Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Lidé mají problémy s dluhy

Ke konci roku 2007 obsahoval SOLUS informace o takřka 582 tisících spotřebitelů, kteří mají nebo v uplynulých třech letech měli problémy se splácením svých závazků.

Zatímco ještě ke konci května činily pohledávky po splatnosti za dlužníky necelých 9,5 miliardy korun, ke konci roku to již bylo 11,299 miliardy korun.

SOLUS aktuálně obsahuje více než 907 tisíc záznamů o takřka 582 tisících spotřebitelů, které do něj ukládá 26 členských společností. Tyto společnosti zadaly v průběhu roku 2007 celkem 3,012 milionů dotazů na morálku svých klientů.

Meziročně se tak zvýšil počet dotazů o 53 % (v roce 2006 zaznamenal registr SOLUS 1,975 milionu dotazů), což koresponduje se stále rostoucím zájmem o úvěry, ale může to svědčit i o zvyšujících se rizicích na úvěrových trzích.

O přínosu registru SOLUS v oblasti prevence těchto rizik vypovídá tak zvaný „hit-rate“, tedy počet odpovědí „ano“, kdy klient byl v databázi nalezen. Průměrná hit-rate činila v roce 2007 15,5 %, ale například v posledních dvou měsících roku to bylo již více než 17 %.

Znamená to, že každý šestý klient žádající o službu některého z členů sdružení SOLUS měl v posledních třech letech nebo ještě má problémy se splácením závazků u jiného člena.

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK