Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Ideologie poptávky

3. 9. 2010
16 komentářů

Přihlášení do diskuze

Diskuze

ad 1. no ale vláda rozhoduje o vydání dluhopisů, ale ne o tom kdo je koupí a vláda nemá prostředek jak donutit čnb(čnb která bude "nezávislá" ;),aby ty dluhopisy koupila.když nebude kupec tak může říct hej singere kup tady tyhle ty... a on řekne, ne tak zemi čeká krach podle hodně scenářůad 2. není v usa ústavě omezení federální úrovně nějak? jsem líný číst celou ustavu a uvažovat nad tím

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

1. Myslím, že parlament s vládou mohou rozhodnout o emisi "povodňových a jiných katastrofických" dluhopisů v neomezené výši, takže "ano".2. K ústavě USA: to, že žádný ze států USA nemůže razit mince a tisknout bankovky přece nezakazuje totéž FEDu (?)

Nahlásit

-
0
+

1. Myslím, že parlament s vládou mohou rozhodnout o emisi "povodňových a jiných katastrofických" dluhopisů v neomezené výši, takže "ano".2. K ústavě USA: to, že žádný ze států USA nemůže razit mince a tisknout bankovky přece nezakazuje totéž FEDu (?)

Nahlásit

-
0
+

Jde mi o to zda může česká vláda nějak ČNB obejít (např. vydáváním dluhopisů) nebo legálně donutit (např. hospodářskou politikou a to i špatnou). A to vše legálně nebo řekněme na hraně zákonů.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

když tu máme tu ustavu...tak http://forum.libinst.cz/viewtopic.php?f=6&t=6doufám, že ot není moc offtopic, celkem se nudím a projíždím to tam a některé perly jsou good no :)

Nahlásit

-
0
+

omluvám se moje chyba.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

doplnění:text ústavy USA je zde:http://www.archives.gov/ex hibits/charters/constitution_t ranscript.html

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

v ústavě USA je doslova toto:.No State shall enter into any Treaty, Alliance, or Confederation; grant Letters of Marque and Reprisal; coin Money; emit Bills of Credit; make any Thing but gold and silver Coin a Tender in Payment of Debts; pass any Bill of Attainder, ex post facto Law, or Law impairing the Obligation of Contracts, or grant any Title of Nobility..výraz "make any Thing but gold and silver Coin a Tender in Payment of Debts" je podle mě jednozančný

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

já myslel, že mluví o nás a v USA ustavě není, že je to zlato nebo stribro, ale ze maji pravo na razbu nebo tak neco... jsem liny to hledat

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Nemůže. V ústavě USA je podle mě zakotveno, že peníze je zlato nebo stříbro.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Ano má viz http://www.finmag.cz/clanek/8223/

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Podobnost s komunismem je zřejmá a je způsobená tím, že chybí vlastník, správce, někdo komu to patří a stará se jako o vlastní. Je to ale stejné ve státní správě jako ve správě akciové společnosti, kde rovněž rozhoduje okamžitý zisk. V Americe čtvrtletní a u nás roční růst- Růst růst růst.... Až do nebe.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

no co vím naše ústava v tom je hodně abstraktní... tak jako ve všem...http://www.psp.cz/docs/ laws/constitution.htmlacenová stabilita je hodně relativní pojem... ale teoreticky je možné, že v dlouhém období se vládě povede zvolit si prezidenta a ten prezident si pak zvoli správnou bankovní radu a pak si mužou tisknout jak chtějí

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Dovolte hypotetickou nebo spíše spekulativní otázku? Může vláda za dodržení všech ústavních principů teoreticky "tisknout" nekryté peníze?Aby byla představa modelové situace ještě jasnější dejme tomu, že by misto současné koalice vyhrála v květnu volby levice. Naopak prezident i Česká národní banka, by zůstala několik let ve stávajícím složení.Má vláda s parlamentem nástroje, aby rozpoutala inflaci a znehodnotila českou korunu?

Nahlásit

-
0
+

+1V tomhle je dnešní zakopanej pes.Kdo ví, jestli to někdy skončí.Ono to je jak s komunismem. Každej ví, že to nefunguje, ale furt se o to pokouší další generace a generace...

Nahlásit

-
0
+

no aspon ze oblibenou alegorii podobnych pomatencu o pekarne rozsiril o svickare a reznika. berni urednik pak hraje ulohu padoucha

Nahlásit

-
0
+