- Tyhle dva články o parník převyšují všechno, co jsem zatím ke sporu dvouletí do školek: ano, ne? přečetl nebo i sám napsal: Garance rané péče má smysl & První tři roky.
- Na Finmagu píšeme o produkci klubového festivalu Žižkovská noc, o amerických clech, italských volbách a ruském zaostávání.
- „Siri, Cortana či Alexa jsou vlastně hloupé. Západu může ve vývoji umělé inteligence ujet vlak,“ říká Čech, který pracuje pro Facebook.
- Vila jako víla. Hezký dům od ateliéru Mjölk, ještě hezčí postřehy v článku: „Zateplování naprosto ničí zdejší tradiční stavební kulturu. Jen by nás zajímalo, proč stát nedotuje teplejší svetry nebo deky − podle nás by to stačilo a mělo to větší logiku.“ – „Jako měřítko kvality jim slouží diskuse na portálu iDnes, konkrétně v rubrice Bydlení. Když jsou komentáře na naši publikovanou stavbu negativní, znamená to, že je dům dobrý, a naopak. V případě jedné z našich posledních realizací tam nebyla jediná pozitivní reakce, tak jsme měli radost.“
- Úterní titulka MFD k vám nejspíš doputovala – ale možná nevíte, co psaly noviny 18. listopadu 1989.
Pro angličtináře
- Zkušenosti pána, který utratil pět milionů za hackování svého těla.
- Petersonových 12 rad do života inspirovalo Tylera Cowena, Megan McArdleovou a Russe Robertse k sepsání vlastních dvanácter.
Nejoblíbenější úchylka mileniálů: hrát si na pár, který vlastní dům. (Satira, i když…)
JARNÍ FINMAG JE NA STÁNCÍCH. CO V NĚM NAJDETE?
„Když měl jít pan Drobný do důchodu, zjistilo se, že grif, kterým dělal vázu Hruška, je nemožné předat dál. Unikátní řemeslný um s ním odešel,“ přiznala v rozhovoru Kateřina Zapletalová.
FIN. Jak investovat, když inflace pádí vzhůru • Česko a Slovensko slaví 30 let. Která země vzkvétá víc? • Kateřina Věra Holna provedla Vinograf covidovou krizí a připravila vstup investorů. Teď míří na šampaňské • Existují novodobí Baťové? • Ondřej Vicena vrací Česko na mapu brýlového designu • V hlavě viceprezidenta Svazu průmyslu a dopravy Radka Špicara
MAG. „Zjistit, kdo je chudý, je dost těžké a je tu spousta nejasností,“ říká sociolog Daniel Prokop • Mladá krev českých designérů umí zasáhnout srdce i peněženku zahraničních investorů • Trhák: Tenký červený proužek, který vám denně zachraňuje nervy, kdysi zachránil celý svět. Možná