Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Singapur je Apple mezi státy

Kromě pronikavé a provokativní úvahy o tom, v čem jsou si státy a firmy podobné, vybíráme kritiku ústních zkoušek nebo reportáž o programátorech, kteří automatizují do extrému.

Anglicky

  • O nejasném rozdílu mezi soukromými a veřejnými institucemi. Klikatá a dlouhá úvaha o otázkách, které mi stále víc vrtají hlavou. Nedá se shrnout, musí se přečíst. „I’ve come to think of Singapore as the Apple of countries. It’s not a liberal setup, but a heavily opinionated framework for living, from the criminal punishment system, to the government’s 99 year land leases to inhabitants. If you like it, it’s a really nice place to live. If you don’t, well then you won’t.“
  • Protože mi applet IFTTT každý pátek háže do to-do v Trellu, že se mám ozvat někomu, komu jsem se dlouho neozval, zaujalo mě panoptikum programátorů, kteří automatizují maximum aspektů svého života, včetně komunikace s příbuznými.
  • Druhou horu Davida Brookse jsem nedočetl, protože mi většina myšlenek přišla stejně banálních jako Lise Millerové. Ale samotná ústřední metafora, podle které člověk někdy po třicítce zdolá svou první horu, tedy víceméně dokáže, co si v pubertě předsevzal, zjistí, že achievementy samotné ke štěstí nestačí, a začne se rozhlížet po hoře druhé, míň materiální a víc spirituální, ta se mi líbila.

Michal Kašpárek

Michal Kašpárek

Po studiu žurnalistiky a filmové vědy na Masarykově univerzitě prošel MF DNES a redakcemi Computer Pressu. Mezi lety 2009 a 2016 byl na volné noze, od roku 2017 vede web Finmag.cz a edituje tištěný Finmag. Každý pátek posílá... Více o autorovi.

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK