Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Lágry + elektrifikace = ?

Michal Kašpárek | 18. 5. 2020 | Vstoupit do diskuze

A dále: proč po konci plošných opatření nejspíš nehrozí návrat do února i proč má tahle nadějná zpráva bolestivý háček.

Lágry + elektrifikace = ?

Zdroj: Shutterstock.com

Hana Čápová o pražském lágru pro nakažené bezdomovce. Přesněji: pro nakaženého bezdomovce.

Mýtoborné shrnutí praktických zkušeností s elektroautem.

Václav Bělohradský oponuje antiglobalizačnímu komentáři Jana Kellera. „Skutečným rubem globalizace je globální anarchie: absence dohod a institucí, které by zajistily ve věku globální lidské moci místo na obyvatelné Zemi pro budoucí generace.“

Nešlo by nějak zařídit, aby se newslettery Davida Klimeše, tj. kritické souhrny dění v Česku na pět a víc stran, vysílaly v televizním prime timu?

Anglicky

Vyčíslená nebezpečnost různých komorbidit covidu z databáze 17 milionů britských pojištěnců.

Praktické shrnutí toho, co jsme zatím vypozorovali o mechanismech šíření (překlad na Finmagu příští týden).

Lidé se drží dál od druhých nejen kvůli vládním nařízením. Konec plošných omezení proto nejspíš nevrátí index nakažlivosti na předkaranténní hodnoty.

Což samozřejmě znamená i to, že se ekonomika neobnoví lusknutím.

Jarní Finmag

Finmag srpen 2020Zdroj: Finmag

Až nám technologie rozvážou ruce. Popularizátorka umělé inteligence Sara Polak o revolučních dobách, ve kterých žijeme.

Dobrou! Téma čísla – spaní. Pavel Jégl zkoumá, jak spali předkové. Lifehacker Tomáš Baránek líčí, jak zkoumá, jak spí on sám. Fyzioložka Zdeňka Bendová o biorytmech a světle.

Učit se, učit se atd. Tematický blok o vzdělávání a kariéře. Česko rekvalifikuje, i když o tom úřady práce, nevědí, píše Jiří Hovorka. Nevyužili jsme historickou šanci zničit maturity, lituje Vojtěch Dobeš. Robert Vlach o údělu celoživotního vzdělávání u volnonožců.

FIN. Ve finanční části magazínu Dominik Stroukal a investeens. Petr Kučera sleduje bankovní novinky. Balík textů o realitách a realitních fondech.

Michal Kašpárek

Michal Kašpárek

Po studiu žurnalistiky a filmové vědy na Masarykově univerzitě prošel MF DNES a redakcemi Computer Pressu. Mezi lety 2009 a 2016 byl na volné noze, od roku 2017 do jara 2021 vedl Finmag.cz a editoval tištěný Finmag. Od jara... Více o autorovi.

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi