Předplatné časopisu
Finmag do schránkyPředplatit časopis 

Rozkaz zněl jasně. Dvě dávky

Michal Kašpárek
Michal Kašpárek | 8. 2. 2021 | 3 544
newsletter

Proč co nejrychlejší očkování jednou dávkou vypadá jako stále lepší nápad a proč zrovna my žijeme na kontinentu, který dobré nápady zavádí až po ostatních?

Rozkaz zněl jasně. Dvě dávky

Zdroj: Shutterstock.com

Jako vždy zásadní Daniel Prokop: Česko v porovnání s naprostou většinou ostatních zemí OECD peče na ekonomickou situaci lidí v karanténě či izolaci – a pak se diví.

Ludmila Hamplová má na Zdravotnickém deníku annus mirabilis – a když píše o tom, že isoprinosine na covid nepomáhá, není to o isoprinosinu a covidu, ale o fatálním nedostatku evidence-based uvažování mezi i některými věhlasnými lékaři.

Matěj Schneider na Finmagu vysvětluje, co že to shitposteři z /r/wallstreetbets provedli mamonářům z Wall Streetu.

Kdo a jak rozhodne, zda zvýšit interval mezi dávkami? ptají se státu za BISOP Eva Blechová, Pavel Hroboň a Jan Trnka.

Anglicky

Nové argumenty právě pro proočkování co nejvíce lidí jednou dávkou, i kdyby nezbývalo na dávky druhé, sesbíral Alex Tabarrok.

Bruno Maçães nakládá Evropské unii za pomalý start očkování, za obecnou neschopnost rychle adaptovat inovace a za vakcínovou válku s Británií. „It was surprising to see such a carnivore approach from a political bloc that detests carnivore behaviour and, more important, has never excelled at it.“

Jiné téma, stejná nota: proč firmy v Kalifornii využívají schopnosti a čas softwarových inženýrů líp než firmy třeba v Evropě.

Prý že tak jako v zákopech není ateistů, není v pandemii libertariánů. Jacob Grier píše, že to není pravda a že libertariáni teď mají dobré nápady.

Aneesh Aneesh o mýtu občanství: ne vždycky skutečně zaručuje práva, zato je stále častěji otevřeně na prodej.

Finmag na léto

Finmag předplatnéZdroj: Finmag

„Jsem mizerný makléř,“ řekl Adéle Vopěnkové Prokop Svoboda. A tak místo aby prodával domy sám, vybudoval realitní kancelář, kde to ostatní dělají za něj. A výborně.

FIN. Dominik Stroukal dodá investorům naději po propadu trhů • V kanceláři šéfky České spořitelny • V hlavě lovce jednorožců Andreje Kisky ml. • Jakub Žofčák o byznysu s deskovými hrami • Robert Vlach o creator economy a podnikání s obsahem

MAG. Parkování zdarma je lidské právo. Co z pravičáka dělá soudruha • Nejbližší moře? Pět hodin jízdy. Se správným bourákem. Na ropu • Jako umami. V restauraci Jana Knedly umějí moderně míchat chuti i v české klasice • Kardiochirurg. Srdcař. A překvapivě dobrý spisovatel Josef Veselka

Autor článku

Michal Kašpárek

Michal Kašpárek

Po studiu žurnalistiky a filmové vědy na Masarykově univerzitě prošel MF DNES a redakcemi Computer Pressu. Mezi lety 2009 a 2016 byl na volné noze, od roku 2017 do jara 2021 vedl Finmag.cz a editoval tištěný Finmag. Od jara 2021 edituje články datového týmu ČRo a píše komentáře pro Seznam Zprávy.