Předplatné časopisu
Finmag do schránkyPředplatit časopis 

Vymýšlí to zábavnější šachy a lepí do oken tvář Ryana Goslinga, co je to?

Michal Kašpárek
Michal Kašpárek | 21. 9. 2020 | 5 310
newsletter

Kromě trampot s umělou inteligencí dojde i na trampoty s úložištěm jaderného odpadu a mytím rukou.

Vymýšlí to zábavnější šachy a lepí do oken tvář Ryana Goslinga, co je to?

Zdroj: Shutterstock.com

Vy už to sice všechno znáte a víte – ale hodí se to mít takhle pokupě třeba k poslání příbuzným: COVID-19 teď udeří s prudkou silou. Co může každý z nás dělat?.

Do mozaiky statistik: PAQ průběžně sleduje, jak se lidé chrání před nákazou a s kolika kontakty se stýkají.

Postavit úložiště jaderného odpadu je samo o sobě těžké, český stát si to ale dělá ještě těžší.

Petr Vidomus na Finmagu poodhaluje úskalí počítání účastníků demonstrací.

Alpy nad Vranovem a odstřelování valníku s brambory raketami: Tomáš Kolich píše o fiktivní české krajině v zahraničních filmech a seriálech. (Doporučoval jsem tu už jeho dřívější články.)

Anglicky

Goslingův efekt: když umělá inteligence vkládá do svých výtvorů nesmyslné prvky. Třeba obličej herce Ryana Goslinga do okna na „inteligentně“ zvětšované fotografii (dada výsledek není přímo v článku, nutno proklinout). Zneklidňující implikace: něco podobného se může přihodit třeba při čištění policejních odposlechů od šumu.

Ještě jednou AI: Vladimír Kramnik s její pomocí vymýšlí nové varianty šachů, u kterých nejde hrát po paměti a od prvního tahu se musí přemýšlet.

Život a dílo skladatele Pärta, pětaosmdesátníka.

Co je nového v životě stálice těchto newsletterů, blogujícího psychiatra Scotta Alexandra, který svoje články na jaře smazal kvůli hrozbě, že New York Times odhalí jeho identitu? (TLDR: všechno.)

Finmag na léto

Finmag předplatnéZdroj: Finmag

„Jsem mizerný makléř,“ řekl Adéle Vopěnkové Prokop Svoboda. A tak místo aby prodával domy sám, vybudoval realitní kancelář, kde to ostatní dělají za něj. A výborně.

FIN. Dominik Stroukal dodá investorům naději po propadu trhů • V kanceláři šéfky České spořitelny • V hlavě lovce jednorožců Andreje Kisky ml. • Jakub Žofčák o byznysu s deskovými hrami • Robert Vlach o creator economy a podnikání s obsahem

MAG. Parkování zdarma je lidské právo. Co z pravičáka dělá soudruha • Nejbližší moře? Pět hodin jízdy. Se správným bourákem. Na ropu • Jako umami. V restauraci Jana Knedly umějí moderně míchat chuti i v české klasice • Kardiochirurg. Srdcař. A překvapivě dobrý spisovatel Josef Veselka

Autor článku

Michal Kašpárek

Michal Kašpárek

Po studiu žurnalistiky a filmové vědy na Masarykově univerzitě prošel MF DNES a redakcemi Computer Pressu. Mezi lety 2009 a 2016 byl na volné noze, od roku 2017 do jara 2021 vedl Finmag.cz a editoval tištěný Finmag. Od jara 2021 edituje články datového týmu ČRo a píše komentáře pro Seznam Zprávy.