Jak plánovat podnikové zdroje? Budoucností jsou cloud a umělá inteligence

Petra Nová
Petra Nová | 5. 1. 2023 | 785
automatizacemalé a střední firmypodnikáníPodnikavé Českotechnologieumělá inteligence

Ideální informační systém pro střední firmy a podnikatele nabízí Asseco Solutions. Produkt HELIOS iNuvio se drží současných trendů a jde s dobou.

Jak plánovat podnikové zdroje? Budoucností jsou cloud a umělá inteligence

Informační systém pro firmy nabízí mnoho společností. Jednou z nich je i Asseco Solutions

Zdroj: Shutterstock

Trh s podnikovými informačními systémy (ERP) se bouřlivě vyvíjí a jeho používání je dnes už samozřejmostí pro každou firmu nebo podnikatele, který chce na trhu uspět. Automatizace firemních procesů výrazně zvyšuje produktivitu podniku a umožňuje firmě rychleji růst. Zásadním požadavkem pro nové podnikové řešení je otevřenost pro integrace různých aplikací do jednoho systému.

Dalšími trendy na poli ERP jsou ukládání klíčových dat na jednom místě, cloudový model, využívání strojového učení a neustálá inovace systému, zabezpečení dat a jejich bezpečné zálohování. Ideální odpovědí na tyto požadavky je řešení HELIOS iNuvio, které může fungovat v režimu on-premise (software je fyzicky nainstalován ve firemních počítačích) nebo je možné jej provozovat v cloudovém prostředí, což teď zákazníci preferují.

ERP? Cloud je ideální

HELIOS iNuvio může fungovat v rámci cloudové služby Erport od Asseco Solutions, která umí snadno převést provoz celého informačního systému do cloudového prostředí. Výhoda pro začínající firmy je především v tom, že nemusí udržovat vlastní infrastrukturu a software a vynakládat hodně peněz na jejich pořízení a údržbu. Zároveň mají jednoho dodavatele na systém a na prostředí pro provoz, čímž se výrazně zefektivní implementace a následný servis pro zákazníky. Firmy se mohou plně soustředit na rozvoj podnikání.

Dalším plusem je zabezpečení firemních dat. Erport je provozován na nejmodernějších technologiích v rámci datacenter s certifikací Tier III (zaručuje dostupnost na 99,99 procenta času) na území Česka. Samozřejmostí je kvalitní zálohování dat, jež lze kdykoliv při komplikacích obnovit. Poslední dobou toto téma nabírá na důležitosti z důvodu častějšího výskytu takzvaných „šifrovacích virů“.

Pro dokonalé využívání firemních dat slouží modul Business Intelligence (BI), který zpracovává informace o financích, obchodu, výrobě, skladu nebo o chování zákazníků. Základní výhodou je přehledná forma prezentace dat, sledování trendů, rozdělení dat za celou společnost nebo pouze za jednotlivé zakázky nebo střediska. Lze porovnávat plány s realitou, zjišťovat odchylky a příčiny. Klíčová rozhodnutí ve firmě pak neovlivňují domněnky, ale data.

Modul lze ovládat jednoduše a není k němu potřeba speciální „ajťácké“ myšlení. Všechny potřebné reporty, grafy nebo dashboardy si mohou uživatelé sami nakonfigurovat a připravit na pár kliknutí. Systém běží kompletně v cloudu, takže se k datům lze dostat odkudkoliv a kdykoliv. Ze stolního počítače, notebooku, tabletu, chytrého telefonu či pomocí webového prohlížeče nebo přímo z prostředí HELIOS iNuvio. Modul BI ušetří podnikatelům a manažerům desítky hodin měsíčně, protože nemusí ručně připravovat firemní reporty.

HELIOS iNuvio nabízí také prvky umělé inteligence ve formě strojového učení. Dlouhodobě nasbíraná systémová data průběžně vyhodnocuje, díky tomu odhaluje vznik potenciálních chyb a zabraňuje jim nyní i do budoucna. Systém se na základě historických zkušeností umí poučit a informace neustále zpřesňuje.

Tento text vyšel v rámci speciálu magazínu Finmag a Finmag.cz Podnikavé Česko, jehož je společnost Asseco Solutions partnerem.

Podnikavé ČeskoFinmag.cz

Kam dál? Podnikavé Česko na Finmagu:

ZIMNÍ FINMAG JE TADY. NA CO SE TĚŠIT?

Finmag předplatnéZdroj: Finmag

„Najednou jsem měla pocit, že jsem už někdo jiný, že jsem ztratila sama sebe,“ přiznala Adéle Vopěnkové sběratelka umění Kateřina Havrlant, když spolu mluvily o jejím odchodu z Googlu.

FIN. Dominik Stroukal tvrdí, že se máme připravit na investiční žně • V kanceláři partnera ZDR Investments • Václav Podzimek: Do čeho investovat v roce 2023 • Robert Vlach o pravidlech růstu freelancerů • Roste cena děl po smrti jejich autorů? • Podle Petra Beny z Alzy dochází k pomalé evoluci kapitalismu

MAG. Nejlepší soukromá gymnázia v Česku • Mladé sítě pryč nepustí a staří žijí v digitálních ghettech, říká marketér Tomáš Jindříšek • Kokain, VHS i Flexaret spojuje jedno: Nejsou a nebudou • Na skialpech od čtyř dubů jezdí nejen beskydští fajnšmekři • Americký pickup RAM 1500. Dává smysl i na opačné straně oceánu?

Autor článku

Petra Nová

Petra Nová

Copywriterka, externí spolupracovnice NextPage Media. Kromě hrátek s písmenky se jako absolventka Filozofické fakulty Univerzity Karlovy zajímá i o historii. Ráda se toulá po světě i vlastní domovině a má blízko i k fotografii.