Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Vaření v karanténě a sebevraždy za polárním kruhem

K tomu spousta čísel o pracovních úrazech a fárání do duše Stanislava Křečka.

Respekt odemkl poučný tři roky starý rozhovor s novým ombudsmanem Stanislavem Křečkem. Ponaučení spočívá v tom, že je Křeček ze všeho nejvíc popleta, který plácá páté přes deváté a sám se v tom vlastně nevyzná.

Každý stupeň, o který se ohřeje planeta, znamená v průměru o dva stupně vyšší teploty v Česku. ČRo + ČHMÚ

„V ideálním světě by zaměstnavatel zařídil, aby paní, která se takto projevovala na Twitteru, už nemohla dál rozhodovat o přijímání zaměstnanců, a přeřadil by ji na jinou pozici.“ Saša Uhlová o jednom vyhazovu za rasistické tweety. (A nemohli bychom pět let po útoku na Charlie Hebdo přestat s titulky „je suis“?)

Propuštění není to nejhorší, co může zaměstnance potkat: Analýza smrtelné pracovní úrazovosti v ČR v roce 2018 a kompletní zpráva Státního úřadu inspekce práce.

Rodičovské okénko: reklama na Minecraft ve školství. Miroslav Dvořák pracuje pro Microsoft, ale má dobré tipy a (nepřekvapivě) nehysterický přístup k technologiím.

Finmag v novém!

Finamg předplatné

Cti chudoba netratí. Prý, měřit se to nedá. Inteligence jakžtakž ano. A vědci se doměřili k poznatku,že chudoba debilizuje. Behaviorální ekonom Petr Houdek vysvětlí jak.

Multimilionáři, kteří se dostali do čela Argentiny, Chile a Paraguaye, slibovali neúplatnost a manažerské superschopnosti. Místo úspěchů rána za ranou. Řídili estado jako firmu.

Odstěhovali jste se za město? Ti, co bydlí v něm, vám dotují bydlení, ani o tom nevědí. Ale počkejte, jak vás vyškolí, až se zdraží benzin. Architekt Peter Bednár o bydlení, které spojuje nejhorší z města i venkova.

Pro angličtináře

Jak se vaří v karanténě. Od shánění zeleniny se dostaneme k úvahám nad tím, proč po druhé světové válce vzniklo tak málo rozšířených pokrmů. (Napadají mě jen nachos, doner kebab a currywurst.)

Proč příslušníci některých národů tak často páchají sebevraždy? Další intelektuální investigace Scotta Alexandera. „[…] především bych vám doporučil nebýt příslušníkem národa, který žije kolem polárního kruhu a za ním a který zrovna objevil alkohol.“

Anne Applebaumová navštívila kongres nacionalistické pravice. Viděla konec reaganismu a thatcherismu.

Zničí Spotify podcasty? Nezničí, ale feudalizace internetu proniká i do další původně otevřené oblasti.

Michal Kašpárek

Michal Kašpárek

Po studiu žurnalistiky a filmové vědy na Masarykově univerzitě prošel MF DNES a redakcemi Computer Pressu. Mezi lety 2009 a 2016 byl na volné noze, od roku 2017 vede web Finmag.cz a edituje tištěný Finmag. Každý pátek posílá... Více o autorovi.

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK