Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Simulátorem chůze až do Tančícího domu

Michal Kašpárek | 1. 10. 2018 | Vstoupit do diskuze – 1 komentář

A dále: proč už doktoři nedoporučují sklenku vína denně a proč jsou dětští politici děsiví.

Simulátorem chůze až do Tančícího domu

Anglicky

Čerstvý Finmag

Evropská ruleta. Tisíce Gambijců každý rok vyrážejí za lepším do Evropy. Cestu každý desátý zaplatí životem. Markéta Kutilová na místě zjišťovala, co je na riskantní „zadní trasu“ žene.


Jak být menší kretén. Recept v rozhovoru s Petrem Ludwigem. Dál v něm najdete: dlouhověkost (podle vzoru Japonsko), boj s prokrastinací (čím dál tužší) a drogy (ale chytré).


Téma čísla: vzdělání. Státní maturita. Průšvih s vysokými školami. Budoucnost v online kurzech. IT gramotnost pro školáky. Analýzy, deprese, komentáře, naděje.

Michal Kašpárek

Michal Kašpárek

Po studiu žurnalistiky a filmové vědy na Masarykově univerzitě prošel MF DNES a redakcemi Computer Pressu. Mezi lety 2009 a 2016 byl na volné noze, od roku 2017 vede web Finmag.cz a edituje tištěný Finmag. Každý pátek posílá... Více o autorovi.

Komentáře

Celkem 1 komentář v diskuzi

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

Martin Brezina | 1. 10. 2018 10:07

Díky za upozornění na rozhovor s p. Tesařem. Ano, proslulá kniha Jana Tesaře Mnichovský komplex je kritikou prvorepublikové demokracie hodně zleva. Zajímavé je, že dnes je ta kniha oblíbeným zdrojem poznatků jednak těch, pro které je i první republika příliš levicová, a pak také národních masochistů typu Jana Urbana.

Než ale začneme zase meditovat nad neschopností a zmateností pokusu našich předků se zabezpečit před ohroženími, kterých bylo před 80 lety příliš mnoho, zkusme se nemilosrdně podívat na to, jak jsme na tom dnes my, a jak by asi vypadala situace v zemi poté, co by se ukázalo, že naše domnělé spojenecké vazby jsou domečky z karet. (V této souvislosti doporučuji si pozorně přečíst slavný článek 5 smlouvy o NATO, který nám negarantuje vůbec nic). Při pohledu na současné vůdce země i opoziční "kontraelitu" se mi při této úvaze dělá nevolno.

+2
+
-