Předplatné časopisu
Finmag do schránkyPředplatit časopis 

Indický technofašismus a přizpůsobiví japonští nepřizpůsobiví

Michal Kašpárek
Michal Kašpárek | 25. 5. 2020 | 7 komentářů | 2 826
newsletter

Nahlédneme i do ekonomiky českých online seriálů a třiceti let českých zkušenosti s korporáty.

Indický technofašismus a přizpůsobiví japonští nepřizpůsobiví

Zdroj: Shutterstock.com

Vzestup a pád původní seriálové tvorby českých online televizí. Jakub Jetmar stíhá každý měsíc napsat text o rozsahu a hloubce diplomky, snad mu tempo vydrží.

Tomáš Cikrt vs. Ladislav Dušek. Šéf ÚZISu se relativně přesvědčivě bráni kritice, podle které úřad zveřejňuje data pomalu a neochotně. Není to ale zpravodajský rozhovor – chlapům z toho vypadala půlhodina zadumaného čtení.

Senzace se nekoná, jižní Čechy nejsou nejpromořenějším regionem Evropy – to jen Martin Kuba a část novinářů nerozumí statistice, vysvětlují Jakub Steiner a Hynek Cígler.

Na Finmagu slíbený překlad praktického návodu, jak se nenakazit koronavirem. Karolína Kašparová píše o knize Lenky Krátké Letos musíme být spokojenější než loni! a vlastně i o korporátech samotných.

Anglicky

Čínský sledovací aparát jsem tu zmiňoval mockrát, technofašismus si ale piplají v Indii.

Může za chudobu alkoholismus, lenost, zkrátka nepřizpůsobivost? Noah Smith na japonském příkladu přesvědčuje, že ne. (Link míří na poslední článek stimulující debaty.)

[Audio] Lera Boroditsky o jazyku, mozku, prostoru a času. Tedy třeba o tom, jak se liší vnímání hranic mezi barvami a směru času napříč kulturami.

Finmag na léto

Finmag předplatnéZdroj: Finmag

„Jsem mizerný makléř,“ řekl Adéle Vopěnkové Prokop Svoboda. A tak místo aby prodával domy sám, vybudoval realitní kancelář, kde to ostatní dělají za něj. A výborně.

FIN. Dominik Stroukal dodá investorům naději po propadu trhů • V kanceláři šéfky České spořitelny • V hlavě lovce jednorožců Andreje Kisky ml. • Jakub Žofčák o byznysu s deskovými hrami • Robert Vlach o creator economy a podnikání s obsahem

MAG. Parkování zdarma je lidské právo. Co z pravičáka dělá soudruha • Nejbližší moře? Pět hodin jízdy. Se správným bourákem. Na ropu • Jako umami. V restauraci Jana Knedly umějí moderně míchat chuti i v české klasice • Kardiochirurg. Srdcař. A překvapivě dobrý spisovatel Josef Veselka

Autor článku

Michal Kašpárek

Michal Kašpárek

Po studiu žurnalistiky a filmové vědy na Masarykově univerzitě prošel MF DNES a redakcemi Computer Pressu. Mezi lety 2009 a 2016 byl na volné noze, od roku 2017 do jara 2021 vedl Finmag.cz a editoval tištěný Finmag. Od jara 2021 edituje články datového týmu ČRo a píše komentáře pro Seznam Zprávy.