Předplatné časopisu
Finmag do schránkyPředplatit časopis

Mastné úsměvy burziánů Aneb nedělní chvilka poezie

Martin Vlnas
Martin Vlnas | 10. 4. 2011 | 1 043

Mastné úsměvy burziánů Aneb nedělní chvilka poezie

Další z nepravidelných příspěvků, který nepotřebuje sáhodlouhý úvod. Pohodlně se usaďte do křesel a v klidu si dopřejte chvilku čisté poezie, která zocelí tělo i mysl... Díky, Vladimíre Iljiči Lenine!

Mimochodem: Není vyloučeno, že si Lenin své jméno vybral na důkaz opozice vůči Georgiji Plechanovovi, který používal pseudonym Volgin, podle řeky Volhy. Uljanov si prý zvolil Lenu, protože je delší a teče opačným směrem, říká o něm novodobý intelektuální kolchoz (kollektivnoje chozjajstvo) Wiki...

Zdroj: youtube (Radime, díky za tip)

Autor článku

Martin Vlnas

Martin Vlnas

Vystudoval politologii, sociologii a mediální studia na FSS MU v Brně. Na univerzitě Sungkyunkwan v jihokorejském Soulu se rok zabýval východoasijskou kulturou a sociálními systémy. Během studia publikoval reportážní texty v Reflexu, Respektu či časopisu Týden, svou kariéru však odstartoval jako portýr. Od března 2008 pravidelně přispíval do Finmagu, kam v září 2009 nastoupil jako editor. V lednu 2010 se stal jeho šéfredaktorem, o rok později se pak ujal také obsahu webu Peníze.cz. Od roku 2012 působí jako jednatel společnosti Partners Media, která vydává Peníze.cz, Finmag a Heroine.