Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Výbušný náklad

Michal Kašpárek | 17. 8. 2020 | Vstoupit do diskuze – 1 komentář

Sedm let vedoucích k bejrútské tragédii, dva mladí s drzým čelem a vlídná tvář transfobie.

Výbušný náklad

Zdroj: Shutterstock.com

Ondřej Zacha ve Voxpotu poskládal bizarní příběh lodi, která do Bejrútu dovezla výbušný náklad.

„Problémy současné krajiny lze popsat jednou delší větou: Monofunkční budovy na nevhodných místech vytvářejí příliš velké vzdálenosti pro vznik hodnotných celků i v prosperujících oblastech, drancují krajinu a nechávají lidi zcela odkázané na dojíždění autem do blízkého města, kde doprava přespolních ničí to, co je na něm hezké, a v obyvatelích vzbuzuje pocit, že by měli větší klid za městem… v monofunkčních budovách na nevhodných místech.“ Peter Bednár o periferiích.

Překvapivá spolupráce Michaela Durčáka z Echa a Apoleny Rychlíkové z Alarmu pokračuje vystoupením v talk show Insider na Info.cz. Mimoňství liberálního mediálního mainstreamu a vyprázdněnost protibabišovské opozice bolí mladé napravo i nalevo.

Týden nebyl na českém internetu zvlášť úrodný, tak si to vynahraďme tipy na dvě vynikající autofikce. Ty tedy pořád čekají na překlad z angličtiny, ale po tlačence na Revue Prostor by to snad nemuselo být čekání dlouhé: Argonauts od Maggie Nelsonové recenzoval Marek Torčík, Undying od Anny Boyerové doporučuje Ondřej Trhoň. Autorka první knížky vypráví o macešství a vztahu s nebinárním člověkem, autorka druhé zaznamenává léčbu rakoviny prsu. V obou je plno chytrých postřehů a obě mají zároveň úžasný spád.

Anglicky

Jak J. K. Rowlingové došla představivost. Nathan J. Robinson velmi obsáhle o rýpání slavné spisovatelky do trans-aktivistů. Líbily se mi na tom dvě věci: 1. demontáž oblíbeného argumentu úchylem na záchodcích, 2. připomenutí, že se transfobie a další fobie nevyznačují jen strachem, odporem nebo nenávistí, ale i laskavým patronizováním.

Nathan Nunn konverzoval s Tylerem Cowenem o cestách k ekonomickému rozvoji.

Přehlídka průlomů ve vývoji grafických uživatelských rozhraní. Chybí mi jen spreadsheety a souborové manažery rozdělené do dvou panelů, vydržely dodnes.

Čtení na zbytek léta

Finmag srpen 2020Zdroj: Finmag

Téma čísla: Sex v roce 2020

Chceme to jako máma s tátou? Statistiky tvrdí, že mladí dnes mají míň sexu. Možná ale jen za sex nepovažují všecko, co kdysi jejich rodiče. Analýza Vojtěcha Pišla. • Monika Veselíková se ptá, jak lockdowny poznamenaly reálný sexbyznys v českých ulicích i privátech. • Michal Kašpárek o apkách, které z vás udělají pornstar samostatně výdělečně činnou. • Matouš Hrdina popisuje přeměnu Tinderu z aplikace, kde se rande domlouvá, na platformu, kde se rande děje. • Jak filmy zteplaly. Kamil Fila a story hollywoodského comingoutu.

Michal Kašpárek

Michal Kašpárek

Po studiu žurnalistiky a filmové vědy na Masarykově univerzitě prošel MF DNES a redakcemi Computer Pressu. Mezi lety 2009 a 2016 byl na volné noze, od roku 2017 vede web Finmag.cz a edituje tištěný Finmag. Každý pátek posílá... Více o autorovi.

Komentáře

Celkem 1 komentář v diskuzi

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

Jan Mucha | 17. 8. 2020 13:36

...k těm GUI - WinAmp (s tím originálním skinem) používám na přehrávání mp3 dodnes :D přes třicet let starý GUI a pořád vyhovující :)

+2
+
-

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK