Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Prvotřídně průměrný život mileniálů

Michal Kašpárek | 24. 2. 2020 | Vstoupit do diskuze

Kromě záhadných spotřebitelských vzorců si ukážeme reálné ceny bytů, hejtry Olgy Richterové nebo dlouhou historii dělání pohádek korektnějšími.

Prvotřídně průměrný život mileniálů

Respekt odemkl pátrání Ondřeje Kundry po tom, kdo chce falešnými citáty zničit pirátku Olgu Richterovou.

Zpráva Českého rozhlasu o serveru Atlas cen mě zaujala ze dvou důvodů. Za prvé, ve šmelině s citlivými informací nejedou jen bakané korporace, ale taky veřejná správa, dobré připomínat. Za druhé, částky za uskutečněné prodeje bytů v mém okolí jsou citelně nižší než částky v inzerátech. Smlouvání? Převody mimo otevřený trh? Prachy v pověstných igelitkách? Chyby v databázi? Napište mi do komentářů.

Karel Veselý o normalizovaném popu, který hlavně nikoho neruší.

Kateřina Čopjaková zmírňuje poplach okolo upravování pohádek.

Anglicky

Se zpožděním jsem objevil zábavný longread Venkateshe Raa o mileniálech a boomerech. Pojídání salátů a další projevy osvíceného konzumentství v mezích omezeného rozpočtu jako představení uklidňující rodiče? Signalizování připravenosti na zbohatnutí jako cargo kult? „Prvotřídní průměr“ je chytlavý termín, „kryptoburžoazie“ taky.

Ve většině ze zkoumaných 168 kultur není „okusování“ běžným projevem vášně.

V Pekingu rozdělují povolení k nákupu automobilu losem – bylo tak možné zjistit, že čerství automobilisté oproti kulturní skupině přibírají na váze, hlavně ti starší.

A ještě jednou losování: na Novém Zélandu pomáhá loterie rozdělit část rozpočtu na granty pro vědce. Vlastně: jasně.

Finmag v novém!

Finmag srpen 2020Zdroj: Finmag

Kasaštyk. „V pondělí to vymyslíme, v úterý a ve středu se na tom dělá a ve čtvrtek to můžeme spustit. Jinde se do čtvrtka nesejde vedení.“ Tak vaří bří Kasové Pilulku.

Stříbrná. Téma čísla stáří. Pavel Jégl o nemilém průvodním jevu dlouhého života: dlouhém stáří. Jirka Hovorka spočte domovy pro seniory, pečovateláky a pečovatele. Co to stojí? Robert Vlach ví, proč volnonožci vydělávají do osmdesáti.

FIN.Finanční část magazínu poví, koho sledit na Twitteru, jak zbohatnout sběrem kamení či psích h., jak neřídit automobilku a na co mají majitelé bitcoinů pět let, jestli se o ně nechtějí bát.

S mate- a dramatikem Reném Levínským mluvil Michal Kašpárek. I o tom, že na covid nestačí opsat německé recepty. Nejsme Němci.

Michal Kašpárek

Michal Kašpárek

Po studiu žurnalistiky a filmové vědy na Masarykově univerzitě prošel MF DNES a redakcemi Computer Pressu. Mezi lety 2009 a 2016 byl na volné noze, od roku 2017 do jara 2021 vedl Finmag.cz a editoval tištěný Finmag. Od jara... Více o autorovi.

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi