Nejlepší podcast? Kniha. Tipy na podcasty dává Petr Volný z Upvestu

Hynek Just
Hynek Just | 8. 9. 2023 | 1 077
beletrieinvesticeKam za podcastykdo mluvi o miliardachMiliardy v pohybupodílové fondy

Oslovujeme investory, portfolio manažery, finančníky i lidi, kteří sami podcasty vytvářejí. Ptáme se jednoduše: Jaké investiční podcasty byste doporučili?

Nejlepší podcast? Kniha. Tipy na podcasty dává Petr Volný z Upvestu

Kam za podcasty? Doporučují osobnosti z oblasti investic

Zdroj: Shutterstock

Podcasty jsou jednouduchou cestou, jak se dozvědět víc o finančních trzích, investičních strategiích, akciích, kryptoměnách, nemovitostech a dalších investičních příležitostech. Zahrnují rozhovory s úspěšnými investory, analytiky, makléři či finančníky. Mají výhodu, že se dají poslechnout třeba cestou do práce nebo při běhání.

Autor minulého dílu Jakub Dvořák, sám podcaster a autor knihy o investování, předal slovo Petrovi Volnému, spoluzakladateli investiční platformy Upvest.cz, která poskytuje financování realitním projektům.

Barron’s Live (en)

Barron’s funguje jako zdroj novinek, analýz či komentářů z oblasti financí už přes sto let. Podcasty této platformy rozebírají tradiční témata finančních trhů. Dozvíte se tedy o akciích, které byste měli sledovat, experti tu rozebírají hospodářské výsledky jednotlivých firem a podobně.

Motley Fool Money (en)

Odlehčenější pohled na témata okolo akciových trhů a jejich vývoje. Připravte se i na detailnější rozbory jednotlivých akciových titulů nebo dění v jednotlivých tržních sektorech, které vás ale neodradí složitými termíny.

The Indicator from Planet Money (en)

The indicator si pouštím, když mám na podcast jen krátkou chvíli. Zpravidla desetiminutové epizody se snaží jednoduše a celkem zábavně poukázat na zajímavá data ohledně různých aktuálních ekonomických a společenských jevů.

Ve vatě

S podtitulem „Finanční kápézetka pro všechny, kterým nejsou peníze ukradené“ je cílení jasné. Doporučuji všem, kdo se chtějí pro začátek ve světě investic zorientovat, pochopit základní rozdíly v investičních nástrojích a pochytat nejdůležitější pravidla investování.

Anketa

Který z podcastů se vám líbí nejvíc?

Jak se stát úspěšným?

Znakem úspěšných lidí podle mě je, že chápou, jak funguje svět kolem nich. Na konec vám ale nenabídnu podcast. Za mě je opomíjeným prostředkem k pochopení světa četba beletrie. V obyčejných příbězích se často skrývá víc poznání, než si lidé myslí. Proto někdy vytáhněte sluchátka z uší a přečtěte si hezkou knížku.

Kdo bude dál? Rozjednáno toho máme víc. Záleží, zda bude mít dříve čas Vojta Žižka, bývalý investiční bankéř a tvůrce vlastního podcastu, nebo Jan Hlavsa z Fondee.

Miliardy v pohybu - investiční speciál Finmag.czNextPage Media

Kam dál? Tipy na podcasty od osobností, které jsme oslovili:

FINMAG V NOVÉM DESIGNU JE TADY. CO SE V NĚM DOČTETE?

„Všechny ty kecy o bohémství jsou na nic. Musíte makat!“ Martin Krajc ve svém vinohradském ateliéru vysvětlil Ireně Jirků, proč s partou výtvarníků založil FIRMU.

Finmag předplatnéZdroj: Finmag

UMĚNÍ JE BYZNYS • „Toho Picassa jsem neměl prodávat,“ říká Patrik Šimon, majitel 20 tisíc artefaktů • Proč jde cena uměleckých děl nahoru? Jaké padají rekordy v aukcích • Dokáže AI malovat jako Monet nebo Mucha?

BYZNYS JE UMĚNÍ • Mléko jako od babičky vyrábí Radim Hrůza z Vysočiny • Pivní sen, ze kterého se zatím neprobudila spolumajitelka Rodinného pivovaru Švihov Anna van der Weerden

STYL JE HRA • Dům architekta Petra Stolína jako způsob poznání • Cestovní kancelář Ježíš Kristus funguje úspěšně už stovky let • Elegie za spalovací motor

HRY, SNY, RADOSTI • „Čekala jsem to horší,“ říká třetí Češka, která vystoupala na Mount Everest • Dunajská delta je zase planetou ptáků • Proč si Martin Vajda, spolumajitel vinařství Sonberk, čte knihy feministek?

Autor článku

Hynek Just

Hynek Just

Vystudoval teorii kultury na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, což se na jeho profesní kariéře nijak nepodepsalo. Věnoval se hudební publicistice, jeho recenze a rozhovory lze dohledat třeba v archivu Respektu, MF Dnes, Nedělního světa nebo na MusicServeru. Pracoval či pracuje jako editor či šéfredaktor ve víc odborných časopisech, například golfovém ForGolfu nebo časopisu o pozemním stavebnictví Konstrukce. Na jeho profesní rozvoj mělo nejzásadnější vliv editorské působení v Hospodářkách. Věří, že obsah rozhoduje.