Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Diskuze k článku: Přemluv bábu, přemluv Kohouta!

Pavel Kohout | 21. 5. 2010 | Celkem 40 komentářů v diskuzi

Vložit komentář

Všech 40 komentářů v diskuzi.

Josef Jarkovský | 27. 5. 2010 10:26

Vztah volič - vláda lze chápat jako vztah akcionář = management, v němž povinnosti má nejen management, ale i akcionáři. Nadávat na management a přitom netrávit vlastní ČAS a ENERGII jeho AKTIVNÍ PRŮBĚŽNOU KONTROLOU (ne jen volbou, ale sledováním co navrhuje, jak hlasuje a pokud se nám to nelíbí jeho atakováním) je dle mě znak nezralosti.

Nahlásit

0
+
-

Aja | 25. 5. 2010 19:17

K zadluzovani, trosku jsem se zamyslela:-) Zadluzovani slouzi k prenaseni penez v case. Pokud existuje na trhu druha strana, ktera muj vypsany dluh akceptuje, tak dany dluh ma ekonomicky vyznam. Ano, otazka je, jak se stat chova, jestli opravdu pujcene penize investuje nebo proji (prostavi v predrazenych dalnicich). Pokud ale jsou trhy, tvorene soukromymi investory, ochotne doted kupovat statni dluhopisy, ktere jsou podle "tri ekonomickych kralu" hloupe, tak si dovoluji tvrdit, ze selhava trzni mechanismus, selhava trh. Nelze obvinovat jen staty ze selhani, pokud banky, ktere mnohdy maji vetsi jmeni nez male staty, poptavku vytvari. Jak chceme tvorit system postaveny jen na trznich principech, pokud trzni mechanismus dovoli neco takoveho? Jak muze nekdo tvrdit, ze trhy jsou efektivni, kdyz delaji stejne chyby jako stat? Ono to vsechno totiz funguje na takovem skolnim toy modelu, ktery sice pochopi skoro kazdy, ale k realite ma hodne daleko... trzni system podle predstav "tri kralu" je podle me nestabilni reseni systemu, ktere jakakoli mala porucha vychily mimo a pak je treba venovat urcitou energii (v tomto pripade penize) na vraceni systemu zpet...

Nahlásit

0
+
-

Standa | 25. 5. 2010 22:01 | reakce na Aja - 25. 5. 2010 19:17

Zadlužování slouží k přenášení peněz v čase. Ale funguje to pouze bankovnictví částečných rezerv, a je to efekt psychologický.Máme jedny, kteří vyráběli, a tím naspořili, a myslí si, že peníze mohou kdykoliv utratit, a druhé, kteří si půjčili, a také si myslí že peníze mohou kdykoliv utratit. Jenže zboží v dané hodnotě vyrobili jen jedni z nich, ti druzí ho teprve (možná někdy) vyrobí. Systém tak před sebou valí rostoucí objem peněz krytý pouze slibem jednou vyrobit nějaké zboží. Dokud před sebou valený dluh bude dostatečně malý, a pokud se všichni najednou nerozhodnou utrácet, bude to fungovat. Pokud jedna z podmínek splněná není, nebude dostatek zboží a přijde inflace.Ano, je to nestabilní řešení, závislé na exponenciálním růstu výroby nebo na budoucím utahování opasků nebo bankrotech či inflaci, které odepíší úspory prohýřené dlužníky.V systému 100% rezerv to nenastává. Věřitel ví, že své peníze po nějakou dobu neuvidí.Investoři nadále kupují státní dluhopisy, protože mnoho z nich má stále skvělý rating, a ty co nemají, zase hodně nesou. Věří, že z toho letadla stačí vystoupit včas. Anebo dokonce věří, že je tak velké, že nemůže nikdy spadnout.Politikům nedochází, že dluhová exponenciela začíná pozvolně, ale časem roste rychle.Konspirační teorie pak tvrdí, že úrokové míry systému jsou úmyslně nastaveny tak, aby bankroty přicházely v průměru jednou za lidský život, aby pamětníci stačili vymřít.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Aja | 25. 5. 2010 18:24

asi se stanu analytikem :-) me prognozy jsou presne skoro jako P. K., dnes jsem videla panflet Svobodnych na FCB a kdo se tam prekvapive (ne)zjevil, ze bych je i volila... http://www.youtube.com/watch?v=GW4UVPoKB7w

Nahlásit

0
+
-

Jakub | 23. 5. 2010 19:07

Pro pana Kohouta:http://volby.kategorie .cz/http://www.vymentepolitiky .cz/

Nahlásit

0
+
-

Aja | 23. 5. 2010 13:51

Co je zahadou, prock nevoli Stranu svobodnych, hm? tam by se hezky ideologicky ukotvil, mohl by delat treba Machovi a Louzkovi ekonomickeho a zaroven medialniho poradce, moc Svobodnym ta propagace nejde...

Nahlásit

0
+
-

Jan Majer | 23. 5. 2010 13:40

Logika Pavlova návrhu je vyjádřena bonmoty „kdo volí lumpy, sám se stává lumpem“ nebo „kompromis s lumpárnou není kompromis, je to prohra“. To se dá aplikovat v mnoha oblastech, ale rozhodně ne v souvisloti s volbama. Rozhodování nad volebními lístky můžeme zjednodušit na otázku „chci žít v zadlužené zemi, nebo dám šanci rozumnému hospodaření“? Že to není 100% čisté, a tak se toho neúčastním? Co to vztáhnout na byznys? Finanční trh, média...

Nahlásit

0
+
-

Jakub | 23. 5. 2010 00:42

Tak si rikam co se vlastne Pavel Kohout snazi svym "nejitim k volbam" dosahnout? Kdyby tady zilo 10 milionu Kohoutu a nikdo nesel k volbam co by se stalo? (Uvaha ciste teoreticka nebot je zrejme ze clenove stran si sami sobe hlas daji vzdy!) Zadna strana by neziskala ani jeden hlas. Co pak? Ze by nove volby? :) Zacykleni? Bezvladi? No to jsme si tedy pomohli :)

Nahlásit

0
+
-

Libor Kosour | 23. 5. 2010 19:39 | reakce na Jakub - 23. 5. 2010 00:42

No ukazalo by se, ze soucasny system nefunguje a je treba s tim neco delat. S autorovym nazorem „kdo volí lumpy, sám se stává lumpem“ souhlasim.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Jakub | 24. 5. 2010 00:28 | reakce na Libor Kosour - 23. 5. 2010 19:39

Je třeba si uvědomit, že lumpové co jsou u moci dobře VÍ, že jsou lumpové a to, že člověk kvůli nim nepůjde volit (= pasivita, rezignace voličů) jim vůbec ani v nejmenším nevadí. Vadilo by jim kdyby člověk dal hlas konkurenci, to by totiž nakonec možná museli zjišťovat proč, že vlastně letos nedostali tolik hlasů? Že by snad lidem opravdu začalo VADIT, že jsou lumpové? Špatného politika totiž nepřesvědčí sebelíp napsaný dopis, ale naopak HLAS VE VOLBÁCH KTERÝ DOSTANE MÍSTO NĚJ NĚKDO JINÝ - to je totiž JEDINÁ věc na kterou politici slyší! Pan Kohout pokud ví o nějakých lumpech nemusí volit dané lumpy, nic mu nebrání, aby volil úplně novou nezkorumpovanou stranu. Nebo alespoň zakroužkoval jiné lidi v jeho oblíbené straně.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Jan Majer | 23. 5. 2010 21:30 | reakce na Libor Kosour - 23. 5. 2010 19:39

Kdo volí lumpy... Takže já jsem blb, protože s mým hlasem se sveze i blb Severa. Ok, to je ale typická sofistika. Bohužel tady ale nejde o akademickou debatu, Pavlův opakovaně medializovaný postoj má reálné dopady. Třebaže zanedbatelné. O tomhle článku jsem se včera dozvěděl z Facebooku. Jeden chytrý kamarád (k hlupákům Pavlovy názory nedolehnou) nepůjde volit. Pavlův vynález mu přijde stejně moudrý jako jeho ekonomické články a šíří to dál mezi přátele.Pavel Kohout v médiích mimo jiného dlouhodobě poukazuje na chybné ekonomické uvažování politiků a na lži, jež politici voličům servírují. To je úžasná práce pro tuhle zemi a Pavel ji dělá dokonale. Utváří tím naše názory a voličské preference, což je základní funkce připisovaná v demokracii médiím. Odrazováním od účasti ve volbách jako by popíral něco z toho, co mi dal.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Libor Kosour | 24. 5. 2010 15:06 | reakce na Jan Majer - 23. 5. 2010 21:30

Nedovolil bych si o Vas tvrdit, ze jste blb, nic takoveho jsem nerekl. Muj nazor je, ze s volenim lumpu jim vlastne clovek castecne napomaha a podporuje je. je otazka, do jake miry. Bohuzel dnesni zpusob voleb nedava prilis mnoho alternativ, viz muj prispevek nize.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Jan Majer | 24. 5. 2010 18:58 | reakce na Libor Kosour - 24. 5. 2010 15:06

Tím blbem se netrapte. Byla to jen ad absurdum posunutá variace na chytlavý a na první pohled přesvědčivý slogan, který jste citoval. Myslel jsem, že se nad ním znovu zamyslíte! :-) Já vám i autorovi článku rozumím, ale mělo se s tou myšlenkou nějak naložit třeba v polovině volebního období. Mohla posloužit jako páka na politiky. Umím si představit chytrý web, který např. ODS sděluje: Pokud bude na kandidátce Bém, nedostanete naše hlasy - podepsáno XXX tisíc voličů ODS. Týden před volbami a bez jakéhokoli konstruktivního východiska to zkrátka není k ničemu a onen slogan o lumpech opravdu není nic jiného než laciný argumentační trik.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Václav Valášek | 24. 5. 2010 01:49 | reakce na Jan Majer - 23. 5. 2010 21:30

Pan Pavel Kohout dal čtenářům možnost ve svých textech prohlédnout skrze mnohá fakta do zákulisí jejich důsledků. Nebuďme zhrzelí, že nás Pavel Nedvěd odmítl reprezentovat ve fotbale a Pavel Kohout v politice. Poděkujme a udělejme to nejlepší podle svého uvážení...

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Petr Vlha | 22. 5. 2010 19:36

Volit znamená a vždy znamenalo vybírat si. V optimálním případě to nejlepší v rámci možností. Problém tkví jednak v tom, že postupem času se ono "nejlepší" mění na "(subjektivně) nejméně škodící", druhak v tom, že možnosti výběru jsou stále více a více omezenější. Ještě se ptáte, proč ta nechuť účastnit se té nechutné volební maškarády? Řekněte, který z kandidátů myslí opravdu smrtelně vážně, co svým voličům slibuje? Myslíte, že mu jde skutečně o blaho lidu a službu společnosti? Ale prosím vás, kdyby za to nic neměl a šlo by skutečně o pouhou "službu lidu", s pouhou náhradou prokazatelných obecně prospěšných výdajů, kolik by jich asi v parlamentu zůstalo? Souhlasím s panem Kohoutem i s jeho názorem na současné volby. Nesouhlasím pak s panem Majerem a s jeho tvrzením ohledně šíření podobných názorů a přeji si, aby se lidé pořádně zamysleli nad tím, PROČ chtějí jít k volbám: jdu k volbám, protože chci podpořit stranu, s jejímž programem se ztotožňuji, anebo proto, že chci zabránit dostat se k moci straně, ke které chovám ryzí antipatie? O čem ty naše volby vlastně jsou? A jsou naši politikové skutečnými zástupci svých voličů? A jak to myslel Platón, když psal v Ústavě (????????) o "Pánech jeskyně"?

Nahlásit

0
+
-

Aja | 22. 5. 2010 15:32

s P.K. ve vetsine veci nesouhlasim, ale tady paradoxne ano...

Nahlásit

0
+
-

Václav Valášek | 22. 5. 2010 13:35

Toto včera cestujícím naservíroval pan Radim Jančura ve svém žlutém autobuse. Mě se to líbilo. Bába co si vedle četla rytmus života lehce prskala... http://www.youtube.com/watch?v=7DrCRJn2q5I&feature=player_embeddedKaždopádně i ta odvaha toto pustit cestujícím je na smeknutí. Jen tak dál.

Nahlásit

0
+
-

Many | 21. 5. 2010 21:57

Nejsme odpovědni pouze za to, co děláme, ale i za to, co neděláme ... Moliére

Nahlásit

0
+
-

Jakub | 21. 5. 2010 20:06

Kohoutova strategie ma bohuzel docela diry. Jednak v dobe kdy hodne lidi ma problem jednou za par let dorucit do urny listek nelze cekat, ze stejni lide budou rozesilat stranam dopisy a jeste za to platit... Timpadem nepujde nikdy o tisice hlasu, ale spise jednotlivcu. Dale to predpoklada, ze predsedove stran jsou cisti, poctivi, nezkorumpovani lide kteri nemaji potuchy o tom jaky krivak je pan Opencard. To je samozrejme chybny predpoklad, jednak to dobre vi a taky o sobe vi, ze jsou jaci jsou (= spatni). A to zda to napise novinar do novin, nebo nekdo v soukromem dopise to je necha beztak vcelku chladnym. (Nenastve je to, ze nepujdete k volbam, ale to, ze oni volby nevyhrajou, protoze jste dali hlas treba jine nove strane ktera jim ubrala mandaty!). Jedine obdobi kdy politici poslouchaji co lidi rikaji a chteji je ve volbach a to prostrednictvim udelenych hlasu. Na jednu stranu pan Kohout naznacuje, ze komuniste jsou daleko nejhorsi stranou (souhlas), ale nadruhou stranu rika, ze on bude POUZE doufat, ze k volbam prijde dost lidi co jim hlas nedaji (protoze on volit nepujde!) tudiz neziskaji mnoho procent i kdyz vi, ze komunisticti volici pujdou k volbam i kdyby trakare z nebe padaly. Nakonec treba rict, ze i vraceny hlas nic neznamena jelikoz stejny clovek si muze ve volebni mistnosti zazadat o nove hlasovaci listky vcetne dane strany... Jdete k volbam a volte tak, aby neuspesni a zkorumpovani lide ktere v politice nechcete nedostali hlasy a museli odejit.

Nahlásit

0
+
-

Josef Jarkovský | 21. 5. 2010 19:18

Prosím, můžete někdo panu Kohoutovi vysvětlit, že existuje něco jako preferenční hlas? Ano, je to namáhavější, musíte si progooglovat (pro dříve narozené prolustrovat) jednotlivé lidi. Ale je to zřejmě třeba. Pro extra líné existuje i zkratka aneb www.defenestrace2010.cz .Děkuji moc

Nahlásit

0
+
-

Adam | 21. 5. 2010 19:52 | reakce na Josef Jarkovský - 21. 5. 2010 19:18

Preferencni hlas pro ctyri lidi vubec neresi problem toho, ze se do Parlamentu z volene strany dostanou i ti, ktere tam nechcete, zvlast pokud jsou tak vysoko, jako pan Opencard.Joo, kdyby existovaly i negativni preferencni hlasy, dalo by se diskutovat.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

kulik | 21. 5. 2010 18:55

no já volím svobodné a celkem bez vycitek

Nahlásit

0
+
-

Petr Válek | 21. 5. 2010 13:19

Zajímavý nápad. K volbám půjdu, ale tento článek mě rozhodně inspiroval.Ještě mě napadlo, že by se to dalo doplnit vhozením prázdné obálky u voleb, aby alespoň vítězná strana (a víme která to asi bohužel bude) nedostala ,,vaše" peníze.

Nahlásit

0
+
-

Petr Síla | 21. 5. 2010 14:10 | reakce na Petr Válek - 21. 5. 2010 13:19

Peníze jsou za získané hlasy a mandáty, vhozením prázdného lístku ani jedno z toho přece nezměníte.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Libor Kosour | 21. 5. 2010 14:27 | reakce na Petr Síla - 21. 5. 2010 14:10

Ano, bohuzel ve volbach neni mozne hlasovat tak, abych dal najevo nesouhlas se soucasnou politikou a omezil jejich prijem. osobne mi takova moznost chybi.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Jan Majer | 21. 5. 2010 12:41

Pavle, mám tebe a tvoje názory v úctě, ale tohle by ti někdo opravdu měl rozmluvit. Nemyslím názor, ale jeho šíření. Doufám, že to moc lidí neovlivní. Jak napsal Aleš, politika není Sex ve městě, nemá smysl vyhlížet pana Božského. Já ODS nemůžu z úplně stejného důvodu, tak to tam hodím někomu jinému, kdo může v parlamentu zastupovat moje zájmy.

Nahlásit

0
+
-

Petr Síla | 21. 5. 2010 14:11 | reakce na Jan Majer - 21. 5. 2010 12:41

Ještě, že na Moravě nemámé Opencard, o další starost méně. (-;

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Petr Bárta | 21. 5. 2010 12:28

Dobrý nápad, pane Kohoute. Já osobně volit půjdu, přestože mnou zvolená strana není také 100%-ni, ale ty minusy jsem schopen akceptovat a překousnout.Váš nápapd ale využiji, a pošlu volební lístek straně, kteoru jsem dosud volil stále...

Nahlásit

0
+
-

Václav Valášek | 21. 5. 2010 16:34 | reakce na Petr Bárta - 21. 5. 2010 12:28

Výborný nápad.Do volební urny tedy svého favorita vhodím. Kroužky budu udělovat pouze podle sympatií k dané osobě. Ten kdo za to bude stát, obdrží můj volební lístek se vzkazem do schránky ve svém sídle. KSČM ani současná ČSSD čekat mé psaní nemusí...P.S. Stejně myslím, že většina kandidátů už dávno patří do urny :)

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Josef Jarkovský | 12. 5. 2010 20:36

Zkuste www.vymentepolitiky.cz

Nahlásit

0
+
-

Jakub | 12. 5. 2010 00:25

Souhlas s článkem. Volby jsou jediné období za několik let kdy politici poslouchají co jim lidé říkají. Pak opět na pár let zavřou uši. Politici velmi dobře ví, že jsou neoblíbení i proč, oni to dobře vědí, ale nevadí jim to pokud jsou zase zvoleni. Proto jste-li nespokojeni s dnešní politickou scénou jděte k volbám a dejte hlas klidně i malé straně co "údajně" nemá šanci dostat se do sněmovny. Všechno se totiž změní. Když bude volební účast nízká stávajícím politikům to nebude vadit, pokud, ale neúspěšné velké strany přijdou o mandáty a objeví se zde několik nových malých stran, tak tohle přesně oni politici zaregistrují. A vyděsí je to. Jděte k volbám a volte jiné strany nebo aspoň zakroužkujte jiné lidi z kandidátek stran. Neúspěšné či zkorumpované politické dinousary je třeba odstranit jednou provždy a to když zůstanete sedět doma na zadku neuděláte. Takže pojďme k volbám!

Nahlásit

0
+
-

Argent | 11. 5. 2010 11:42

Morální dilema: volit menší zlo, nebo principiálně odmítat jakékoli zlo?A každá strana nepochybně zlem je, neb každá současná strana je stranou komunistickou - prosazující násilné/nedobrovolné přerozdělování, tedy krádež. Prosazující relativizaci, omezování, regulaci a formalizaci vlastnických práv.A ano, jde zde o legitimitu. Ano, dokud je účast byť i pouhých 40%, systém nepadne. Ale při účasti pod 20% legitimita systému mizí.Proč padl komunismus? Jednak pro svou ekonomickou impotenci (na tom je eurosocialismus obdobně), jednak pro ztrátu legitimity (už byl v podstatě jen pro srandu, nikdo ho nebral vážně, nikdo si nevážil jeho představitelů, nikdo nepovažoval jeho existenci a pravidla za spravedlivá).Jít k volbám, to je stejný alibismus, jaký prokazovali za totality ti, kteří vstoupili do KSČ s tím, aby ji údajně reformovali zevnitř, v rámci pravidel systému, prostředky systému.Ale ta pravidla a prostředky systému jsou nelegitimní a zločinná. Tehdy i teď.Každý (i tento) socialismus je z principu odsouzen k ekonomickému kolapsu. Když zvolím ODS09, docílím pouhého mírného oddálení toho kolapsu (a možná žádného, protože kolaps EU to neovlivní a ten na nás bude mít zásadní vliv).Každý by si měl odpovědět na otázku, KDY je pro něj státní bankrot, zhroucení měny, kolaps penzijních a zdravotních systémů nejméně nepříjemný. Je lepší, když to klekne v době, když jsem mladý a umím se o sebe a rodinu postarat, nebo bude snad lepší, když to klekne v mých 60ti?

Nahlásit

0
+
-

mposs | 11. 5. 2010 15:50 | reakce na Argent - 11. 5. 2010 11:42

"každá strana nepochybně zlem je, neb každá současná strana je stranou komunistickou - prosazující násilné/nedobrovolné přerozdělování, tedy krádež. "- Samotná definicia STATu definuje STAT ako legalizované nasilie. STAT bol vytvorený ako subjekt, ktorý má povolené pachať nasilie väčšiny voči menšine. Víťaz volieb berie všetko. Takže sa s tým dá robiť iba jedno - zrušiť STAT. Ale to tá STATmilujuca väčšina nedovolí.Účasť vo volbách umožnuje napomôcť k tomu, KTO bude tou všeovládajucou väčšinou.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Martin Neuzil | 11. 5. 2010 08:39

ja si klidne necham poradit, ale varianta zakrouzkovat ctyri lidi ze spodni casti kandidatky v dane oblasti se mi zda fakt jako idealni. A hlas velkym stranam fakt nedam, moznosti volice je proste jen vymenit ty lidi, kteri ho zklamali. Nedelam si iluze, ze ti novi se casem nezmeni ve stejnem smeru jako ti stavajici, protoze moc korumpuje, ale preci jen je nadeje, ze jim to chvilku potrva a treba stihnou mezitim splnit aspon cast toho, co naslibovali v kampani.

Nahlásit

0
+
-

Radovan Kubát | 13. 5. 2010 22:54 | reakce na Martin Neuzil - 11. 5. 2010 08:39

Na druhou stranu se tak mohou dostat ke korytům ti, kteří ještě nejsou nažraní. Ti co jsou tam dlouho si už nakradli. Jejich motivace k dalšímu korupčnímu jednání je díky tomu menší. Možná ale spíš platí, že s jídlem roste chuť. Kdo ví?

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Standa | 13. 5. 2010 09:58 | reakce na Martin Neuzil - 11. 5. 2010 08:39

Rozhodně nikoliv!Kroužkovací metody výměny politiků mají zcela zásadní nedostatky:Zakroužkovat můžete nanejvýš 2 kandidáty (§39 volebního zákona). Jsou-li na lístku 4 kroužky, jako by tam nebly žádný, a volíte toho prvního na kandidátce, kterého chcete dostat pryč.Předpokládejme, že desetina voličů bude kroužkovat dva poslední, další desetina (podle jiné výzvy) dvě ženy. Dobrá, to máme čtyři kandidáty/ky. Pokud dostanou dost hlasů, kde vezmou pátého? Ano správně, na začátku kandidátky, přesně mezi těmi, které jste chtěl dostat pryč.Navíc je zde ještě §54 volebního zákona: Nastupování náhradníků. Takže kapříci připlují, nové tváře odplují bohatší zpět do občanského života, a mohou opět nastoupit provařené tváře.Jára Cimrman a čtyři z pěti papalášů doporučují: Volte podle http://www.defenestrace2010.cz/ a nezapomeňte na čtyři kroužky.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Standa | 13. 5. 2010 11:27 | reakce na Standa - 13. 5. 2010 09:58

Omlouvám se za dezinformaci. Podle aktuálníh znění §39 skutečně můžete zakroužkovat 4 kandidáty. Podstatu problému to však nemění.http://portal.gov.cz/wp s/portal/_s.155/701/.cmd/ad/.c /313/.ce/10821/.p/8411/_s.155/ 701?PC_8411_p=39&PC_8 411_l=247/1995&PC_841 1_ps=10#10821

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Petr Malý | 11. 5. 2010 07:48

Já volím Véčka. Když vidím, jak jsou dinosauří strany z Johna a spol. podělaní a zkoušejí kde co, aby ho očernili, je mi jasné, že asi vědí, proč se ho bojí. Zřejmě z minulosti vědí, že si ho nekoupí. A my zase víme, že vytrvale poukazuje na lumpárny, umí věci podat a umí si sehnat a ověřit fakta. Ta publicistická praxe se mu neztratí. Takže i kdyby pro nic nehlasoval, ale jenom plnil roli četníka a z prvních řad nám na dění v kuloárech donášel, tak se mi můj hlas vrátí i s úrokama. A to je také důvod, proč se ho dinosauři bojí.

Nahlásit

0
+
-

Radovan Kubát | 13. 5. 2010 22:49 | reakce na Petr Malý - 11. 5. 2010 07:48

O Véčkách jsem uvažoval do doby než jsem si přečetl toto: "Zajistíme, aby úhradu základní péče zprostředkovávala jediná státní pojišťovna efektivně hospodařící pod ministerstvem zdravotnictví." To mě doslova vyděsilo. Příště by mohli v zájmu efektivity odstranit třeba provozovatele autobusové přepravy a zajistit aby přepravu posktytovala jediná firma efektivně hospodařící pod Ministerstvem dopravy..Když jsem tento nápad poprvé četl v novinách, myslel jsem si, že jsem to špatně pochopil. Četl jsem tedy ještě jednou. A pak ještě jednou na webu. A pak znova. A pořád tak trochu nemohu uvěřit, že něco takového vymysleli a navíc si to dali do programu. Nápad tohoto ražení bych čekal jedině od KSČM nebo ČSSD. Sociální demokraty takovýto návrh asi naštěstí nenapadl. Ti by ho totiž mohli případně i prosadit.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Standa | 12. 5. 2010 14:28 | reakce na Petr Malý - 11. 5. 2010 07:48

O VV jsem také chvíli uvažoval. Do okamžiku, než jsem otevřel jejich tiskovinu, a zjistil, že jejich program je skrytě levicový – nové regulace a podpory různým věcem. http://www.veciverejne.cz/politicky-program.htmlPak jsem uvažoval o České pirátské straně, jejichž program mi přijde v některých bodech zajímavý. http://www.ceskapiratskastrana.cz/pages/ceska-piratska-strana/volebni-program-2010.phpNákonec jsem se rozhodl pro Svobodné. Jejich snaha o stát, který lidem nekecá do žívota, je mi sympatická. http://www.svobodni.cz/sekce.aspx?id=64A je to ještě neco: Zatímco ekonomický expert ČSSD Jiří Havel ještě nedávno prohlašoval, že potřebujeme euro, abychom si mohli snadněji půjčovat, Petr Mach už varoval před blížícím se bankrotem Řecka a Portugalska.O TOP09 jsem vůbec neuvažoval, maje v paměti dobu působení jejich protagonistů ve vládě.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-