Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Čarovala ryba, aby byla chyba

Chmurnější výběr dobrého čtení tu dlouho nebyl – zvířátka dáme třeba příště.

  • Jozef Levák. Slovenský „hrdina z náměstí Nebeského klidu“, který měl smůlu na tankistu. Pragmatičtější manželku, které po sobě nechal čtyři děti, nepotěšil: „Myslel si, že Rusy zastaví? Že se otočí a pojedou zpátky?“
  • Autobiografii desetibojaře Tomáše Dvořáka už jste asi všichni četli, ale pro jistotu. Fascinující, jak si v sobě ve spoustě ohledů úspěšný člověk celý život nese, že zůstal necelou sekundu od úplného (přitom naprosto arbitrárního) vrcholu. (Soundtrack: Ghosts of My Life.)
  • Porodní asistentko, utíkej – proč jsou porodní asistentky ne jednou, ale oběma nohama v kriminále: „Když se žena rozhodne při započetí svého porodu neodejít do zdravotnického zařízení a já od ní odejdu, čelím trestní odpovědnosti i občanskoprávní odpovědnosti, prohřešuji se i proti zákonu o zdravotních službách, v neposlední řadě čelím i vlastnímu etickému přesvědčení. A když u ženy zůstanu, čelím zase přestupkovému řízení.“
  • Ve Lhotě to lidé bohužel nezvládli. Úplně přirozeně – příčetný komentář.

Anglicky

Michal Kašpárek

Michal Kašpárek

Po studiu žurnalistiky a filmové vědy na Masarykově univerzitě prošel MF DNES a redakcemi Computer Pressu. Mezi lety 2009 a 2016 byl na volné noze, od roku 2017 vede web Finmag.cz a edituje tištěný Finmag. Každý pátek posílá... Více o autorovi.

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK