PS: Jak to bylo s pádem Říma
Vážení čtenáři, vážené čtenářky,

s pádem Říma to nebylo tak, jak v médiích káže Vlastimil Vondruška. S ústavní péčí to je taky trochu jiné, než v představách Václava Klause mladšího. A že Severní Korea není tak supr místo k životu, jak ji líčí člen Společnosti česko-korejského přátelství Pektusan, to je snad jasné všem kromě jeho soudruhů. Na každý pád budete mít s naším newsletterem proti demagogům nabito.

Za celou redakci krásný víkend přeje,
Michal Kašpárek
Vlastimil Vondruška: znásilňování historie pokračuje

Autor historických ság Vlastimil Vondruška, mimochodem nejpůjčovanější autor českých knihoven, v rozhovorech pro MFD, Reflex i Parlamentní listy mele nesmysly. Vymýšlí si citáty slavných, tahá z paty alternativní fakta anebo popírá to, co sám řekl před chvílí. Když se jeho nesmyslům nebrání redaktoři, alespoň že Miloš Kadlec mu jde vytrvale po krku.

Manipulátoři.cz  (13 minut)
Otevřený dopis předsedovi ODS p. Fialovi

A ještě jednou fact-checking: ani uvádění komentářů Václava Klause mladšího na pravou míru totiž není nikdy dost. „Naše republika není na cestě k zvyšujícímu se počtu odebíraných dětí, ba právě naopak,“ píše pěstounka Marcela Tobiášová jeho stranickému šéfovi.

Blog.iDnes.cz  (8 minut)
Časopis FINMAG
  • Rozhovory, reportáže, byznysplány, komentáře
  • 88 stran inspirativního čtení za 294 korun na rok.
  • Digitální archiv, mobilní verze pro Apple a Android.
Předplatit FINMAG
Severokorejci jsou šťastní, vězni pracují ve světě běžně, říká příznivec KLDR

Do třetice člověk, který to má hozené jinam. Fascinující rozhovor s mladíkem, který obdivuje Severní Koreu. „Nemyslím si, že by občané KLDR mohli v naší republice vidět nějakou inspiraci. Myslím, že v zahraničních zemích nemají nic, co by viděli inspirativního. Lepší podmínky pro trávení volného času a svou rekreaci mají uvnitř vlastní země.“

Lidovky.cz  (15 minut)
Pět důvodů, proč je Comeyho aféra větší skandál než Watergate

Šestasedmdesátiletý publicista James Fallows porovnává aféru, která v sedmdesátých letech stála krk prezidenta Richarda Nixona, s náhlým odvoláním šéfa FBI Jamese Comeyho minulý týden. A má jasno v tom, co hrozí větším průšvihem.

TheAtlantic.com  (8 minut)
Proč je Čína velká?

Jako vždy důvtipný Tyler Cowen se zamýšlí nad tím, proč místo jedné velké Číny není u Žlutého moře padesát malých států – tak jako v Evropě. Dobré postřehy v Cowenově postu i v diskusi.

MarginalRevolution.com  (3 minuty bez komentářů)
Copyright © 2017 FINMAG, všechna práva vyhrazena.

Finmag
Türkova 2319/5b
Prague 149 00
Czech Republic

Naše emailová adresa je:
redakce@finmag.cz