Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Diskuze k článku: Bude krize? Zeptejte se Twitteru!

Jan Boček | 29. 11. 2010 | Celkem 3 komentáře v diskuzi

Vložit komentář

Všechny 3 komentáře v diskuzi.

Miroslav Pokorný | 11. 1. 2011 11:05

Děkuji za hezký článek. Zvláště zajímavá je pro mne pasáž o nebezpečí zpětné vazby nebo jinými slovy o rekurzivní pasti. Pokud si člověk představí, že má možnost nahlédnout do budoucnosti (tímto způsobem může být také definována tzv. Boží mysl - viz podobný princip teorie množin Bernard Bolzano) a zná další průběh DJ indexv budoucnosti, může jít na burzu a začít nakupovat akcie s budoucím růstem a zhodnocovat portfolio? Jenže podle teorie efektivního trhu ostatní učiní totéž a efekt se minimalizuje. Zdá se tedy že jediná cesta je princip být na čele vlny, to znamená využívat dynamiku trhu - v limitně krátkých okamžicích využívat limitně nízkých výnosů v množství ovšem limitně blížícím se maximu. Pokud mohu jako laik nahlížet současnou ekonomiku tak podobným způsobem funguje současná inflační technologie kde všichni jsme si před inflací rovni ale ti kdo mají dříve k dispozici nově natištěné peníze (banky) jsou si rovnější. A pak je zde také efekt "hybatelů" událostí například severokorejského velitele, který spouští dělostřelbu na jihokorejský ostrov. Má on možnost ještě předtím nakoupit akcie amerických zbrojařských firem? Nakoupil někdo z KLDR krátce před útokem takové akcie? Lze manipulovat trhem? Náladou na twiteru patrně ano.

Nahlásit

0
+
-

Premek | 29. 11. 2010 23:02

Jsem myslel že moje tlachání na soc.síti vidí jenom ti které si nastavím. Nebo to tak není?

Nahlásit

0
+
-

Jan Boček | 30. 11. 2010 11:32 | reakce na Premek - 29. 11. 2010 23:02

Většinou není.Na Facebooku se několikrát měnilo implicitní nastavení soukromí tak, aby profily uživatelů byly co nejotevřenější (v zájmu Facebooku, který na otevřených profilech vydělá). Je dobré si zkontrolovat nastavení (viz http://youropenbook.org/ nebo http://www.reclaimprivacy.org/)U Twitteru existuje možnost ukrýt svoje updaty, ale je to dost nestandardní. Navíc pokud nejste zvenku vidět, nemáte jak získat followery.U ostatních sítí je to podobně, včetně tendence otevírat se vyhledávačům.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK