Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

O nás

Finmag je on-line magazín o ekonomice, penězích a světě financí v souvislostech. Od roku 2007 vám pravidelně přinášíme to nejlepší, co je na českém internetu k mání. Nežijeme z nudných tiskových zpráv a nepřesných návodů k ekonomické nezávislosti. Jsme jiní. Zakládáme si na informační přesnosti, názorové vytříbenosti, kvalitní diskuzi a jednoduchém a účelném designu. Nebojíme se kontroverzních témat.

Martin Vlnas – ředitel

Vystudoval politologii, sociologii a mediální studia na FSS MU v Brně. Na univerzitě Sungkyunkwan v jihokorejském Soulu se rok zabýval východoasijskou kulturou a sociálními systémy. Během studia publikoval reportážní texty v Reflexu, Respektu či časopisu Týden a působil v PR oddělení Ekonomické komory České republiky v Jižní Koreji, svou kariéru však odstartoval jako portýr. Od března 2008 pravidelně přispíval do Finančního magazínu, kam v září 2009 nastoupil jako editor. V lednu 2010 se stal jeho šéfredaktorem. Serveru Peníze.cz se ujal přesně rok poté. V současnosti vede paralelně oba weby. Když nepracuje, nejspíše cestuje po Asii, hraje squash nebo se dobře baví s přáteli.

Michal Kašpárek – šéfredaktor

Do roku 2009 novinář v MF DNES, Metropolisu a Computer Pressu, od roku 2010 publicista na volné noze. Pravidelně píše pro www.penize.cz a www.finmag.cz, nárazově pro Reportér, ČRo Radio Wave, 067.cz a další média. Napsal a vydal Kašpárkův průvodce Brnem. V roce 2011 spoluzaložil satirickou skupinu Žít Brno, opustil ji po jejím přerodu v politické hnutí na jaře 2014. Na Katedře mediálních studií a žurnalistiky FSS MUNI vyučuje kurz Sociální média. Od ledna 2017 šéfredaktor www.finmag.cz a vedoucí vydání časopisu Finmag.

Gabriel Pleska – editor

Vystudoval bohemistiku na filozofické fakultě olomoucké univerzity. Pracoval jako redaktor literárního časopisu Tvar, v Ústavu pro jazyk český Akademie věd, byl manažerem interní komunikace a šéfem interního časopisu jednoho z největších tuzemských podniků. Nyní korektor, redaktor a copywriter na volné noze. Ze záliby se věnuje psaní poezie a písňových textů pro svoji kapelu, uveřejňuje fejetony, glosy a recenze knížek pro děti.

Petra Dlouhá – redaktorka

Vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd UK, během studií pracovala jako stážistka v Lidových novinách. Od roku 2011 píše pro Peníze.cz a Finmag.

Ondřej Tůma – redaktor

Vystudoval žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Studoval také na Fakultě humanitních studií v Praze a na Goethe-Universität ve Frankfurtu nad Mohanem. Má za sebou stáže v Českém rozhlase a Lidových novinách. Vedl cestovatelský server Tripzone.cz. Od roku 2010 pracuje pro největší český finanční portál Peníze.cz, zároveň působí jako šéfredaktor časopisu Finmag. Když zrovna neťuká do klávesnice, čte si detektivky, sedí na Letné (na pivu a na fotbale) nebo cestuje po Evropě.

Monika Hájková – redaktorka

Bakalářské studium odstartovala na Technické univerzitě v Liberci, magisterské v oboru Mediální studia dokončila na Fakultě sociálních věd UK. S redakcí Peníze.cz spolupracuje od konce roku 2014. Ve volném čase běhá, kde se dá, nejraději ale doma v Jizerských horách. Má ráda dobré jídlo, bílé víno, zábavné lidi a neumí si představit den bez poslechu hudby.

Martin Cisarz – hlavní obchodník

Působí v Partners media od července 2014 na pozici vedoucího obchodu. Bakalářské studium absolvoval na Vysoké škole Báňské – Technické Univerzitě Ostrava a inženýrské na Univerzitě Pardubice – Dopravní fakultě Jana Pernera. Obchodní zkušenosti získal ve společnosti My Companion, s.r.o. na pozici vedoucího obchodního oddělení zaměřeného na prezentace v luxusních pražských hotelech. Podílel se na projektech www.mycompanion.cz , www.pragueeventscalendar.cz a na kampaních pro Czechtourism v zahraničí.

Jeho velkou vášní je tanec. Je několikanásobný mistr České republiky v Show Dance a jako profi tanečník působil v pražských muzikálech Pomáda, Kleopatra, 3 Mušketýři, Angelika, Rebelové, Drakula.

Kateřina Matulová – obchodnice

Vystudovala Ekonomické lyceum na obchodní akademii ve Vlašimi, ve čtvrtém ročníku po vzoru svých rodičů otevřela bar Eden, který tři roky řídila. Svou obchodní kariéru začala teprve nedávno ve velkoobchodě s papírenským a drogistickým zbožím jako obchodní referentka. V Partners Media působí od června 2016. Svůj volný čas nejraději tráví se svými přáteli, přítelem a domácími mazlíčky. Den si nedokáže představit bez poslechu hudby, nejraději má rock´n´roll a psychobilly.

Václav Buček – obchod a inzerce

V Partners media působí od června 2017 na pozici obchodníka. Ve své kariéře prošel řadu zajímavých pracovních pozic. Zkušenosti nabíral ve společnosti Fujifilm jako Key Account manager pro Českou republiku, dlouhou dobu působil ve společnosti Vodafone jako specialista na vyjednávání v oblasti engineeringu mobilní sítě. Zároveň je to sportovec s vášní pro florbal. Vede pražský florbalový klub Start98, působil u českého florbalové reprezentace jako manažer národního týmu a přivezl si bronzovou medaili z mistrovství světa. Věnuje se pořádání florbalových kempů a zájezdů na mezinárodní turnaje pro mládež. Je také aktivní v komunální politice.

Barbora Dugová – online markeťačka

Studuje magisterský stupeň mediálních studií na Metropolitní univerzitě v Praze. Během studia pracovala mimo jiné na marketingovém oddělení společnosti Ahold nebo v newsroomu deníku Blesk. V redakci Finmagu zakotvila začátkem letošního roku a má zde na starosti především online marketingovou komunikaci. Volný čas věnuje přípravě na sparťanské závody nebo objevováním pražských kaváren.

Marek Teiml – ajťák

Své první programové řádky naťukal na střední škole. Po studiu Technické univerzity v Liberci pracoval několik let na Ministerstvu obrany ČR. V roce 2000 byl u pokládání základů serveru Peníze.cz, pro který pracoval následně necelých sedm let. Zde získal mimo jiné i zkušenosti s programováním e-commerce aplikací a vedením IT týmu. Více než tři roky pracoval ve společnosti Euronews, a. s., jako ředitel IT. Ve volném čase se rád věnuje rodině. Baví ho cestování, poznávání nových zážitků, sledování špičkových sportovních výkonů a kvalitních filmů. Zajímá se o internet a nové technologie. Je příznivcem Divadla Járy Cimrmana. Rekreačně provozuje lyžování, plavání, jízdu na kole a stolní tenis.

Pavel Slavík – webmaster

Vystudoval PB - VOŠ a střední školu managementu, obor aplikace výpočetní techniky. Již během studia docházel v rámci školní praxe do redakce serveru Peníze.cz, jejímž asistentem se po ukončení studia stal. Ve volném čase nejraději sportuje, hraje badminton, jezdí na kole a v zimě lyžuje.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK