Chytré čtení na víkend – kdo bojoval v Hamburku a kolik doopravdy berou učitelé
Najít pro vás články, které by se aktuálním kontroverzním tématům věnovaly s patřičnou mírou odstupu a upřednostňovaly fakta nebo aspoň zkušenosti před dojmy, bylo tenhle týden ještě těžší než jindy. Jestli se podařilo, posuďte sami.

Obohacující čtení přeje,
Michal Kašpárek
Detailní data o platech, odměnách a věku učitelů

Další analýza daťáků z Rozhlasu: „Oproti jiným oblastem je u učitelů významně silnější fixní část platu, což znemožňuje odměňovat učitele podle reálného výkonu. Proto jsou učitelé odměňováni relativně rovnostářsky, ať už jsou dobří, či nikoliv. “

iRozhlas.cz  (8 minut)
Jak na sociální bydlení

Sociolog Daniel Prokop předkládá rozbor neúspěšného návrhu zákona o sociálních bytech: „Může být efektivnější pomoct rozvedené matce s dětmi se zaplacením kauce, aby nevypadla z nájemního bydlení, než následně financovat azylové domy a složitý návrat zpět do nájemního bydlení.“

Novinky.cz  (6 minut)
Časopis FINMAG
  • Rozhovory, reportáže, byznysplány, komentáře
  • 88 stran inspirativního čtení za 294 korun na rok.
  • Digitální archiv, mobilní verze pro Apple a Android.
Předplatit FINMAG
Kdo bojuje v Hamburku?

Jeden z mála textů v českých médiích, ze kterých se dá o hamburských protestujících dozvědět aspoň o něco málo víc, než jestli je autor má, nebo nemá rád. (Je to sice jejich obhajoba, ale informačně hodnotnější než ostatní.)

iDnes.cz  (11 minut)
Al Džazíra nesmí přestat vysílat

Z arabských zemí a Saudské Arábie obzvlášť sílí tlak na to, aby Katar zařízl satelitní televizní stanici Al Džazíra. I když může první dojem napovídat, že jde o hlásnou troubu Tálibánu, ve skutečnosti šíří arabským světem relativně liberální názory a západním divákům nabízí zprávy, které spadají mimo radar CNN a BBC, připomíná mediální analytik Jan Motal.

DeníkReferendum.cz  (10 minut)
Světová populace vyroste na 9,8 miliard v roce 2050

Nová analýza OSN nabízí krom věštby z titulku, která se může a nemusí vyplnit, řadu pro leckoho možná překvapivých informací. Například: v Africe porodnost klesá (z 5,1 porodů na ženu mezi lety 2000 až 2005 na 4,7 mezi lety 2010 a 2015), zatímco v Evropě roste (z 1,4 na 1,6 v těch samých intervalech).

UN.org  (7 minut na shrnutí)
Copyright © 2017 FINMAG, všechna práva vyhrazena.

Finmag
Türkova 2319/5b
Prague 149 00
Czech Republic

Naše emailová adresa je:
redakce@finmag.cz