Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Muž, který degustoval polívky z pytlíku

Michal Kašpárek | 8. 10. 2018 | Vstoupit do diskuze – 2 komentáře

Krom hory glutamátu dnes i praktický slovníček: co to je gentrifikace, co to je liberální demokracie a co znamená ne.

Muž, který degustoval polívky z pytlíku

    Anglicky

    Čerstvý Finmag

    Šéfredaktor doporučuje: Dobrý pedagog vysvětlí průšvih českého vysokého školství tak, že porozumí i žák základní školy. Na pomoc si Tomáš Fürst bere ožungry z Horní Suché.


    Kašpárek doporučuje: Na hodinách informatiky děti formátují text ve Wordu. Kdo je naučí to opravdu podstatné? Silvie Zeman a Klára Štouračová a kurzy IT gramotnosti makeITtoday.


    Redakční vegetarián doporučuje: Neřízená střela řezník Fanda Kšána vás naučí milovat masožravého bližního svého. Jestli ne, nemáte rádi lidi. A kdo nemá rád lidi, nemá rád zvířata.

Michal Kašpárek

Michal Kašpárek

Po studiu žurnalistiky a filmové vědy na Masarykově univerzitě prošel MF DNES a redakcemi Computer Pressu. Mezi lety 2009 a 2016 byl na volné noze, od roku 2017 do jara 2021 vedl Finmag.cz a editoval tištěný Finmag. Od jara... Více o autorovi.

Komentáře

Celkem 2 komentáře v diskuzi

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

Jan Pozner | 8. 10. 2018 09:54

Pánek to trefil přesně hned v prvním odstavci:
"Ladislav Jakl se ve svém článku On nám někdo v tichosti přepsal ústavu? na webu Institutu Václava Klause dopouští zásadního omylu. Zaměňuje totiž liberální demokracii za demokracii, kde vládne liberální ideologie. To ale vůbec není totéž."

Jenomže je teoretik, což se projevuje ignorováním reálného světa.
Eurobolševici a jejich média, kteří tak zoufale kvílí o "ohrožení liberální demokracie" pod ní zjevně dle témat a argumentů jejich kvílení nemíní liberální demokracii, ale právě onu "demokracii, kde vládne liberální ideologie".
To, že přebíráme americkou terminologii také jasně říká odkud vítr fouká. Místo, abychom ty, kteří každou kravinu poměřují pohlavími, gendery (a sami si tyto jejich vlastní výrazy pletou...), rasou/etnicitou a bůhví čím ještě, titulovali úplně normálně jako sexisty a rasisty, tak jim sami říkáme "liberálové".
Kdo vám určuje jazyk, předurčuje vaše myšlení.

Na Nový deník se také těším. Ty závany magorna od Moláčka nebo Simkaniče budou jistě úchvatné.
https://www.simindr.cz/milada-horakova-dvacateho-prvniho-stoleti-freesavchenko/

Nový deník plný starých profláklých propagandistů je demonstrací prohnilosti médií.
Kupa keců o nezávislosti a přitom v pozadí profláklý prachatý dobroserové s Winmklerem v čele. Dovede si někdo představit, že by si Bureš založil například "Ústav opravdu a skutečně nezávislé žurnalistiky" a všichni velcí protagonisté "kritického myšlení" by na twitteru a spol. uchcávali blahem z té skvělé nezávislosti?
Konečne ta pravá nefalšovaná nezávislá občanská společnost financovaná miliardáři bez jakýchkoli politických a ekonomických zájmů :-D

+4
+
-