Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Rozkaz zněl jasně. Dvě dávky

Michal Kašpárek | 8. 2. 2021 | Vstoupit do diskuze

Proč co nejrychlejší očkování jednou dávkou vypadá jako stále lepší nápad a proč zrovna my žijeme na kontinentu, který dobré nápady zavádí až po ostatních?

Rozkaz zněl jasně. Dvě dávky

Zdroj: Shutterstock.com

Jako vždy zásadní Daniel Prokop: Česko v porovnání s naprostou většinou ostatních zemí OECD peče na ekonomickou situaci lidí v karanténě či izolaci – a pak se diví.

Ludmila Hamplová má na Zdravotnickém deníku annus mirabilis – a když píše o tom, že isoprinosine na covid nepomáhá, není to o isoprinosinu a covidu, ale o fatálním nedostatku evidence-based uvažování mezi i některými věhlasnými lékaři.

Matěj Schneider na Finmagu vysvětluje, co že to shitposteři z /r/wallstreetbets provedli mamonářům z Wall Streetu.

Kdo a jak rozhodne, zda zvýšit interval mezi dávkami? ptají se státu za BISOP Eva Blechová, Pavel Hroboň a Jan Trnka.

Anglicky

Nové argumenty právě pro proočkování co nejvíce lidí jednou dávkou, i kdyby nezbývalo na dávky druhé, sesbíral Alex Tabarrok.

Bruno Maçães nakládá Evropské unii za pomalý start očkování, za obecnou neschopnost rychle adaptovat inovace a za vakcínovou válku s Británií. „It was surprising to see such a carnivore approach from a political bloc that detests carnivore behaviour and, more important, has never excelled at it.“

Jiné téma, stejná nota: proč firmy v Kalifornii využívají schopnosti a čas softwarových inženýrů líp než firmy třeba v Evropě.

Prý že tak jako v zákopech není ateistů, není v pandemii libertariánů. Jacob Grier píše, že to není pravda a že libertariáni teď mají dobré nápady.

Aneesh Aneesh o mýtu občanství: ne vždycky skutečně zaručuje práva, zato je stále častěji otevřeně na prodej.

Finmag v novém!

Finmag srpen 2020Zdroj: Finmag

Kasaštyk. „V pondělí to vymyslíme, v úterý a ve středu se na tom dělá a ve čtvrtek to můžeme spustit. Jinde se do čtvrtka nesejde vedení.“ Tak vaří bří Kasové Pilulku.

Stříbrná. Téma čísla stáří. Pavel Jégl o nemilém průvodním jevu dlouhého života: dlouhém stáří. Jirka Hovorka spočte domovy pro seniory, pečovateláky a pečovatele. Co to stojí? Robert Vlach ví, proč volnonožci vydělávají do osmdesáti.

FIN.Finanční část magazínu poví, koho sledit na Twitteru, jak zbohatnout sběrem kamení či psích h., jak neřídit automobilku a na co mají majitelé bitcoinů pět let, jestli se o ně nechtějí bát.

S mate- a dramatikem Reném Levínským mluvil Michal Kašpárek. I o tom, že na covid nestačí opsat německé recepty. Nejsme Němci.

Michal Kašpárek

Michal Kašpárek

Po studiu žurnalistiky a filmové vědy na Masarykově univerzitě prošel MF DNES a redakcemi Computer Pressu. Mezi lety 2009 a 2016 byl na volné noze, od roku 2017 vede web Finmag.cz a edituje tištěný Finmag. Každý pátek posílá... Více o autorovi.

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi