Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Diskuze k článku: Anketa: Je česká koruna skutečně držák? A jak to dopadne s eurem?

Ondřej Tůma | 9. 12. 2011 | Celkem 2 komentáře v diskuzi

Vložit komentář

Celkem 2 komentáře v diskuzi.

Jan Altman | 9. 12. 2011 13:25

Škoda, že na obrázku není jednoFranková mince vydaná do roku 1967...

Kolikpak asi dnešních franků stojí jen ten kov z té staré frankové mince?

A co naše koruna, přímý následník té rakouskouherské? Ta se po rozpadu monarchie jen okolkovala. Rašín jich dokonce mnoho deflačně spálil. A komunistická měnová reforma také vlastně byla deflační. A přesto jen kov ze stokoruny z roku 1913 dnes stojí víc jak 30.000 dnešních korun.
Docela sešup, a za necelých 100 let. A docela varování pro ty, kteří si v takové měně mají 40 let spořit na penzi.

Nahlásit

0
+
-

Aleš Müller | 9. 12. 2011 12:31

Poznámka do siskuze mezi giganty české ekonomie. Z jistého pohledu je Česko sedmnáctou spolkovou zemí Německa. Obchodní výměna mezi ČR a eurozónou je obrovská. Krátké výkyvy koruny při zvýšení nejistoty (index VIX) je spíše dán odchodem řady portfoliových investorů, než nějakou nedůvěrou v korunu. Po odeznění nejistoty se koruna vrací zpět někam mezi 24 až 25 Kč/E. Koruna je měna podložená tokem zboží a prací, nikoliv zlatem a kvalitou bank, jak je to u CHF.Ale i Švýcarsko má nyní problémy s kurzem.

Nahlásit

0
+
-

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK