- Tyhle dva články o parník převyšují všechno, co jsem zatím ke sporu dvouletí do školek: ano, ne? přečetl nebo i sám napsal: Garance rané péče má smysl & První tři roky.
- Na Finmagu píšeme o produkci klubového festivalu Žižkovská noc, o amerických clech, italských volbách a ruském zaostávání.
- „Siri, Cortana či Alexa jsou vlastně hloupé. Západu může ve vývoji umělé inteligence ujet vlak,“ říká Čech, který pracuje pro Facebook.
- Vila jako víla. Hezký dům od ateliéru Mjölk, ještě hezčí postřehy v článku: „Zateplování naprosto ničí zdejší tradiční stavební kulturu. Jen by nás zajímalo, proč stát nedotuje teplejší svetry nebo deky − podle nás by to stačilo a mělo to větší logiku.“ – „Jako měřítko kvality jim slouží diskuse na portálu iDnes, konkrétně v rubrice Bydlení. Když jsou komentáře na naši publikovanou stavbu negativní, znamená to, že je dům dobrý, a naopak. V případě jedné z našich posledních realizací tam nebyla jediná pozitivní reakce, tak jsme měli radost.“
- Úterní titulka MFD k vám nejspíš doputovala – ale možná nevíte, co psaly noviny 18. listopadu 1989.
Pro angličtináře
- Zkušenosti pána, který utratil pět milionů za hackování svého těla.
- Petersonových 12 rad do života inspirovalo Tylera Cowena, Megan McArdleovou a Russe Robertse k sepsání vlastních dvanácter.
Nejoblíbenější úchylka mileniálů: hrát si na pár, který vlastní dům. (Satira, i když…)
Z čerstvého Finmagu
27 stran o vědě.
Kde je budoucnost vědy? V upirátěných článcích? Kam kráčejí robozvířata Boston Dynamics? Génius ze střední: Petr Štěpánek si vyrobil robotickou ruku, elektroencefalogram… Teď podniká s elektrolongboardy. A další.
Sinolog Martin Hála o Si Ťin-pchingovi: Čína je v jeho očích už na takové ekonomické úrovni a má k dispozici takové technologické prostředky, že může prosadit komunistické ideály, které nešlo naplnit za Mao Ce-tunga.
Jan Altman | 12. 3. 2018 16:09