Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Vaření v karanténě a sebevraždy za polárním kruhem

Michal Kašpárek | 17. 2. 2020 | Vstoupit do diskuze

K tomu spousta čísel o pracovních úrazech a fárání do duše Stanislava Křečka.

Vaření v karanténě a sebevraždy za polárním kruhem

Respekt odemkl poučný tři roky starý rozhovor s novým ombudsmanem Stanislavem Křečkem. Ponaučení spočívá v tom, že je Křeček ze všeho nejvíc popleta, který plácá páté přes deváté a sám se v tom vlastně nevyzná.

Každý stupeň, o který se ohřeje planeta, znamená v průměru o dva stupně vyšší teploty v Česku. ČRo + ČHMÚ

„V ideálním světě by zaměstnavatel zařídil, aby paní, která se takto projevovala na Twitteru, už nemohla dál rozhodovat o přijímání zaměstnanců, a přeřadil by ji na jinou pozici.“ Saša Uhlová o jednom vyhazovu za rasistické tweety. (A nemohli bychom pět let po útoku na Charlie Hebdo přestat s titulky „je suis“?)

Propuštění není to nejhorší, co může zaměstnance potkat: Analýza smrtelné pracovní úrazovosti v ČR v roce 2018 a kompletní zpráva Státního úřadu inspekce práce.

Rodičovské okénko: reklama na Minecraft ve školství. Miroslav Dvořák pracuje pro Microsoft, ale má dobré tipy a (nepřekvapivě) nehysterický přístup k technologiím.

Finmag v novém!

Finmag srpen 2020Zdroj: Finmag

Kasaštyk. „V pondělí to vymyslíme, v úterý a ve středu se na tom dělá a ve čtvrtek to můžeme spustit. Jinde se do čtvrtka nesejde vedení.“ Tak vaří bří Kasové Pilulku.

Stříbrná. Téma čísla stáří. Pavel Jégl o nemilém průvodním jevu dlouhého života: dlouhém stáří. Jirka Hovorka spočte domovy pro seniory, pečovateláky a pečovatele. Co to stojí? Robert Vlach ví, proč volnonožci vydělávají do osmdesáti.

FIN.Finanční část magazínu poví, koho sledit na Twitteru, jak zbohatnout sběrem kamení či psích h., jak neřídit automobilku a na co mají majitelé bitcoinů pět let, jestli se o ně nechtějí bát.

S mate- a dramatikem Reném Levínským mluvil Michal Kašpárek. I o tom, že na covid nestačí opsat německé recepty. Nejsme Němci.

Pro angličtináře

Jak se vaří v karanténě. Od shánění zeleniny se dostaneme k úvahám nad tím, proč po druhé světové válce vzniklo tak málo rozšířených pokrmů. (Napadají mě jen nachos, doner kebab a currywurst.)

Proč příslušníci některých národů tak často páchají sebevraždy? Další intelektuální investigace Scotta Alexandera. „[…] především bych vám doporučil nebýt příslušníkem národa, který žije kolem polárního kruhu a za ním a který zrovna objevil alkohol.“

Anne Applebaumová navštívila kongres nacionalistické pravice. Viděla konec reaganismu a thatcherismu.

Zničí Spotify podcasty? Nezničí, ale feudalizace internetu proniká i do další původně otevřené oblasti.

Michal Kašpárek

Michal Kašpárek

Po studiu žurnalistiky a filmové vědy na Masarykově univerzitě prošel MF DNES a redakcemi Computer Pressu. Mezi lety 2009 a 2016 byl na volné noze, od roku 2017 do jara 2021 vedl Finmag.cz a editoval tištěný Finmag. Od jara... Více o autorovi.

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi