Chytré čtení na víkend – Finmag slaví 10. narozeniny, stáhněte si bestofko
Tenhle páteční newsletter je trochu netradiční: článků vám nepřináší pět, ale čtyři plus dvacet čtyři. To druhé číslo je počet textů ve sborníku, který jsme si i pro vlastní radost vydali k 10. narozeninám webu Finmag.cz, a který si můžete jako e-book stáhnout do čehokoliv, na čem rádi čtete. Takoví my jsme!

Krásný začátek léta s fajn čtením přeje
Michal Kašpárek
Finmag 2007-2017

Petra Dlouhá, Monika Hájková, Vojtěch Hodboď, Pavel Jégl, já, Pavel Kohout, Lukáš Kovanda, Honza Majer, Josef Tětek, Ondra Tůma, Martin Vlnas a Gabriel Pleska – to jsou lidé, kteří vybírali z desetiletého archivu Finmagu to nej. Potěšte se tím sami ve své čtečce nebo mobilu.

Finmag.cz  (dvě nebo tři odpoledne čtení)
Případ Macron: Takto vypadá definitivní krach české unijní politiky

Bystrý David Klimeš: „Macronův největší majstrštyk nespočívá v dobytí Elysejského paláce, ani v získání většiny v Národním shromáždění. Ale v jeho geniální rétorice, kdy navrch hlásá evropskou otevřenost, ale ve skutečnosti tvrdě hájí partikulární francouzské zájmy.“ (…) „Je zajímavé, že zatímco za podobné myšlení si někdejší francouzský prezident Nicolas Sarkozy vysloužil v Česku ostré odsudky, Macron nyní platí za vzorného Evropana a nejen Česko stále zachvacuje touha po nových Macronech.“

Aktuálně.cz  (5 minut čtení)
Časopis FINMAG
  • Rozhovory, reportáže, byznysplány, komentáře
  • 88 stran inspirativního čtení za 294 korun na rok.
  • Digitální archiv, mobilní verze pro Apple a Android.
Předplatit FINMAG
Zdaňte zisky, ne práci

Jak se pozná, že jsou v Česku opravdu hodně vysoké odvody? – Když jejich výši kritizuje i šéfredaktor levicové vysílačky A2larm. V komentáři, který zasazuje „pseudoživnostníky“ Milan Štěcha do trochu širší perspektivy.

A2larm.cz  (4 minuty)
Europoslanci chtějí státům ztížit prolamování šifrované komunikace

Bruselský (a štrasburský) diktát se nezastaví před ničím. Europoslanci z Výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (nezní vám to jakobínsky?) chtějí připravit národní státy o možnost prohlížet šifrovanou komunikaci občanů prostřednictvím takzvaných „zadních vrátek“ – v zájmu takzvaného práva na soukromí. Pane Okamura, udělejte s tím něco! #Czexit!

TechCrunch.com  (5 minut)
Lovci mamutů, 2016

Reportér Rádia Svobodná Evropa Amos Chapple se loni vydal na Sibiř zdokumentovat životy lidí, kteří hledají a vykopávají mamutí kly – aby je prodali do jihovýchodní Asie jako medicínskou surovinu. Pořídil tam fotky jak z jiného světa.

BoredPanda.com  (5 minut)
Copyright © 2017 FINMAG, všechna práva vyhrazena.

Finmag
Türkova 2319/5b
Prague 149 00
Czech Republic

Naše emailová adresa je:
redakce@finmag.cz