Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Potká Václav Cílek Pamelu Andersonovou…

Michal Kašpárek | 17. 12. 2018 | Vstoupit do diskuze – 6 komentářů

Sestava dnešního newsletteru zní jako začátek dobré anekdoty, ale nebojte, i tentokrát to bude vážné: změny klimatu, francouzské nepokoje a význam betonu na dnešních bojištích.

Potká Václav Cílek Pamelu Andersonovou…

Anglicky

  • Nejefektivnější zbraň na dnešních bojištích? Beton.
  • Porno na Tumblru, Google+, Klout, StumbleUpon, analogové fotoaparáty od Canonu: služby a technika, které nám vzal rok 2018, a o kterých jste často ani nevěděli, že ještě fungují.
  • Fascinující nahlédnutí do toho, jak AlphaZero hraje šachy: „Counterintuitively, AlphaZero also seems to place less value on ‚materiál‘, an idea that underpins the modern game where each piece has a value and if one player has a greater value of pieces on the board than the other, then they have a material advantage. Instead, AlphaZero is willing to sacrifice material early in a game for gains that will only be recouped in the long-term.“
Michal Kašpárek

Michal Kašpárek

Po studiu žurnalistiky a filmové vědy na Masarykově univerzitě prošel MF DNES a redakcemi Computer Pressu. Mezi lety 2009 a 2016 byl na volné noze, od roku 2017 vede web Finmag.cz a edituje tištěný Finmag. Každý pátek posílá... Více o autorovi.

Komentáře

Celkem 6 komentářů v diskuzi

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

Martin Brezina | 19. 12. 2018 05:52

To, co jste napsal o fyzice atmosféry, platí podobně a spíš více o ekonomii, sociologii a obecně o jakékoliv vědě či nauce, která se zabývá komplexními fenomény s mnoha vzájemně nepřevoditelnými faktory. Přesto se o těchto vědách a naukách z dobrých důvodů nepíše jako o lysenkismu, protože jejich poznatky jsou pro lidi nezbytné, přinejmenším jako orientace v chaotickém dění.

+1
+
-

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

Alexander Novotka | 19. 12. 2018 11:37

Pro mě překvapivě s Vámi souhlasím. Fyzika atmosféry, sociologie, či dokonce klimatologie (ba ani některé části ekonomie :-) ), pakliže jsou postaveny na seriózních vědeckých základech, nikoli na politickém konsensu a la IPCC, nejsou lysenkismus. Tím je oslí můstek implikace znějící jako „zvýšení hladiny CO2 znamená změnu klimatu“.

-1
+
-