Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Pilířem totality je střední management

Michal Kašpárek | 20. 8. 2018 | Vstoupit do diskuze – 3 komentáře

A cyklisti jsou zelení a řidiči pro ODS.

Pilířem totality je střední management

Anglicky

  • Nesouhlasit s nikým je nová černá.
  • Douglas Rushkoff se potkal s bohatými Američany, kteří řeší, jak si zajistit loajalitu svých bodyguardů, až se to stane: „They were amused by my optimism, but they didn’t really buy it. They were not interested in how to avoid a calamity; they’re convinced we are too far gone. For all their wealth and power, they don’t believe they can affect the future.“
  • Slavoj Žižek o novém světovém uspořádání: „The new world order that is emerging is thus no longer the Fukuyamaist NWO of global liberal democracy but a NWO of the peaceful co-existence of different politico-theological ways of life – co-existence, of course, against the background of the smooth functioning of global capitalism. There will be no contradiction in imposing in our countries the strictest politically correct feminist rules and simultaneously rejecting the dark side of Islam as neocolonialist arrogance.“
  • Fernando Alonso ohlásil konec kariéry ve Formuli 1. Jeden z nejskvělejších jezdců historie kroužil posledních dvanáct let po tratích bez titulu a pět let bez vítězství. Andrew Benson pro BBC rekapituluje jeho kariéru plnou smůly a skandálů. Mimo jiné si všímá, že Alonsa od dalších tří titulů dělilo celkem jen nicotných deset bodů v těsných sezónách (tolik se dává za páté místo).
Michal Kašpárek

Michal Kašpárek

Po studiu žurnalistiky a filmové vědy na Masarykově univerzitě prošel MF DNES a redakcemi Computer Pressu. Mezi lety 2009 a 2016 byl na volné noze, od roku 2017 vede web Finmag.cz a edituje tištěný Finmag. Každý pátek posílá... Více o autorovi.

Komentáře

Celkem 3 komentáře v diskuzi

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

Martin Brezina | 20. 8. 2018 07:38

Pilířem totality je střední management...ale tím, kdo vždycky určuje směr do další ř--ti, jsou elity. Střední management se pak ochotně ujímá role nadháněčů, dozorců a předžvykovačů idejí do všeobecné stravitelnosti.

+4
+
-

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

Jan Kopecký | 21. 8. 2018 14:55

Koho dneska zajímá nějaký "osmašedesátý" (a proč by vlastně měl)?

-1
+
-