Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Co jste ochotni udělat pro to, abychom se nevrátili k „normálu“?

Kromě provokativní ankety se do výběru dostal medailon otroka, který se po útěku z plantáže stal poradcem amerických prezidentů, nebo kopa pozapomenutých zajímavostí o walkmanu.

Zdroj: Shutterstock.com

Z cyklu já vám to říkalchytrá karanténa je blbá jak pumpička na sáňky.

[Audio] Filozof Bruno Latour mluví ve Studiu Leonardo o klimatické krizi, koronavirové krizi, vědě a politice. A taky o své pozoruhodné anketě, ve které vyzvídá, co lidem během karantén chybělo a nechybělo a jakých kompromisů by byli schopni.

Na Finmagu si můžete přečíst o životě nejfotografovanějšího Američana devatenáctého století.

Proč české děti nesnášejí češtinu?

Anglicky

Zeynep Tufekci už má dost hejtování lidí, kteří vyrazili na pláže.

Walkman, posel sociálního distancování, je tu s námi čtyřicet let. A je toho hodně, co o něm nejspíš nevíte.

Finmag v novém!

Finamg předplatné

Život si najde cestičku. Téma nového Finmagu: adaptace. Michal Kašpárek zkoumá, co nás naučily průšvihy: budovat kanalizace, šetřit benzinem nebo respektovat homosexuály.

Matouš Hrdina píše o tom, jak virus zauzloval zásobovací řetězce. Dokážeme se zbavit závislostí na Číně? Můžeme řídit dodávky zboží tak, aby mírně vyšší poptávka neznamenala hned prázdné regály?

Petr Preclík podává zprávu o tom, jak si lidé dokážou poradit v zemi, kde není spoleh vůbec na nic. V Zimbabwe mají dva miliony lidí ze čtrnácti milionů bankovní účet. Sedm milionů jich ale platí mobilem.

Michal Kašpárek

Michal Kašpárek

Po studiu žurnalistiky a filmové vědy na Masarykově univerzitě prošel MF DNES a redakcemi Computer Pressu. Mezi lety 2009 a 2016 byl na volné noze, od roku 2017 vede web Finmag.cz a edituje tištěný Finmag. Každý pátek posílá... Více o autorovi.

Komentáře

Celkem 1 komentář v diskuzi

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

13. 7. 2020 10:18

Já se chci vrátit k normálu.

+2
+
-

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK