Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Chytré čtení: Huxley měl pravdu

Michal Kašpárek | 6. 11. 2017 | Vstoupit do diskuze

Hrách do ošatky, popel do džberu! Michal Kašpárek za vás přečetl pár valníků čtení a vybírá to, co má cenu.

Chytré čtení: Huxley měl pravdu

Kašpárkův chytrý výběr z českého i světového internetu posílá Finmag jako newsletter mailem každý pátek. Pokud na něj nechcete čekat do pondělka, kdy ho přineseme i zde, není nic jednoduššího než se taky přihlásit k jeho odběru.

Doporučuje Robert Vlach

Robert Vlach

„Pro členy NaVolneNoze.cz neustále hledáme hodnotný obsah. Sám mám extrémní nároky na kvalitu zdrojů. Pravidelně sleduji (překvapivě) pouze dva: The Economist pro udržení širokého přehledu a newsletter Michala Kašpárka coby spolehlivý intelektuální stimul. Nehraje pop, bullshit ani informační šum.“

Robert Vlach, podnikatel a poradce podnikatelů
Na volné noze

Pro angličtináře

  • Všechno, co víte o neoliberalismu, je špatně – „I když ideologie neoliberalismu vychází z touhy omezit roli státu, neoliberalismus coby politicko-ekonomická praxe vede k ještě silnějším, aktivnějším a mocnějším – dokonce vyloženě autoritářským – státním aparátům.“
  • Svět neskončí výbuchem, ale kancelářskou sponkou – o jedné zneklidňující hře (proklikněte se na ni z druhého odstavce).
  • La Sagrada Familia – skvělý díl podcastu 99% Invisible o nejslavnější stavbě Barcelony, ne-li Španělska. Gaudího následovníkům nestačil na rozpracování jeho návrhů architektonický software – museli pracovat s programem pro letecké konstruktéry.
Michal Kašpárek

Michal Kašpárek

Po studiu žurnalistiky a filmové vědy na Masarykově univerzitě prošel MF DNES a redakcemi Computer Pressu. Mezi lety 2009 a 2016 byl na volné noze, od roku 2017 do jara 2021 vedl Finmag.cz a editoval tištěný Finmag. Od jara... Více o autorovi.

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi