Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Proč odvolat brankáře už ve druhé třetině

S hokejovou taktikou se to má jinak, než věří trenéři, s řepkou, než říká Babiš, a se švédskými školami, než přesvědčuje Palička.

Datový tým Rozhlasu popisuje, jak se z bruselského nápadu snížit emise staly české lány řepky.

Ivo Bystřičan hledá paralely mezi aparátčíky zakrývajícími černobylskou katastrofu a politiky, kteří si klimatickou krizi „přehazují jako kus radioaktivního grafitu“.

Šikanují ve Švédsku děti, které nechtějí stávkovat „s Gretou“? Nejspíš ne. (Další vývoj: Jan Palička míří do Švédska a Vojtěch Boháč se k němu chce připojit.)

Obrali recesisté o hlasy ANO? Dobré twitterové vlákno a ještě lepší facebooková diskuze.

O koloběžkářích, kteří v sedmdesátých letech přejeli Československo za 64 hodin.

Anglicky

Zásadní otázka posledních dvou týdnů: kdy odvolat brankáře? Šest minut před koncem, když prohráváte o gól, třináct minut, když o dva, a na konci druhé třetiny, když o tři. Spočítali to ekonom s matematikem, musí to být pravda – ačkoliv na Redditu je pár dobrých protiargumentů.

Jakou hudbu budeme poslouchat za dvacet let? Odpověď hledá BBC poukazuje přitom na současné edgy záležitosti, jako jsou algoraves.

The Chronicle of Higher Education se ptá, jestli je magazín Quillette ostrůvkem zdravého rozumu, nebo Parláči pro lidi s titulem.

V Číně, nejlepší epizodě Black Mirror, operátoři upozorňují na to, že voláte člověku, který se opozdil se splácením dluhu.

Michal Kašpárek

Michal Kašpárek

Po studiu žurnalistiky a filmové vědy na Masarykově univerzitě prošel MF DNES a redakcemi Computer Pressu. Mezi lety 2009 a 2016 byl na volné noze, od roku 2017 vede web Finmag.cz a edituje tištěný Finmag. Každý pátek posílá... Více o autorovi.

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK