Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Kašpárkovy praktické koronatipy

Jak se starat o sebe i o ostatní, kam volat, kde brát aktuální informace.

Ke včerejšímu výběru chytrého čtení (kde mimochodem epidemie taky slušně řádila) přidává dnes šéfredaktor Finmagu sbírku odkazů, které by se už dnes mohly hodit vám i lidem ve vašem okolí.

  • České technologické firmy spustily infolinku 1212, aby odlehčily tísňovým linkám.
  • Pokud nezbytně musíte ven, jděte v roušce. I několikraprocentní snížení rizika přenosu se počítá, navíc dáváte signál ostatním, že teď už jen takhle. Nemáte roušku? Pečovatelské centrum Prahy 7 odkazuje na několik různých návodů na její výrobu plus shrnuje zásady jejího používání.
  • Pokud potřebujete zajistit pomoc např. svým rodičům v jiném městě, anebo naopak chcete sami nabídnout volné ruce, využijte web Pomoc do domu.
  • Jako fajn rozcestník se po pár dní fungování jeví facebooková skupina Dobré koro-nápady. Hodně šumu, ale mezi ním inspirativní návody, jak změnit chování nebo jak si zkrátit dlouhý čas.
  • Lékař Jiří Štefánek, který o epidemii píše od ledna, dal dohromady základní rady pro domácí léčbu lehkého COVID-19. Nebrat jako definitivní bibli, ale pokud nedostanete od doktora přesnější instrukce, lepší než nic.
  • Jak čelit stresu, radí Julie Dobrovolná, která ho vědecky zkoumá.
  • Komunita kolem racionalistického webu LessWrong dala dohromady seznam zdrojů informací – co o nemoci víme a co se kde ve světě děje. (Anglicky, spíš pro odborníky, ale guerillový epidemiolog jsme teď vlastně každý.)
  • Znovu připomínám „dashboard“ iRozhlasu – shrnutí aktuálně platných opatření, dole aktuality.
  • Pár tipů pro volnonožce a drobné podnikatele, čím vyplnit hluché období, má na Finmagu Pavel Houdek.

Finmag v novém!

Finamg předplatné

Cti chudoba netratí. Prý, měřit se to nedá. Inteligence jakžtakž ano. A vědci se doměřili k poznatku,že chudoba debilizuje. Behaviorální ekonom Petr Houdek vysvětlí jak.

Multimilionáři, kteří se dostali do čela Argentiny, Chile a Paraguaye, slibovali neúplatnost a manažerské superschopnosti. Místo úspěchů rána za ranou. Řídili estado jako firmu.

Odstěhovali jste se za město? Ti, co bydlí v něm, vám dotují bydlení, ani o tom nevědí. Ale počkejte, jak vás vyškolí, až se zdraží benzin. Architekt Peter Bednár o bydlení, které spojuje nejhorší z města i venkova.

Michal Kašpárek

Michal Kašpárek

Po studiu žurnalistiky a filmové vědy na Masarykově univerzitě prošel MF DNES a redakcemi Computer Pressu. Mezi lety 2009 a 2016 byl na volné noze, od roku 2017 vede web Finmag.cz a edituje tištěný Finmag. Každý pátek posílá... Více o autorovi.

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK