Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Lágry + elektrifikace = ?

A dále: proč po konci plošných opatření nejspíš nehrozí návrat do února i proč má tahle nadějná zpráva bolestivý háček.

Zdroj: Shutterstock.com

Hana Čápová o pražském lágru pro nakažené bezdomovce. Přesněji: pro nakaženého bezdomovce.

Mýtoborné shrnutí praktických zkušeností s elektroautem.

Václav Bělohradský oponuje antiglobalizačnímu komentáři Jana Kellera. „Skutečným rubem globalizace je globální anarchie: absence dohod a institucí, které by zajistily ve věku globální lidské moci místo na obyvatelné Zemi pro budoucí generace.“

Nešlo by nějak zařídit, aby se newslettery Davida Klimeše, tj. kritické souhrny dění v Česku na pět a víc stran, vysílaly v televizním prime timu?

Anglicky

Vyčíslená nebezpečnost různých komorbidit covidu z databáze 17 milionů britských pojištěnců.

Praktické shrnutí toho, co jsme zatím vypozorovali o mechanismech šíření (překlad na Finmagu příští týden).

Lidé se drží dál od druhých nejen kvůli vládním nařízením. Konec plošných omezení proto nejspíš nevrátí index nakažlivosti na předkaranténní hodnoty.

Což samozřejmě znamená i to, že se ekonomika neobnoví lusknutím.

Časopis plný doktorů a chloraminu

Finmag duben 2020

Pavel Jégl: Zvířata dnes, lidé zítra. Umělá inteligence a 3D tisk přestávají být sci-fi a vstupují do českých ordinací. Jakmile vědci všechno vypilují na zvířatech, začnou nám zdraví vracet nanoroboti a úpravy genomu.  


Jiří Hovorka: Připravte si peněženky a jezte zeleninu. Češi stárnou a budou potřebovat víc doktorů. Jenže ti stárnou taky. A kdo se ještě nechystá do důchodu, toho spíš než okresní poliklinika láká Praha nebo Německo. Jak aspoň udržet standard?  


Michal Kašpárek: Budete se kroutit. Císařský řez, slepáček, apmutačka ruky. Banální operace. Pokud si je tedy neděláte sami.


Ondřej Tůma: Doktor na síti. „Telemedicína může zabránit přetížení nemocnic. Češi snad brzy pochopí, že lékařskou péči lze mít i bez putování po doktorech,“ říká v rozhovoru manažer Virtuální kliniky EUC Daniel Soukup.  


Kristýna Kašpárková. Tak ukaž, doktore. Jaké nedoceněné nebo opomenuté lékařské seriály má smysl sledovat i po letech? Co vás naučí o pokrocích medicíny? A co jste naopak nevěděli o televizních klasikách?

 

Michal Kašpárek

Michal Kašpárek

Po studiu žurnalistiky a filmové vědy na Masarykově univerzitě prošel MF DNES a redakcemi Computer Pressu. Mezi lety 2009 a 2016 byl na volné noze, od roku 2017 vede web Finmag.cz a edituje tištěný Finmag. Každý pátek posílá... Více o autorovi.

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK