- Příběh generála Dallairea – muže, který spatřil peklo na vlastní oči“. Hezký úvod do rwandské genocidy, pokud se něco takového dá říct.
- Adam Drda o poněkud přehlíženém obsazování mediálních rad normalizačními kádry.
- Jan Bělíček o „radikálním havlismu“ knihy roku.
- Jak Monet zachytil změnu klimatu? S Nicholasem Mirzoeffem o ekologii, selfies i (ne)viditelnosti. Hezký rozhovor Jiřího Sirůčka a Noemi Purkrábkové – tedy v kompletní audio verzi.
- Vesmír vydal pěkné, co pěkné, fascinující statistiky o tom, jak se za posledních 99 let proměnila struktura v česku pěstovaných plodin a jejich výnosy. Pšenice ⇧, oves ⇩, řepka ⇧.
Anglicky
- Nellie Blyová obcestovala na konci 19. století bez mužského doprovodu svět za 72 dní. Mohly by to dnes ženy zopakovat?
- Život a dílo Hanse Aspergera, psychiatra, který se dokázal přizpůsobit hned několika rakouským politickým režimům – včetně toho nejzrůdnějšího.
- Korejský velký byznys si oblibuje humanitní obory.
- Dokonce i k libertariánství tíhnoucí Tyler Cowen věří, že jsou vysoké nájmy celospolečenský problém.
JARNÍ FINMAG JE NA STÁNCÍCH. CO V NĚM NAJDETE?
„Když měl jít pan Drobný do důchodu, zjistilo se, že grif, kterým dělal vázu Hruška, je nemožné předat dál. Unikátní řemeslný um s ním odešel,“ přiznala v rozhovoru Kateřina Zapletalová.
FIN. Jak investovat, když inflace pádí vzhůru • Česko a Slovensko slaví 30 let. Která země vzkvétá víc? • Kateřina Věra Holna provedla Vinograf covidovou krizí a připravila vstup investorů. Teď míří na šampaňské • Existují novodobí Baťové? • Ondřej Vicena vrací Česko na mapu brýlového designu • V hlavě viceprezidenta Svazu průmyslu a dopravy Radka Špicara
MAG. „Zjistit, kdo je chudý, je dost těžké a je tu spousta nejasností,“ říká sociolog Daniel Prokop • Mladá krev českých designérů umí zasáhnout srdce i peněženku zahraničních investorů • Trhák: Tenký červený proužek, který vám denně zachraňuje nervy, kdysi zachránil celý svět. Možná