Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Indický technofašismus a přizpůsobiví japonští nepřizpůsobiví

Nahlédneme i do ekonomiky českých online seriálů a třiceti let českých zkušenosti s korporáty.

Zdroj: Shutterstock.com

Vzestup a pád původní seriálové tvorby českých online televizí. Jakub Jetmar stíhá každý měsíc napsat text o rozsahu a hloubce diplomky, snad mu tempo vydrží.

Tomáš Cikrt vs. Ladislav Dušek. Šéf ÚZISu se relativně přesvědčivě bráni kritice, podle které úřad zveřejňuje data pomalu a neochotně. Není to ale zpravodajský rozhovor – chlapům z toho vypadala půlhodina zadumaného čtení.

Senzace se nekoná, jižní Čechy nejsou nejpromořenějším regionem Evropy – to jen Martin Kuba a část novinářů nerozumí statistice, vysvětlují Jakub Steiner a Hynek Cígler.

Na Finmagu slíbený překlad praktického návodu, jak se nenakazit koronavirem. Karolína Kašparová píše o knize Lenky Krátké Letos musíme být spokojenější než loni! a vlastně i o korporátech samotných.

Anglicky

Čínský sledovací aparát jsem tu zmiňoval mockrát, technofašismus si ale piplají v Indii.

Může za chudobu alkoholismus, lenost, zkrátka nepřizpůsobivost? Noah Smith na japonském příkladu přesvědčuje, že ne. (Link míří na poslední článek stimulující debaty.)

[Audio] Lera Boroditsky o jazyku, mozku, prostoru a času. Tedy třeba o tom, jak se liší vnímání hranic mezi barvami a směru času napříč kulturami.

Finmag v novém!

Finamg předplatné

Život si najde cestičku. Téma nového Finmagu: adaptace. Michal Kašpárek zkoumá, co nás naučily průšvihy: budovat kanalizace, šetřit benzinem nebo respektovat homosexuály.

Matouš Hrdina píše o tom, jak virus zauzloval zásobovací řetězce. Dokážeme se zbavit závislostí na Číně? Můžeme řídit dodávky zboží tak, aby mírně vyšší poptávka neznamenala hned prázdné regály?

Petr Preclík podává zprávu o tom, jak si lidé dokážou poradit v zemi, kde není spoleh vůbec na nic. V Zimbabwe mají dva miliony lidí ze čtrnácti milionů bankovní účet. Sedm milionů jich ale platí mobilem.

Michal Kašpárek

Michal Kašpárek

Po studiu žurnalistiky a filmové vědy na Masarykově univerzitě prošel MF DNES a redakcemi Computer Pressu. Mezi lety 2009 a 2016 byl na volné noze, od roku 2017 vede web Finmag.cz a edituje tištěný Finmag. Každý pátek posílá... Více o autorovi.

Komentáře

Celkem 7 komentářů v diskuzi

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

Michal Mrozek | 29. 5. 2020 08:44

Potvora! Místo aby léčila, zvyšuje krevní tlak...

+1
+
-

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

Honza _ | 29. 5. 2020 09:58

Řešení je tak snadné!
https://www.kezdravi.cz/detoxikace-organismu-podpora-imunity/homset-detox

-1
+
-

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK