutí do značné míry spočívá v předstírání, že řídím ekonomiku. Ministr financí musí být člověk, který to předstírá nejlépe, aby se myšlenka řízení ekonomiky (která si ve skutečnosti nepředvídatelně dělá co chce) prodala voličům. Prostě sebevědomý až bohorovný žvanil, pokud možno expert na slovo vzatý jako chemik či advokátní koncipient, který vystoupí a řekne: „Vy, všechny ty tisíce živnostníků, podnikatelů, akcionářů, investorů, manažerů, analytiků, brokerů, i vy miliony spotřebitelů to děláte úplně blbě. Já a moji lidi z úřadu, kteří svými rozhodnutími neriskujeme ani korunu z vlastních peněz, jsme ti praví kompetentní. My vám vysvětlíme, které jsou ty přínosné investice, které mají multiplikační efekty, které roztočí kola ekonomiky a zajistí všeobecný a spravedlivý blahobyt. Jo, a radit nám u toho bude pan T.Prouza.“

Nahlásit

0
+
-

Pat Bateman | 11. 7. 2013 09:15 | reakce na Jan Daniel - 9. 7. 2013 09:49

Zde bych si s Vámi dovollil než plně souhlasit. Zejména mám moc rád to adorování multiplikačního efektu, který je spíše teoretický, ale hlavně neprokázaný těžko změřitelný či uchopitelný. Vládní výdaje mimo její základní funkce (obrana, spravedlnost ...) a tvorbu základní infrastruktury považuji za spíše škodlivé, když povážíme, že jsou vytvářeny na dluh a velmi neefektivně.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Jan Daniel | 9. 7. 2013 09:47

Každá velká zločinecká organizace potřebuje pokladníka.

Nahlásit

0
+
-

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK