Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Potká Václav Cílek Pamelu Andersonovou…

Sestava dnešního newsletteru zní jako začátek dobré anekdoty, ale nebojte, i tentokrát to bude vážné: změny klimatu, francouzské nepokoje a význam betonu na dnešních bojištích.

Anglicky

  • Nejefektivnější zbraň na dnešních bojištích? Beton.
  • Porno na Tumblru, Google+, Klout, StumbleUpon, analogové fotoaparáty od Canonu: služby a technika, které nám vzal rok 2018, a o kterých jste často ani nevěděli, že ještě fungují.
  • Fascinující nahlédnutí do toho, jak AlphaZero hraje šachy: „Counterintuitively, AlphaZero also seems to place less value on ‚materiál‘, an idea that underpins the modern game where each piece has a value and if one player has a greater value of pieces on the board than the other, then they have a material advantage. Instead, AlphaZero is willing to sacrifice material early in a game for gains that will only be recouped in the long-term.“
Michal Kašpárek

Michal Kašpárek

Po studiu žurnalistiky a filmové vědy na Masarykově univerzitě prošel MF DNES a redakcemi Computer Pressu. Mezi lety 2009 a 2016 byl na volné noze, od roku 2017 vede web Finmag.cz a edituje tištěný Finmag. Každý pátek posílá... Více o autorovi.

Komentáře

Celkem 6 komentářů v diskuzi

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

Martin Brezina | 19. 12. 2018 05:52

To, co jste napsal o fyzice atmosféry, platí podobně a spíš více o ekonomii, sociologii a obecně o jakékoliv vědě či nauce, která se zabývá komplexními fenomény s mnoha vzájemně nepřevoditelnými faktory. Přesto se o těchto vědách a naukách z dobrých důvodů nepíše jako o lysenkismu, protože jejich poznatky jsou pro lidi nezbytné, přinejmenším jako orientace v chaotickém dění.

+1
+
-

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

Alexander Novotka | 19. 12. 2018 11:37

Pro mě překvapivě s Vámi souhlasím. Fyzika atmosféry, sociologie, či dokonce klimatologie (ba ani některé části ekonomie :-) ), pakliže jsou postaveny na seriózních vědeckých základech, nikoli na politickém konsensu a la IPCC, nejsou lysenkismus. Tím je oslí můstek implikace znějící jako „zvýšení hladiny CO2 znamená změnu klimatu“.

-1
+
-

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK