Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Netráví vaše dítě moc času u ohniště?

Prameny dobrého čtení sice začínají s tropickými teplotami vysychat, pár textů z toho ale ještě káplo.

  • Eva Klíčová o novém románu Michela Houellebecqa: Bílej bohatej pane, nebuďte smutnej.
  • Kateřina Smejkalová hledá v současné kultuře typy podobné Luďanovi z Mostu a jejich příběhy. Nesouhlasil bych mmj. s tím, že rasismus je přirozenou reakcí na útlak, ale jako přehled především nové beletrie to je fajn.
  • „Lze být v jednom životě postupně členem KSČ, předsedou Akčního výboru Národní fronty na vysokých školách, generálním tajemníkem a předsedou Mezinárodního svazu studentstva, ústředním ředitelem Československé televize, poslancem parlamentu v 50. i 60. letech, kulturním atašé československého velvyslanectví v Itálii, vydavatelem exilového časopisu Listy, poslancem europarlamentu za italskou Socialistickou stranu a poradcem prezidenta Václava Havla? Jiří Pelikán to dokázal.“

Anglicky

Z čerstvého Finmagu

Finamg předplatné

Janek Rubeš, čistič. Když turista před cestou do Prahy dělá rešerše, na webu na něj musí narazit. A má šanci, že i v terénu. Třeba jak kleštěmi štípe zámek, kterým svou lásku stvrdili milenci z Koreje.

Turisti & love. Jirka Hovorka z Peníze.cz ví, kolik peněz se u nás točí v turistickém průmyslu. Kdo, kam. Co utratí. Odkud je. Překvapí počet turistů z Koreje. Asi nedělají rešerše.

Česko pro Čechy. Kašpárek provádí po našich městech, Anna Urbanová po poutních cestách. A tipy na cestování, které přežijou děti i rodiče.

Michal Kašpárek

Michal Kašpárek

Po studiu žurnalistiky a filmové vědy na Masarykově univerzitě prošel MF DNES a redakcemi Computer Pressu. Mezi lety 2009 a 2016 byl na volné noze, od roku 2017 vede web Finmag.cz a edituje tištěný Finmag. Každý pátek posílá... Více o autorovi.

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK