Buď království tvé…

Martin Vlnas
Martin Vlnas | 3. 8. 2016 | 3 285

Ať už věříš ve steroidy, burčák, poctivýho jointa, nebo rychlou ruku, nikdy nevěř Haškovi.

Buď království tvé…
+31
+
-

Sklepmistr

Víte, co mají společného Michal Hašek a ráno po dvou litrech pajcovaného burčáku od krajnice? Vždycky, když už si myslíte, že máte to nejhorší za sebou, přijde taková nálož, se si musíte na hlavu vrazit studenej hadr a představovat si, jaký by to bylo krásný, kdyby tady nežili lidi, který vám dokážou s kamennou tváří tvrdit, že jste nic lepšího v životě nepoznali, a přitom lhát, jak když tiskne.

Až tuhle metu jednou překonáme, možná společně s nimi zmizí i lidi, co to od nich za rok po na chlup stejném proslovu nakoupí znova.

+28
+
-

Zika, nebo ruská klika?

Moskva chystá náhradní hry za Rio. Účast většiny ruských sportovců už byla potvrzena a na hry se vyloženě těší, ostatní se ale k nelibosti ruského prezidenta omlouvají jako na běžícím pásu. Bojí se, že je v dějišti her budou místo komárů píchat certifikovaní lékaři ministerstva sportu.

+27
+
-

Lovci policajtů

„Němec zavolal policii na pářící se ježky, ti je zahnali baterkou,“ napsal deník.cz. Pevně doufáme, že není světloplachost německých strážců zákona nakažlivá.

+25
+
-

Ras Tafari

Stejně tak si přejeme, aby si ta smilnící bodlinatá horda jednou neposvítila na editory velkých mediálních domů. Veselit bychom se pak mohli už asi jen s předsedou Mladých lidovců. Jeho report z víkendu křesťansko-demokratické mládeže, kde se o večerní program postarala kapela Čtyřlístek, ozdobený titulkem „Na Strakonicku se sjeli Mladí lidovci z celé republiky“, dává naději, že by se po Bělobrádkovi mohl stát dalším předsedou strany někdo, kdo si místo podkuřování raději zahulí. 

+21
+
-

Ruka boží

Dva Češi kradli v Rakousku z kostelních pokladniček milodary. Jaký trest mladíkům krádež 1800 korun vynese, nevíme. Když se však o něco podobného naposled pokusili husité, skončilo to křížovou výpravou. A přitom stačilo mít v autě baterku…

+32
+
-

In vino veritas

Jedna dobrá zpráva na závěr. Hospodářské noviny spustily e-shop s vínem. Po dlouhém čekání tak konečně publikují placený obsah, který stojí za to. 


Minule nám naložili

Zatímco überodborář Středula se snaží s chudobou bojovat neustálým zvyšováním minimální mzdy o pětikilo (což stejně zvyšuje jenom tep na jednáních tripartity), v Mexiku našli mnohem efektivnější způsob. Jednoduše vydali novou statistiku, podle níž všichni tamní obyvatelé meziročně zbohatli.

Happy ending

Autor článku

Martin Vlnas

Martin Vlnas

Vystudoval politologii, sociologii a mediální studia na FSS MU v Brně. Rok studoval v Jižní Koreji. Během studia publikoval reportáže v Reflexu, Respektu nebo Týdnu, kariéru ale začal jako portýr. Od roku 2009 byl editorem Finmagu, od roku 2010 jeho šéfredaktorem, o rok později se ujal i obsahu webu Peníze.cz. Od roku 2012 je jednatelem společnosti NextPage Media, která vydává Peníze.cz, Finmag, Heroine a Football Club.