PS: Dá se líp uživit psaním v Česku, nebo podnikáním v Sýrii?
Vážení a milí čtenáři a čtenářky Finmagu,

v Sýrii se otevírají příležitosti pro byznys, nejprodávanější porevoluční autor Michal Viewegh přemýšlí o vedlejšáku a traktoristé hackují počítače ve svých mašinách. Svět je na hlavu – čtěte, abyste se v něm vyznali:
Češi můžou těžit z obnovy Sýrie

„Nejúrodnější je půda, která je delší dobu neoraná. Teď je ta doba,“ prozradil Petře Dlouhé o podnikatelských příležitostech ve válkou poničené zemi Ondřej Krátký, který v regionu roky obchoduje.

Přečíst na Finmagu (2200 slov, 11 minut čtení)
Chemický zločin povede k zákazu látky, která dělá oblečení nepromokavým

Proč bude Evropská komise v nejbližších týdnech rozhodovat o úplném zákazu výroby a prodeje výrobků obsahujících tzv. perfluorovaný surfaktant PFOA, který je významnou surovinou pro výrobu voděodolného oblečení? Odpověď nabízí výtečně vyzdrojovaný článek Jana Havlíka.

Přečíst na TechNetu (1800 slov, 9 minut čtení)
Časopis FINMAG
  • Rozhovory, reportáže, byznysplány, komentáře
  • 76 stran inspirativního čtení za 294 korun na rok.
  • Digitální archiv, mobilní verze pro Apple a Android.
Předplatit FINMAG
Kdo se dnes v Česku uživí psaním?

Přinejmenším pár autorů a autorek má to štěstí, jak vyplývá z překvapivě otevřených odpovědí v anketě Hospodářek. Na druhou stranu: i samotný Michal Viewegh přemýšlí, že by si našel brigádu.

Přečíst na iHnedu (2600 slov, 13 minut čtení)
Proč američtí zemědělci hackují své traktory ukrajinským firmwarem

Vyjel traktor, vyjel do hor, orat brambor, byl to – hacknutý John Deere. Největší výrobce zemědělské techniky na světě vybavuje řídící jednotky svých traktorů softwarem, který brání neautorizovaným opravám, čímž zemědělce nutí využívat drahé značkové servisy. Pomoc přichází z Ukrajiny, odkud Američtí farmáři kupují neoficiální firmware, který pak do traktorů přehrávají. Vzpomeňte si na to, až vás bude někdo přesvědčovat, že ajťáci pole nezorají.

Přečíst na Motherboardu (1600 slov, 8 minut čtení, středně obtížná úroveň angličtiny)
Johnny Rotten podporuje Brexit, Farage a Trumpa

A když už jsme si zanotovali legendární punkovou píseň, věnujme prostor ještě punkové legendě z největších – zakladateli Sex Pistols, Johnny Rottenovi. Ten v televizním rozhovoru podpořil Brexit, Nigela Farage i Donalda Trumpa. Americký prezident je sice podle Rottena (!) „krapet komplikovanej“, ale stejně by prý spolu mohli být přátelé. Zda by spolu mohli založit kapelu, o tom Rotten bohužel nezauvažoval.

Přečíst na Politico.eu (200 slov, 1 minuta čtení, jednoduchá úroveň angličtiny)
Copyright © 2017 FINMAG, všechna práva vyhrazena.

Finmag
Türkova 2319/5b
Prague 149 00
Czech Republic

Naše emailová adresa je:
redakce@finmag.cz