Předplatné časopisu
Finmag do schránkyPředplatit časopis

Rozkaz zněl jasně. Dvě dávky

Michal Kašpárek
Michal Kašpárek | 8. 2. 2021 | 2 329
newsletter

Proč co nejrychlejší očkování jednou dávkou vypadá jako stále lepší nápad a proč zrovna my žijeme na kontinentu, který dobré nápady zavádí až po ostatních?

Rozkaz zněl jasně. Dvě dávky

Zdroj: Shutterstock.com

Jako vždy zásadní Daniel Prokop: Česko v porovnání s naprostou většinou ostatních zemí OECD peče na ekonomickou situaci lidí v karanténě či izolaci – a pak se diví.

Ludmila Hamplová má na Zdravotnickém deníku annus mirabilis – a když píše o tom, že isoprinosine na covid nepomáhá, není to o isoprinosinu a covidu, ale o fatálním nedostatku evidence-based uvažování mezi i některými věhlasnými lékaři.

Matěj Schneider na Finmagu vysvětluje, co že to shitposteři z /r/wallstreetbets provedli mamonářům z Wall Streetu.

Kdo a jak rozhodne, zda zvýšit interval mezi dávkami? ptají se státu za BISOP Eva Blechová, Pavel Hroboň a Jan Trnka.

Anglicky

Nové argumenty právě pro proočkování co nejvíce lidí jednou dávkou, i kdyby nezbývalo na dávky druhé, sesbíral Alex Tabarrok.

Bruno Maçães nakládá Evropské unii za pomalý start očkování, za obecnou neschopnost rychle adaptovat inovace a za vakcínovou válku s Británií. „It was surprising to see such a carnivore approach from a political bloc that detests carnivore behaviour and, more important, has never excelled at it.“

Jiné téma, stejná nota: proč firmy v Kalifornii využívají schopnosti a čas softwarových inženýrů líp než firmy třeba v Evropě.

Prý že tak jako v zákopech není ateistů, není v pandemii libertariánů. Jacob Grier píše, že to není pravda a že libertariáni teď mají dobré nápady.

Aneesh Aneesh o mýtu občanství: ne vždycky skutečně zaručuje práva, zato je stále častěji otevřeně na prodej.

FINMAG NA PRÁZDNINY!

Finmag červen 2021Zdroj: Finmag

Na internetu naletíš hned, říká Mikýř. Jakub Jetmar se ptá, jak je Martinu Mikyskovi v dresu strážce webové morálky, který drtí internetové pokrytce i prodejce hrnců

Start me up! Pavel Jégl zkoumá, jak chystáme půdu startupům • Michal Hron s Andrejem Kiskou ml. na lovu jednorožce • Martin Vlnas se ptá šéfa CzechInvestu, co má pro startupery • Jak se stal z Izraelců startup nation?

Drogy vyhrály. Před 50 lety Richard Nixon vyhlásil válku drogám. Prohrály USA, prohrály země, které do vojny zatáhly. Ale zas to stálo hodně peněz

FIN. Bitcoin drž, utrácej špatné peníze. Dominik Stroukal představuje kryptomilionáře z chatrče • Josef Tětek ví, že bitcoin není bio. Ale zelená, neb se to vyplatí • Rádce Petra Kučery, šéfa Peníze.cz

Autor článku

Michal Kašpárek

Michal Kašpárek

Po studiu žurnalistiky a filmové vědy na Masarykově univerzitě prošel MF DNES a redakcemi Computer Pressu. Mezi lety 2009 a 2016 byl na volné noze, od roku 2017 do jara 2021 vedl Finmag.cz a editoval tištěný Finmag. Od jara 2021 edituje články datového týmu ČRo a píše komentáře pro Seznam Zprávy.