Předplatné časopisu
Finmag do schránkyPředplatit časopis 

Diskuze: Maďarský zločin a evropský trest

Přihlášení do diskuze

Jeste snad poznamku k tomu Hitlerovi.

1. Kroky politicke reprezentace EU se miji ucinky a ucty dopadaji na danove poplatniky.
2. Nemalo fundovanych ekonomickych autorit rika, ze co cini EU, spatne cini.
3. Troufnu si tvrdit, ze posledni, rekneme 5-10 lety politicky vyvoj, jde proti vetsinovemu nazoru lidi v EU.
4. Puvodni koncept priblizovani se, se meni v poulicni nacionalni nenavist (Recko - Nemceko, Madarsko - EU)

Zda se, ze to je presne prostredi, ze ktereho mohou povstat novi Hitlerove, souhlasim s Vami, jen pricinu vidim jinde.

NahlásitZobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Podvadeni veritelu se deje, veritele presouvaji svuj risk a ztraty na danove poplatniky za soucinnosti politiku a ve jmenu idealu EU a proto je duveryhodnost EU jiz nevratne poskozena. Dokonano jest, nyni uz budou jen prichazet ucty.

Chapu Vasi frustraci z nefunkcni parlamentni demokracie a souhlasim s Vami, ze demokracie zaziva velkou krizi. Nicmene je mi stale blizsi pojeti klasicke parlamentni demokracie, na ktere bych stavel veskere souvislosti vykonu politické moci.

Parlamentní demokracie nemuze koexistovat se svevolným tlakem externí a nehodnotitelné politické byrokracie bez reálného mandátu.

Nebo prohlasme narodní parlamenti demokracii v EU za vseobecne mrtvou a nehrejme si pak na jeji existenci.

A tim se obloukem vracim k clanku pana Palaty - mame v EU parlamentni demokracie nebo nemame ? Pokud ano, cteme jeji principy, pokud ne, reknete lidem co to tady tedy mame.

NahlásitZobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

No jde o nekolik veci zaroven, jedna je, ze pokud neplati zadna pravidla, neni mozna fair play hra... a pokud se bude tolerovat podvadeni veritelu poskodi to duverihodnost EU jako celku... financni trh bude hrat s cinknutymi kartami a cele to skonci v chaosu. Nehajim a nesouhlasim s odpoustenim dluhu Recku, meli je nechat zkrachovat uz pred rokem a pul...
druha vec je idealni pojeti demokracie kterym se ohanite (za vse muze madarsky volic) a realna praxe... vidite to prece i u nas, volic nerozhoduje o tom,co se bude dit. Jeho moznosti v realne demokracii zacina a konci v tom, ze si 1x za 4 roky muze mezi nekolika partami sasku muze vybrat tu,ktera mu nejmene vadi a stim, ze ale voli napul po slepu, protoze na program a volebni sliby uz dneska kazda strana kasle.. hlavne nikdo nemuze predvidat jak volby dopadnou.. Pokud by madarsky volic volil s tim, ze by vedel, ze Orban dostane ustavni vetsinu, asi by cast volicu volila jinak (ale to samozrejme spekuluju)... jen, ze volic nikdy nemuze predvidat jak se kdo bude po volbach chovat a bohuzel pak uz nema realnou sanci to ovlivnit.. (pokud pominu revoluci). pak je dobre, ze existuji nejake instituce, ktere maji sanci tlacit na to, aby se i v situaci volebniho prusvihu, dodrzovala nejaka uplne zakladni pravidla hry / evropske demokracie a pravniho poradku.. mimochodem Hitler taky vyhral v radnych volbach...

NahlásitZobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Postup Bruselu je plně namístě.
Barrosova squadra se naučila používat metodu cukru a biče tak, že pohrůžkou zastavení peněz EU tu shodí řeckého premiéra, tu italského, v Česku přitlačí na nevhodné ministry (co říkáte zdůvodnění, že "peníze nedáme, projekt výuky finanční gramotnosti pro dospělé je pravděpodobně nereálný"?) no a nevím, proč by zrovna Maďarsko mělo být výjimkou.
Jak píše P. Kohout v jiném článku, Brusel si hraje na Boha, ale vykazuje kvality ekonomicky druhořadých amatérů a hraje si s velice nebezpečnými nástroji.

Nahlásit

0
+
-

Jeste se pokusim pridrzet sveho pohledu na vec. Vyuziji, s dovolenim, Vaseho textu k argumentaci.

