Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Prvotřídně průměrný život mileniálů

Kromě záhadných spotřebitelských vzorců si ukážeme reálné ceny bytů, hejtry Olgy Richterové nebo dlouhou historii dělání pohádek korektnějšími.

Respekt odemkl pátrání Ondřeje Kundry po tom, kdo chce falešnými citáty zničit pirátku Olgu Richterovou.

Zpráva Českého rozhlasu o serveru Atlas cen mě zaujala ze dvou důvodů. Za prvé, ve šmelině s citlivými informací nejedou jen bakané korporace, ale taky veřejná správa, dobré připomínat. Za druhé, částky za uskutečněné prodeje bytů v mém okolí jsou citelně nižší než částky v inzerátech. Smlouvání? Převody mimo otevřený trh? Prachy v pověstných igelitkách? Chyby v databázi? Napište mi do komentářů.

Karel Veselý o normalizovaném popu, který hlavně nikoho neruší.

Kateřina Čopjaková zmírňuje poplach okolo upravování pohádek.

Anglicky

Se zpožděním jsem objevil zábavný longread Venkateshe Raa o mileniálech a boomerech. Pojídání salátů a další projevy osvíceného konzumentství v mezích omezeného rozpočtu jako představení uklidňující rodiče? Signalizování připravenosti na zbohatnutí jako cargo kult? „Prvotřídní průměr“ je chytlavý termín, „kryptoburžoazie“ taky.

Ve většině ze zkoumaných 168 kultur není „okusování“ běžným projevem vášně.

V Pekingu rozdělují povolení k nákupu automobilu losem – bylo tak možné zjistit, že čerství automobilisté oproti kulturní skupině přibírají na váze, hlavně ti starší.

A ještě jednou losování: na Novém Zélandu pomáhá loterie rozdělit část rozpočtu na granty pro vědce. Vlastně: jasně.

Finmag v novém!

Finamg předplatné

Cti chudoba netratí. Prý, měřit se to nedá. Inteligence jakžtakž ano. A vědci se doměřili k poznatku,že chudoba debilizuje. Behaviorální ekonom Petr Houdek vysvětlí jak.

Multimilionáři, kteří se dostali do čela Argentiny, Chile a Paraguaye, slibovali neúplatnost a manažerské superschopnosti. Místo úspěchů rána za ranou. Řídili estado jako firmu.

Odstěhovali jste se za město? Ti, co bydlí v něm, vám dotují bydlení, ani o tom nevědí. Ale počkejte, jak vás vyškolí, až se zdraží benzin. Architekt Peter Bednár o bydlení, které spojuje nejhorší z města i venkova.

Michal Kašpárek

Michal Kašpárek

Po studiu žurnalistiky a filmové vědy na Masarykově univerzitě prošel MF DNES a redakcemi Computer Pressu. Mezi lety 2009 a 2016 byl na volné noze, od roku 2017 vede web Finmag.cz a edituje tištěný Finmag. Každý pátek posílá... Více o autorovi.

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK