Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

139 důvodů k pátečním stávkám

Michal Kašpárek | 24. 6. 2019 | Vstoupit do diskuze – 10 komentářů

Dál ve výběru: turistický boom v Černobylu, duchologie v hudbě a zapomenutá hrdinka Božena Kropáčková.

139 důvodů k pátečním stávkám

Anglicky

Michal Kašpárek

Michal Kašpárek

Po studiu žurnalistiky a filmové vědy na Masarykově univerzitě prošel MF DNES a redakcemi Computer Pressu. Mezi lety 2009 a 2016 byl na volné noze, od roku 2017 vede web Finmag.cz a edituje tištěný Finmag. Každý pátek posílá... Více o autorovi.

Komentáře

Celkem 10 komentářů v diskuzi

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

Jan Capouch | 24. 6. 2019 12:19

Finis coronat opus.
"Jedná se o problém politický, o problém společenského uspořádání. A problém imaginace. Představit si jiný svět než ten, který nás vede do záhuby, si ani nedokážeme."
Podpořeno nadací Rosy Luxemburgové.

Ach jo, takže Evropou obchází nové strašidlo, tentokrát environmentálního komunismu. Ona i dikce je podobná, proletáři nemají co ztratit, jen své okovy (jestli pak si na to na Kolymě vzpomněli?).
Zábavná je jedna věc, dřívější socialisté obviňovali kapitalismus z nárůstu bídy a z ožebračování všech ve prospěch malé skupiny kapitalistů, dnes naopak obviňují kapitalismus, že zajistil příliš vysokou životní úroveň, příliš vysokou spotřebu, umožnil příliš mnoha lidem přežít.

+3
+
-

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

Jan Capouch | 1. 7. 2019 22:29

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-italie-libye-eu-migrace-mesta-spolek-pristav-more.A190621_204046_zahranicni_luka

Honk, honk.

-1
+
-