Předplatné časopisu
Finmag do schránkyPředplatit časopis 

Manažeři, manažerky, zbystřete! Chytré čtení (ne)jen na víkend

Michal Hron
Michal Hron | 25. 7. 2021 | 1 komentář | 3 536
newslettertrh práce

Svět práce se mění. Nebo možná ani zas tak ne. Každopádně pro vás máme jednu zásadní poučku, jak se chovat ke svým zaměstnancům. A mnohem víc. Další dávka chytrého čtení.

Manažeři, manažerky, zbystřete! Chytré čtení (ne)jen na víkend

Zdroj: Shutterstock.com

Hello Hybrid! Jednoduše, výstižně. A ne, nevítáme tu nějaké auto, ale hybridní způsob práce. Ten se zdá jako nejpřirozenější popandemický způsob docházky. A možná vlastně pandemický, jak ukazuje tady Indonésie...to se ještě uvidí. Každý den do hokny už ale jen tak někdo nepáchne a tenhle speciál BBC vás provede všemi úskalími nové normy.

Nová. Norma. Přitom dnešní manažerština nejen zkušených ejdž-áristů se podle téhlerozsáhlé analýzy dodnes inspiruje úspěchy sovětského hrdiny Alexeje Stachanova. „... manažerský jazyk je plný stejné rétoriky, jakou ve 30. letech používala komunistická strana. Lze dokonce tvrdit, že atmosféra stachanovského nadšení je dnes ještě intenzivnější než v Sovětském svazu.“

Servírujeme svět!

Chytré čtení na víkend

Nabízíme vychucený talíř duševní stravy. Chtěli byste každý pátek dostávat do e-mailu přehled nejlepšího inspirativního čtení, které z hlubin českého i světového čtení vyšťoural tým magazínu Finmag a webu Finmag.cz?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Tak co, kdo narube 102 tun uhlí za necelých šest hodin? Nebo to budete mít „na párku“ jako tady paní Polky v československém socialismu?

Ono dost možná stačí nedělat nic. Manažeři a manažerky, poučka zní: Nechte své lidi žít! Dost možná vás pak překvapí svou angažovaností, říká vdalším dále našeho Finmag podcastu zkušený matador pracovního trhu Tomáš Ervín Dombrovský z LMC. Na LinkedInu (trochu očekávaně, pravda) trhá tenhle text počítadla…

Orwellovská představa světa je zas o kus blíž. Tohle skandální odhalení mezinárodního sdružení médií úplně maže nadšení z nedávného husarského kouskuFBI, která zločineckému světu podstrčila trojského koně v podobě komunikační aplikace. Jak vidno, v nakládání s technologiemi a možnostmi, které nabízejí, se máme stále co učit.

Letem světem: Promrhaná šance. Miliardy na obnovu budou, ale do krajiny nepotečou. Smutný. NFT jsou jen bublina, píše Dominik Stroukal (na Finmagu už dřív podobně pojednal o NFT Adam Zámečník).

Mimochodem – Dominik se zařadil po bok největších Čechů. Tak jako Jarda Jágr, Petr Čech, Petr Kellner nebo Jan Kraus se stal nedobrovolně „tváří“ internetového podvodu. Stovky poškozených se obracejí přímo na něj. Policie nepomáhá ani nechrání a Google, který podvodníkům uveřejňuje reklamy, mlčí.

Radní Českého rozhlasu a současně člen SPD? Jakub Jetmar to dává v tomhle rozhovoru na Mediáři Josefu Nerušilovi docela sežrat. Elegantně, správně.

A teď trochu z našeho písečku. Sestry z Heroine přinesly působivou fotoreportáž z tornádem zasažené Moravy. Fakt pěkný! Na Finmag.cz jsme zas rukou Jakuba Žofčáka odhalili doslova absurdní svět obřích zaoceánských parníků. Skvělý!

Otevřený Jeff Bezos: Tohle všechno jste zaplatili vy! Přésněé, chtělo by se dodat. Ostatně, i tohle téma jsme na Finmag.cz rozebrali. Teda, Petr Fischer rozebral…

Málo podcastů? Tak si dejte třeba tenhle Redneck od Matěje Schneidera. Týká se Ameriky. A monopolů. O těch Matěj napsal skvělý text do příštího tištěného Finmagu.

Těšte se, vyjdeme v půlce srpna.

Finmag na léto

Finmag předplatnéZdroj: Finmag

„Jsem mizerný makléř,“ řekl Adéle Vopěnkové Prokop Svoboda. A tak místo aby prodával domy sám, vybudoval realitní kancelář, kde to ostatní dělají za něj. A výborně.

FIN. Dominik Stroukal dodá investorům naději po propadu trhů • V kanceláři šéfky České spořitelny • V hlavě lovce jednorožců Andreje Kisky ml. • Jakub Žofčák o byznysu s deskovými hrami • Robert Vlach o creator economy a podnikání s obsahem

MAG. Parkování zdarma je lidské právo. Co z pravičáka dělá soudruha • Nejbližší moře? Pět hodin jízdy. Se správným bourákem. Na ropu • Jako umami. V restauraci Jana Knedly umějí moderně míchat chuti i v české klasice • Kardiochirurg. Srdcař. A překvapivě dobrý spisovatel Josef Veselka

Autor článku

Michal Hron

Michal Hron

Šéfredaktor webu Finmag.cz. Novinář s dlouholetou praxí z největších českých médií, milovník moderních technologií i přístupů, ale i čisté nedotčené přírody. Po krachu vydavatelství Mladá fronta přešel do Finmagu z týdeníku Euro, předtím vedl sdruženou domácí redakci Hospodářských novin, Aktuálně.cz a iHNed.cz a působil jako editor zpravodajství na portálech iDnes.cz a Novinky.cz.