Manažeři, manažerky, zbystřete! Chytré čtení (ne)jen na víkend

Michal Hron
Michal Hron | 25. 7. 2021 | 1 komentář | 3 912
newslettertrh práce

Svět práce se mění. Nebo možná ani zas tak ne. Každopádně pro vás máme jednu zásadní poučku, jak se chovat ke svým zaměstnancům. A mnohem víc. Další dávka chytrého čtení.

Manažeři, manažerky, zbystřete! Chytré čtení (ne)jen na víkend

Zdroj: Shutterstock.com

Hello Hybrid! Jednoduše, výstižně. A ne, nevítáme tu nějaké auto, ale hybridní způsob práce. Ten se zdá jako nejpřirozenější popandemický způsob docházky. A možná vlastně pandemický, jak ukazuje tady Indonésie...to se ještě uvidí. Každý den do hokny už ale jen tak někdo nepáchne a tenhle speciál BBC vás provede všemi úskalími nové normy.

Nová. Norma. Přitom dnešní manažerština nejen zkušených ejdž-áristů se podle téhlerozsáhlé analýzy dodnes inspiruje úspěchy sovětského hrdiny Alexeje Stachanova. „... manažerský jazyk je plný stejné rétoriky, jakou ve 30. letech používala komunistická strana. Lze dokonce tvrdit, že atmosféra stachanovského nadšení je dnes ještě intenzivnější než v Sovětském svazu.“

Servírujeme svět!

Chytré čtení na víkend

Nabízíme vychucený talíř duševní stravy. Chtěli byste každý pátek dostávat do e-mailu přehled nejlepšího inspirativního čtení, které z hlubin českého i světového čtení vyšťoural tým magazínu Finmag a webu Finmag.cz?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Tak co, kdo narube 102 tun uhlí za necelých šest hodin? Nebo to budete mít „na párku“ jako tady paní Polky v československém socialismu?

Ono dost možná stačí nedělat nic. Manažeři a manažerky, poučka zní: Nechte své lidi žít! Dost možná vás pak překvapí svou angažovaností, říká vdalším dále našeho Finmag podcastu zkušený matador pracovního trhu Tomáš Ervín Dombrovský z LMC. Na LinkedInu (trochu očekávaně, pravda) trhá tenhle text počítadla…

Orwellovská představa světa je zas o kus blíž. Tohle skandální odhalení mezinárodního sdružení médií úplně maže nadšení z nedávného husarského kouskuFBI, která zločineckému světu podstrčila trojského koně v podobě komunikační aplikace. Jak vidno, v nakládání s technologiemi a možnostmi, které nabízejí, se máme stále co učit.

Letem světem: Promrhaná šance. Miliardy na obnovu budou, ale do krajiny nepotečou. Smutný. NFT jsou jen bublina, píše Dominik Stroukal (na Finmagu už dřív podobně pojednal o NFT Adam Zámečník).

Mimochodem – Dominik se zařadil po bok největších Čechů. Tak jako Jarda Jágr, Petr Čech, Petr Kellner nebo Jan Kraus se stal nedobrovolně „tváří“ internetového podvodu. Stovky poškozených se obracejí přímo na něj. Policie nepomáhá ani nechrání a Google, který podvodníkům uveřejňuje reklamy, mlčí.

Radní Českého rozhlasu a současně člen SPD? Jakub Jetmar to dává v tomhle rozhovoru na Mediáři Josefu Nerušilovi docela sežrat. Elegantně, správně.

A teď trochu z našeho písečku. Sestry z Heroine přinesly působivou fotoreportáž z tornádem zasažené Moravy. Fakt pěkný! Na Finmag.cz jsme zas rukou Jakuba Žofčáka odhalili doslova absurdní svět obřích zaoceánských parníků. Skvělý!

Otevřený Jeff Bezos: Tohle všechno jste zaplatili vy! Přésněé, chtělo by se dodat. Ostatně, i tohle téma jsme na Finmag.cz rozebrali. Teda, Petr Fischer rozebral…

Málo podcastů? Tak si dejte třeba tenhle Redneck od Matěje Schneidera. Týká se Ameriky. A monopolů. O těch Matěj napsal skvělý text do příštího tištěného Finmagu.

Těšte se, vyjdeme v půlce srpna.

FINMAG V NOVÉM DESIGNU JE TADY. CO SE V NĚM DOČTETE?

„Všechny ty kecy o bohémství jsou na nic. Musíte makat!“ Martin Krajc ve svém vinohradském ateliéru vysvětlil Ireně Jirků, proč s partou výtvarníků založil FIRMU.

Finmag předplatnéZdroj: Finmag

UMĚNÍ JE BYZNYS • „Toho Picassa jsem neměl prodávat,“ říká Patrik Šimon, majitel 20 tisíc artefaktů • Proč jde cena uměleckých děl nahoru? Jaké padají rekordy v aukcích • Dokáže AI malovat jako Monet nebo Mucha?

BYZNYS JE UMĚNÍ • Mléko jako od babičky vyrábí Radim Hrůza z Vysočiny • Pivní sen, ze kterého se zatím neprobudila spolumajitelka Rodinného pivovaru Švihov Anna van der Weerden

STYL JE HRA • Dům architekta Petra Stolína jako způsob poznání • Cestovní kancelář Ježíš Kristus funguje úspěšně už stovky let • Elegie za spalovací motor

HRY, SNY, RADOSTI • „Čekala jsem to horší,“ říká třetí Češka, která vystoupala na Mount Everest • Dunajská delta je zase planetou ptáků • Proč si Martin Vajda, spolumajitel vinařství Sonberk, čte knihy feministek?

Autor článku

Michal Hron

Michal Hron

Šéfredaktor webu Finmag.cz. Novinář s dlouholetou praxí z největších českých médií, milovník moderních technologií i přístupů, ale i čisté nedotčené přírody. Po krachu vydavatelství Mladá fronta přešel do Finmagu z týdeníku Euro, předtím vedl sdruženou domácí redakci Hospodářských novin, Aktuálně.cz a iHNed.cz a působil jako editor zpravodajství na portálech iDnes.cz a Novinky.cz.