Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Strauss-Kahnovo čekání na zázrak

19. 5. 2011
20 komentářů

Přihlášení do diskuze

Diskuze

Doufám, že to myslíte zhruba tak vážně jako já. Tedy vůbec.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Rozumím, příště si dám pozor, abych nereagoval na Vaše příspěvky, které nejsou určeny jmenovitě mně, a omlouvám se, že jsem se nevhodně zapojil do Vaší soukromé debaty.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Pokud budeme přesní, tak neptal, tedy ne Vás.)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Ptal jste se jakou doporučuji, ne jakou mám.
Zbraně nemám žádné, jsem buddhista.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Tak to jsem asi zvláštní případ, protože u mě to platí.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Tim bych si nebyl tak jistej - rekl bych ze ne az tak moc lidi ma cca 5% sveho bohatstvi v bankovkach a mincich...

Dum vetsinou moc likvidni neni, bankovni ucty jsou kratkodobe pujcky bance tudiz maji kreditni riziko, akcie muzou mit jak problem s likviditou tak s kreditnim rizikem atd atd. I to fyzicke zlato vam v obchode nemusi vzit :).

Dokonce bych rekl, ze vetsina lidi ma podstatne mensi likviditu nez vetsina bank, jelikoz ma vetsinu majetku v nemovitosti. Na druhou stranu zasadni rozdil je, ze pro cloveka je ta nemovitost necim co stejne potrebuje a muze vyuzit, coz se o majetku bank vzdy rici neda.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

A možná Honzo i horší.

Z tohoto pohledu si říkám, že jakýkoliv rozumně hospodařící jednotlivec je relativně solventnější z hlediska likvidity než finanční ústavy.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Podobný poměr bys našel v jakékoliv jiné zemi také.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Inu, děkuji. popravdě mě zajímaolo, jestli ji má pan Altman :) Ale vás bych, Františku, tipoval spíš na obrannou zbraň, ten kousek, co ukazujete, mi sedí spíš na toho, kdo půjde rabovat, než na toho, kdo brání svůj majetek a občas jde ulovit srnéčka. Ale jedem des seines.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Minulý víkend jsem se ze zvědavosti díval na finanční výkazy 6-ti největších bank působících v ČR. Pokladní hotovost a vklady u ČNB jsou u těchto bank dohromady cca 100 mld Kč. S ohledem na celkovou velikost jednodenních vkladů jako součásti měnového agregátu M1 ve velikosti cca 1 670 mld. Kč musí být i laikovi jasné, jak velký problém je položit náš bankovní systém.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Pěkné, ale nejsem si jist, zda bude dostatek střeliva či nebude příliš drahé.Tedy doufám, že nepotřebuje nějaké speciální střelivo. Určitě půjde z toho střílet jednotlivými výstřely, jsem celkem obstojný střelec. No, doufám, že to nakonec nebudeme potřebovat.

Nahlásit

-
0
+

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/199585_1302315975413_1755896708_543315_3692806_n.jpg

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Koukám, že scénář jste už na mém webu našel :-)
Co se týče dopadů na české banky - jako kritický vidím, jak si s tím poradí jejich matky. Od toho se vše bude odvíjet.
Jinak s těmi desítkami hodin bych souhlasil.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Jakou pušku byste doporučil?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

No, ten co máte na www.pro-investory.cz je taky chutný, jedlý a výtečný.

Nahlásit

-
0
+

Sice ten scénář neznám- pokud to není ten, kde figuruje QE asi tak 20, default amerických dluhopisů a v několika hodinách rozběhlá hyperinflace, runy atd.
Ale zajímalo by mne, jak vidíte dopad na české banky. Osobně tipuji, že budeme proti eurozóně zasaženi o trošku méně a kolaps bank nastane o pár desítek hodin později.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Než ECB bude něco tisknout, budou se mít co ohánět její akcionáři. V případě defaultu Řecka se podle všeho ECB stane insolventní..
Řetězec událostí následujících po defaultu Řecka stojí totiž za to. :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Však ona ty chybějící miliardy ECB ochotně dotiskne.

Nebo jinak: on asi hlavni negativní důsledek řeckého bankrotu nebude, že zmizí ta likvidita - to by řešení bylo trapně jednoduché: ECB by prostě proplatila ztráty každému, kdo by je v souvislosti s tímto bankrotem utrpěl.Kdyby to ECB vyhlásila dopředu, tak by ani nevznikla žádná panika, výprodej dluhopisů a akcií, nepropouštěli by se lidi, atd... Jenže ono to tak asi není, že....

A ono je nakonec fuk, jestli ta poslední krize centrálně plánovaného intervencionismu a etatismu začne v EU, USA, přehřáté Číně, předluženém stárnoucím Japonsku, atd...
Důležité je, že bez ohledu na iniciátora to lavinovitě semele všechny. Nevidí to jen lidé bez představivosti a provozovatelé konejšivého sebeklamu.

V této souvislosti je třeba vidět, že zlato, stříbro, zemědělská půda, trvanlivé potraviny a pušky jsou stále ještě neuvěřitelně levné.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Někteří přijdou o penzi, jiní o práci, vzhledem k tomu, že nebude likvidita na trhu. Prostě z ekonomiky zmizí přes 1000 miliard euro (v případě, že Řecko rozpoutá domino efekt). To se dotkne každého.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Skoro všechno dobře až na takovou maličkost. O peníze přijdou německé a francouzské banky. Co to je? Jsou to
a) jejich akcionáři ( měli si svůj majetek lépe hlídat)
b) ti co mají v bance vklady nad 100 tis. eur (měli si dát pozor do jaké banky si dali peníze)
Takže "obyčejný" daňový poplatník snad v té ruletě nejede?

Nahlásit

-
0
+