Vymýšlí to zábavnější šachy a lepí do oken tvář Ryana Goslinga, co je to?

Michal Kašpárek
Michal Kašpárek | 21. 9. 2020 | 5 462
newsletter

Kromě trampot s umělou inteligencí dojde i na trampoty s úložištěm jaderného odpadu a mytím rukou.

Vymýšlí to zábavnější šachy a lepí do oken tvář Ryana Goslinga, co je to?

Zdroj: Shutterstock.com

Vy už to sice všechno znáte a víte – ale hodí se to mít takhle pokupě třeba k poslání příbuzným: COVID-19 teď udeří s prudkou silou. Co může každý z nás dělat?.

Do mozaiky statistik: PAQ průběžně sleduje, jak se lidé chrání před nákazou a s kolika kontakty se stýkají.

Postavit úložiště jaderného odpadu je samo o sobě těžké, český stát si to ale dělá ještě těžší.

Petr Vidomus na Finmagu poodhaluje úskalí počítání účastníků demonstrací.

Alpy nad Vranovem a odstřelování valníku s brambory raketami: Tomáš Kolich píše o fiktivní české krajině v zahraničních filmech a seriálech. (Doporučoval jsem tu už jeho dřívější články.)

Anglicky

Goslingův efekt: když umělá inteligence vkládá do svých výtvorů nesmyslné prvky. Třeba obličej herce Ryana Goslinga do okna na „inteligentně“ zvětšované fotografii (dada výsledek není přímo v článku, nutno proklinout). Zneklidňující implikace: něco podobného se může přihodit třeba při čištění policejních odposlechů od šumu.

Ještě jednou AI: Vladimír Kramnik s její pomocí vymýšlí nové varianty šachů, u kterých nejde hrát po paměti a od prvního tahu se musí přemýšlet.

Život a dílo skladatele Pärta, pětaosmdesátníka.

Co je nového v životě stálice těchto newsletterů, blogujícího psychiatra Scotta Alexandra, který svoje články na jaře smazal kvůli hrozbě, že New York Times odhalí jeho identitu? (TLDR: všechno.)

JARNÍ FINMAG JE NA STÁNCÍCH. CO V NĚM NAJDETE?

Finmag předplatnéZdroj: Finmag

„Když měl jít pan Drobný do důchodu, zjistilo se, že grif, kterým dělal vázu Hruška, je nemožné předat dál. Unikátní řemeslný um s ním odešel,“ přiznala v rozhovoru Kateřina Zapletalová.

FIN. Jak investovat, když inflace pádí vzhůru • Česko a Slovensko slaví 30 let. Která země vzkvétá víc? • Kateřina Věra Holna provedla Vinograf covidovou krizí a připravila vstup investorů. Teď míří na šampaňské • Existují novodobí Baťové? • Ondřej Vicena vrací Česko na mapu brýlového designu • V hlavě viceprezidenta Svazu průmyslu a dopravy Radka Špicara

MAG. „Zjistit, kdo je chudý, je dost těžké a je tu spousta nejasností,“ říká sociolog Daniel Prokop • Mladá krev českých designérů umí zasáhnout srdce i peněženku zahraničních investorů • Trhák: Tenký červený proužek, který vám denně zachraňuje nervy, kdysi zachránil celý svět. Možná

Autor článku

Michal Kašpárek

Michal Kašpárek

Po studiu žurnalistiky a filmové vědy na Masarykově univerzitě prošel MF DNES a redakcemi Computer Pressu. Mezi lety 2009 a 2016 byl na volné noze, od roku 2017 do jara 2021 vedl Finmag.cz a editoval tištěný Finmag. Od jara 2021 edituje články datového týmu ČRo a píše komentáře pro Seznam Zprávy.