Pokud Madarsko podvadelo, pak necht Madarsku nikdo nepujci a necht ono zkrachuje. Nebo at pujci a necht pak veritel nese risk.
Chceme hajit ze jsme v Evrope .... jsme-li v civilizovane"Evrope{ amp2}quot;,nepodvadejme. Podvadime-li, zaplatme za to. Pokud podvadime (Recko) a podvod projde (pujcky Recku) pak nejsme ani v Africe ale nekde Buh vi kde. Bude jen spravne pokud Recko poskytne veritelum sve ostrovy - napr na 100 let pronajmu (zatim jedine spravne reseni). Zavede-li Madarsko fix kurz, necht nese konsekvence uprku investoru a risk soudnich tahanic. Orban sam o sobe neziskal ustavni vetsinu, nybrz mu byla udelena madarskymi volici. Co bude/nebude delat Orban je veci madarskych volicu a odvahy Orbana nebo je to veci EU ?, jak pisete. No Orbana preci nevolila EU ale madarsti volici, tudiz konsekvence jsou veci volicu nikoli EU. Nebo ma snad EU nejakou kompetenci zasahovat do vztahu volic/voleny v suverennim Madarsku ? Budeme-li po nevolene byrokracii EU pozadovat prokazovani uzitecnosti zasahovanim do suverennich pravomoci statu, pak je celá parlamentni demokracie postavena na hlavu a jsme opravdu nekde v Africe mezi kmenově zvykovym pravem resp. nedefinovaným eurovirtualnim společenským uspořádáním věcí veřejných.

Nahlásit

0
+
-

Pokud jsem to dobre pochopil, tak hlavni problem je, ze "bez ucetnich a jinych triku" melo Madarsko za lonsky rok deficit 13% HDP.. coz je pomerne prusvih a pokud by to takto bylo zverejneho v "nahe" podobe, Madarsku by nikdo soudny nepujcil a to by okamzite zkrachovalo.. Tedy dostavam se k tomu, koho Madarsko podvadi - sve veritele, evropske banky - tedy financni trhy jako takove... Pokud chceme hajit, to, ze jsme "v Evrope" a ne "v Africe", je potreba dbat na dordzovani nejakych pravidel.. Jednim z nich je, ze "statni ucetnictvi" musi byt alespon ramcove duveryhodne a dalsi je, ze existuji nejake "zakladni pravni principy", na kterych stoji "evropska civilizace", jako je nezavisla soudni moc, ochrana zahrancnich investic (v kontextu s mezinarodnim pravem - narazim ted na okradeni zahranicnich bank zavedenim fixniho kurzu forintu pro splaceni uveru v cizich menach) apod.. Nejsem pravnik, tak berte moje formulace s rezervou pro laika - chapete, co se snazim rict.. To, ze nekdo ve vyhrocenych volbach ziska ustavni vetsinu, neznamena ze si muze delat uplne co chce - ne pokud je clenem EU.. EU v mnoha ohledech fakt nemusim, ale tohle je jedna ze situaci, kdy ma sanci prokazat svou uzitecnost..

NahlásitZobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Pane Palato, promiňte, ale mám po tom Vašem článku v hlavě chaos.

Tak Madarsko ma svou politickou reprezentaci vzeslou z voleb. Ta je odpovědná komu ? a komu skládá účty ? Svým voličům nebo EU nebo nějakému summitu EU nebo mediálním komentátorům ? EU poskytuje Madarsku z koheznich fondů peníze a chce za to co ? politickou poslušnost ? nebo rozpočtovou poslušnost ? nebo nějakou jinou poslušnost ?Nebo jsou tyto výplaty postaveny na jiných principech a jak byly dohodnuty ? Čí vůlí by se měla vláda Madarska řídit ? Komu se má zodpovídat ? Jakým tlakům by měla ustoupit a jakým už ne ? a proč ? Pokud Madarsko podvádí, jak píšete, koho podvádí (sebe ? EU ?) a jaké sankce Madarsku za to hrozí, podvádí-li např. samo sebe ? Nebo nehrozí ? A komu se sankce ještě udělí a komu už ne a proč a jsou vymahatelné nebo se rozpustí nakonec ve finančně-politických kouzlech ? A kdo to rozhodne ? Volení zástupci ? nebo eurounijní nevolená byrokracie nebo nějaký summit nebo nějaká jiná autorita nebo trh ? Čím se vlastně jednotlivé státy v Evropě řídí ? jsou ještě svéprávné ? jsou někomu odpovědné nebo jsme si tak nějak všichni navzájem odpovědni sami sobě a sami se budeme trestat ? Nebo kdo dřív si půjčí a kdo dřív uteče, ten vyhrává ? A kdo bude poslední ať zhasne ? Nějak tomu nerozumím. Rozumí tomu někdo ?

Nahlásit

0
+
-