Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Kašpárkovy praktické koronatipy

Michal Kašpárek | 17. 3. 2020 | Vstoupit do diskuze

Jak se starat o sebe i o ostatní, kam volat, kde brát aktuální informace.

Kašpárkovy praktické koronatipy

Ke včerejšímu výběru chytrého čtení (kde mimochodem epidemie taky slušně řádila) přidává dnes šéfredaktor Finmagu sbírku odkazů, které by se už dnes mohly hodit vám i lidem ve vašem okolí.

  • České technologické firmy spustily infolinku 1212, aby odlehčily tísňovým linkám.
  • Pokud nezbytně musíte ven, jděte v roušce. I několikraprocentní snížení rizika přenosu se počítá, navíc dáváte signál ostatním, že teď už jen takhle. Nemáte roušku? Pečovatelské centrum Prahy 7 odkazuje na několik různých návodů na její výrobu plus shrnuje zásady jejího používání.
  • Pokud potřebujete zajistit pomoc např. svým rodičům v jiném městě, anebo naopak chcete sami nabídnout volné ruce, využijte web Pomoc do domu.
  • Jako fajn rozcestník se po pár dní fungování jeví facebooková skupina Dobré koro-nápady. Hodně šumu, ale mezi ním inspirativní návody, jak změnit chování nebo jak si zkrátit dlouhý čas.
  • Lékař Jiří Štefánek, který o epidemii píše od ledna, dal dohromady základní rady pro domácí léčbu lehkého COVID-19. Nebrat jako definitivní bibli, ale pokud nedostanete od doktora přesnější instrukce, lepší než nic.
  • Jak čelit stresu, radí Julie Dobrovolná, která ho vědecky zkoumá.
  • Komunita kolem racionalistického webu LessWrong dala dohromady seznam zdrojů informací – co o nemoci víme a co se kde ve světě děje. (Anglicky, spíš pro odborníky, ale guerillový epidemiolog jsme teď vlastně každý.)
  • Znovu připomínám „dashboard“ iRozhlasu – shrnutí aktuálně platných opatření, dole aktuality.
  • Pár tipů pro volnonožce a drobné podnikatele, čím vyplnit hluché období, má na Finmagu Pavel Houdek.

Finmag v novém!

Finmag srpen 2020Zdroj: Finmag

Kasaštyk. „V pondělí to vymyslíme, v úterý a ve středu se na tom dělá a ve čtvrtek to můžeme spustit. Jinde se do čtvrtka nesejde vedení.“ Tak vaří bří Kasové Pilulku.

Stříbrná. Téma čísla stáří. Pavel Jégl o nemilém průvodním jevu dlouhého života: dlouhém stáří. Jirka Hovorka spočte domovy pro seniory, pečovateláky a pečovatele. Co to stojí? Robert Vlach ví, proč volnonožci vydělávají do osmdesáti.

FIN.Finanční část magazínu poví, koho sledit na Twitteru, jak zbohatnout sběrem kamení či psích h., jak neřídit automobilku a na co mají majitelé bitcoinů pět let, jestli se o ně nechtějí bát.

S mate- a dramatikem Reném Levínským mluvil Michal Kašpárek. I o tom, že na covid nestačí opsat německé recepty. Nejsme Němci.

Michal Kašpárek

Michal Kašpárek

Po studiu žurnalistiky a filmové vědy na Masarykově univerzitě prošel MF DNES a redakcemi Computer Pressu. Mezi lety 2009 a 2016 byl na volné noze, od roku 2017 do jara 2021 vedl Finmag.cz a editoval tištěný Finmag. Od jara... Více o autorovi.

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi