Chytré čtení na víkend – František Čuba nemá na Sinn Féin
Zlínský senátor se v lavici neukázal deset měsíců a čelí kvůli tomu kritice. Severoirští republikánští poslanci bojkotují Westminster už sto let a letos stejně dostali rekordní počet hlasů. Proč? I na to vám dá odpověď náš výběr chytrého čtení.

Za celou redakci hezký víkend přeje
Michal Kašpárek
Pokud je finanční správa náročná na firmy, musí být i na sebe

To tvrdí soudce Nejvyššího správního soudu Karel Šimka. V dvoudílném rozhovoru kritizuje praktiky finanční správy, zajišťovací příkazy, kontrolní hlášení i EET. Neženeho k tomu zášť vůči Andreji Babišovi, kterého ostatně ani jednou nejmenuje – ale zkušenosti z každodenní praxe.

Podnikatel.cz  (25 minut na oba díly)
Chraňte lidi před uhořením – a umrznou vám

Při požáru bytového domu Grenfell Tower v Londýně zahynulo minulý týden minimálně 79 lidí – a městem se následně prohnaly tisíce demonstrantů volajících po kvalitnějších bezpečnostních opatřeních. Libertariánská provokatérka Megan McArdleová je upozorňuje na to, že jako všechno, i bezpečnost něco stojí: „Je dobře možné, že kdyby britská vláda zákonem nařídila vybavení všech obytných domů automatickými hasicími systémy, tisíce lidí by se kvůli zvýšení nájmů ocitly na ulici.“

Bloomberg.com  (6 minut)
Časopis FINMAG
  • Rozhovory, reportáže, byznysplány, komentáře
  • 88 stran inspirativního čtení za 294 korun na rok.
  • Digitální archiv, mobilní verze pro Apple a Android.
Předplatit FINMAG
Sinn Fein hlasuje prázdnými židlemi

V červnových volbách do britského parlamentu získala republikánská strana Sinn Féin rekordních sedm mandátů z osmnácti vyhrazených Severnímu Irsku – a ani jeden z jejich sedmi poslanců ve Westminstru neusedne. Není to překvapení, Sinn Fein praktikuje absentismus už od osmdesátých let. Proč vlastně? A jak je možné, že má na první pohled nesmyslná strategie úspěch u voličů?

WashingtonPost.com  (7 minut)
Blockchain obrátí naruby trh s uměním

Databázový systém, který zaznamenává převody bitcoinů, toho zvládne mnohem víc – například doplnit umělecká díla z principu nezfalšovatelným certifikátem pravosti. Wassim Bendela nepíše o teoretických představách technoutopistů, ale o prvních funkčních aplikacích.

Finmag.cz  (4 minuty)
Já a můj penis: 100 mužů odhaluje vše

Ptákovina nakonec: fotografka Laura Dodsworth zapsala intimní zpovědi stovky mužů a doplnila je fotografiemi jejich penisů. Guardian vydal poučné shrnutí, které je lepší neotvírat v kanceláři nebo kavárně.

TheGuardian.com  (25 minut)
Copyright © 2017 FINMAG, všechna práva vyhrazena.

Finmag
Türkova 2319/5b
Prague 149 00
Czech Republic

Naše emailová adresa je:
redakce@finmag.cz