Chybí vám Havel? Oživte ho ve svém prohlížeči

Michal Kašpárek
Michal Kašpárek | 9. 10. 2015 | 18 komentářů | 11 554
médiaváclav havel

Praktické rozšíření doplní aktuální zpravodajství o nadčasové postoje disidenta a prezidenta.

Chybí vám Havel? Oživte ho ve svém prohlížeči

Zatímco doposud si liberální veřejnost připomínala nyní již nesmrtelného Václava Havla vždy před Vánoci, letos se přinejmenším na mém facebooku začalo po exprezidentovi tesknit i v den výročí jeho narození. Není se čemu divit: humanistických hlasů tu zní pomálu a ne každý má kabelovku, aby nasadil substituční léčbu Kiskou.

JavaScript je naštěstí mocnější než smrt, takže všem, kterým Havlův hlas v českém veřejném diskurzu chybí, představuji rozšíření pro prohlížeč Chrome nazvané Wish You Were Here. Po instalaci vám začne Havlovo autentické člověčenství rámovat aktuální dění na webech iDnes.czLidovky.czNovinky.cz a iHned.cz.

Před:

Ukázky zvětšíte klikem

Po:

Ukázky zvětšíte klikem

 

Poučen vyděšeně pobavenými zprávami od těch, kteří zapomněli na to, že mají nainstalované mé starší rozšíření nazvané „Realita“, tentokrát myslím na vaše duševní zdraví. Na zapnuté Wish You Were Here upozorňuje v okně prohlížeče ikona s ilustrací Zbigniewa Kresowatého.

Zdroják výsledku je dostupný na GitHubu, hrajte si s ním, jak chcete. Prostor pro zlepšení: detekce klíčových slov v titulku a přiřazení adekvátní citace.

PS: Licenci nemám ani od Knihovny Václava Havla, ani od Pink Floydů.


Na úvodní fotografii chybí Václav Havel Brnu poprvé, v roce 2011. Zdroj: haak78 / Shutterstock.com

Autor článku

Michal Kašpárek

Michal Kašpárek

Po studiu žurnalistiky a filmové vědy na Masarykově univerzitě prošel MF DNES a redakcemi Computer Pressu. Mezi lety 2009 a 2016 byl na volné noze, od roku 2017 do jara 2021 vedl Finmag.cz a editoval tištěný Finmag. Od jara 2021 edituje články datového týmu ČRo a píše komentáře pro Seznam Zprávy.