Předplatné časopisu
Finmag do schránkyPředplatit časopis

Indický technofašismus a přizpůsobiví japonští nepřizpůsobiví

Michal Kašpárek
Michal Kašpárek | 25. 5. 2020 | 7 komentářů | 2 663
newsletter

Nahlédneme i do ekonomiky českých online seriálů a třiceti let českých zkušenosti s korporáty.

Indický technofašismus a přizpůsobiví japonští nepřizpůsobiví

Zdroj: Shutterstock.com

Vzestup a pád původní seriálové tvorby českých online televizí. Jakub Jetmar stíhá každý měsíc napsat text o rozsahu a hloubce diplomky, snad mu tempo vydrží.

Tomáš Cikrt vs. Ladislav Dušek. Šéf ÚZISu se relativně přesvědčivě bráni kritice, podle které úřad zveřejňuje data pomalu a neochotně. Není to ale zpravodajský rozhovor – chlapům z toho vypadala půlhodina zadumaného čtení.

Senzace se nekoná, jižní Čechy nejsou nejpromořenějším regionem Evropy – to jen Martin Kuba a část novinářů nerozumí statistice, vysvětlují Jakub Steiner a Hynek Cígler.

Na Finmagu slíbený překlad praktického návodu, jak se nenakazit koronavirem. Karolína Kašparová píše o knize Lenky Krátké Letos musíme být spokojenější než loni! a vlastně i o korporátech samotných.

Anglicky

Čínský sledovací aparát jsem tu zmiňoval mockrát, technofašismus si ale piplají v Indii.

Může za chudobu alkoholismus, lenost, zkrátka nepřizpůsobivost? Noah Smith na japonském příkladu přesvědčuje, že ne. (Link míří na poslední článek stimulující debaty.)

[Audio] Lera Boroditsky o jazyku, mozku, prostoru a času. Tedy třeba o tom, jak se liší vnímání hranic mezi barvami a směru času napříč kulturami.

FINMAG NA PRÁZDNINY!

Finmag červen 2021Zdroj: Finmag

Na internetu naletíš hned, říká Mikýř. Jakub Jetmar se ptá, jak je Martinu Mikyskovi v dresu strážce webové morálky, který drtí internetové pokrytce i prodejce hrnců

Start me up! Pavel Jégl zkoumá, jak chystáme půdu startupům • Michal Hron s Andrejem Kiskou ml. na lovu jednorožce • Martin Vlnas se ptá šéfa CzechInvestu, co má pro startupery • Jak se stal z Izraelců startup nation?

Drogy vyhrály. Před 50 lety Richard Nixon vyhlásil válku drogám. Prohrály USA, prohrály země, které do vojny zatáhly. Ale zas to stálo hodně peněz

FIN. Bitcoin drž, utrácej špatné peníze. Dominik Stroukal představuje kryptomilionáře z chatrče • Josef Tětek ví, že bitcoin není bio. Ale zelená, neb se to vyplatí • Rádce Petra Kučery, šéfa Peníze.cz

Autor článku

Michal Kašpárek

Michal Kašpárek

Po studiu žurnalistiky a filmové vědy na Masarykově univerzitě prošel MF DNES a redakcemi Computer Pressu. Mezi lety 2009 a 2016 byl na volné noze, od roku 2017 do jara 2021 vedl Finmag.cz a editoval tištěný Finmag. Od jara 2021 edituje články datového týmu ČRo a píše komentáře pro Seznam Zprávy.