Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Pravidla diskuse na FINMAG.CZ

Přijměte pozvání do moderované odborné diskuse na Finmag.cz. Přečtěte si, jaká jsou pravidla hry.

Diskuse na internetu bývají znehodnocovány množstvím nezajímavé, často neslušné "informační vaty". Pod články na Finmag.cz vata nebude. Jak to zajistíme?

Diskuse je filtrovaná
Než se komentář objeví v diskusi, musí ho odsouhlasit moderátor. Pokud příspěvek neodpovídá standardu, který máme možnost definovat právě v diskusi pod tímto článkem, vyzve moderátor autora, aby svoji myšlenku přeformuloval.

Jak filtr obejít

Účastníci diskuse, kteří web pravidelně obohacují svými kvalitními příspěvky, získají od moderátora unikátní heslo k "bezbariérovému" přístupu do diskuse. Publikování komentáře pak bude velmi komfortní, heslo si nemusíte pamatovat, nebude ani nutné vyplňovat pokaždé znovu do formuláře jméno a mail. Vše bude po vložení prvního příspěvku na vašem počítači automaticky přednastavené. Komentáře "členů klubu" se budou po odeslání zobrazovat pod článkem okamžitě, bez asistence moderátora.

Kdo bude diskusi moderovat
Moderátorem diskuse jsem já, šéfredaktor webu. Občas pozvu hostujícího moderátora. Může to být autor aktuálně diskutovaného článku, může to být zajímavá osobnost, s níž si budete moci touto cestou vyměnit názory a obohatit se vzájemně o zkušenosti.

Systémová "protivatová" opatření
Komentář musí být stručný a jasný. Jeho rozsah jsme omezili na 1500 znaků. Pokud máte zajímavou myšlenku, která se do těchto mantinelů při nejlepší vůli nevměstná, nabídněte mi ji k publikování v redakční části. Dalším opatřením je způsob, jak se komentáře v diskusi řadí. Nechceme nekonečné reakce na reakce, proto je každý názor samostatnou položkou. Dá se samozřejmě reagovat na příspěvek jiného účastníka diskuse, reakce se však neřadí do obvyklého nekonečného "pavouka".

Návrh "etického kodexu" účastníka moderované odborné diskuse na Finmag.cz:

  1. Do diskuse vstupuje až poté, co si pozorně přečetl diskutovaný článek.
  2. Na názory, s nimiž nesouhlasí, nikdy nereaguje pouze jejich zpochybněním. Pečlivě formuluje vlastní pohled na věc a místo silných slov nabídne silné argumenty.
  3. Vyjadřuje se stručně. Nic jiného mu ani nezbývá. Délka diskusních příspěvků je totiž omezená.
  4. Potřebuje-li k vyjádření více prostoru, může svůj komentář nabídnout k publikování v redakční části webu.
  5. Nevytrhává slova a myšlenky druhých z kontextu. Soustředí se na podstatu jejich sdělení. Nesnaží se zesměšnit oponenta jen proto, že si nešikovnou formulací naběhl.
  6. Nepřichází do diskuse s úmyslem bojovat proti konkurenci. Je rád, že moderátor diskuse takové přestřelky nepřipouští.
  7. Rozumí důvodům, proč moderátor umožňuje přístup do diskuse jen podepsaným účastníkům.
  8. Když do diskuse vstoupí s dotazem laik, zaměří se diskutující přednostně na to, aby dostal srozumitelné odpovědi.
  9. Hledá-li laik v diskusi odpovědi na své otázky, nezneužívá při tom vstřícnosti profesionálů. Mezi diskutujícími je řada finančních poradců. Laik je může požádat o názor či radu, samotné poradenství však probíhá při osobním jednání ve vztahu poradce - klient.
  10. Nepřidělává moderátorovi diskuse práci tím, že by některý z předchozích bodů ignoroval.
Konečné znění "etického kodexu" doladíme společně v diskusi pod článkem.

Komentáře

Celkem 23 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK